Jump to content
Българският форум за музиканти

имало подгряваща група


ronia

Recommended Posts

Не знам колко пъти вече ми се случва да отида на концерт на световноизвестна група и да не мога да вляза навреме за подгряващото българско изпълнение преди това. Не разбирам защо тези калпави организатори въобще си правят труда да канят българска група, а после... Пестят от прегради, от охрана, от всичко възможно: входовете се затлачват, докато в един момент почваш да се питаш дали въобще ще стигнеш в залата за началото на хедлайнърите.

 

Дори бг-групата да е доволна от хонорарчето си, тя би могла да получи много повече внимание, да бъде видяна в нова светлина от хиляди хора, които са настроени позитивно в този момент, а и нищо чудно преди това да не са я гледали наживо.

 

Не е ли редно такива поводи да се използват в подкрепа на родната музика, вместо да става тъкмо обратното и всеки да си казва, че нищо не е изпуснал - по адрес на българските групи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе човече то масата "посетители" (хехе) на концерти в България отива там мъртво пияна и за родните групи (УЖАСЕН ФАКТ) е по-добре, че не излизат, защото знаеш ли какви грозни освирквания и т.н. съм виждал от пиян пипъли... "Айде бе кои сте ви бреее....... МЕАГАДЕТ,МЕГАДЕТ" ........... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не говорим, че голяма част от публиката предпочита да стои пред залата по време на подгряващите групи :)

Редактирано от anadem
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само българите, които подгряват, ли се 'радват' на такова внимание? На концерта на Sabbath докато Black Label Society подгряваха здраво половината публика ревеше 'Ози, Ози' :wow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само българите, които подгряват, ли се 'радват' на такова внимание? На концерта на Sabbath докато Black Label Society подгряваха здраво половината публика ревеше 'Ози, Ози' :wow:

Което беше ужасно грозно и тъпо,така не се говори върху Zakk Wylde :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само българите, които подгряват, ли се 'радват' на такова внимание? На концерта на Sabbath докато Black Label Society подгряваха здраво половината публика ревеше 'Ози, Ози' :wow:

А докато Queensryche забиваха целия Mindcrime :exclaim: , половината народ викаше отдолу "ууу...джуудас, джуудас"

за какво си говорим :wall:

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Тотален срам. На първия Soulfly също беше така - Аналгин не бяха най-добрия избор за подгряващи, но това не попречи на публиката да освирка и опсува отличното им изпълнение. Нито Звезди, нито осталаите заслужаваха такова отношение.

 

От гората си идваме и това е. Трябва да се смени (болшинството от)поколението метъли, с такива които не принизяват концерта на родни и чуджи групи до напиване с шум - като на футболен мач - а отиват да куфеят пред пиедестал който е удостоил нашите изпълнители да седят (почти)редом до международни величия.

 

 

едит: а да освиркат Queensruche е вече...извън цензурирания коментар... :wall:

 

едит 2: бтв...Относно Зак Уайлд - на Black Label Society звука не ми хареса особено, слабичък беше и като че ли не добре балансиран между инструментите. Може на мен да ми се е сторило така, но това може да е било фактор в поведението на публиката. А и да си признаем честно, колко души извън този форум знаят, че той е китариста на Ози за неговите си неща? Предполагам малко. И липсата на интерес също е волшила положението за човек, който по принцип знае как да вдига адреналина и да прави шоу.

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Но като се замисли човек, за да реват толкова верните фенове на Ози да излиза той, може би би трябвало да знаят с какъв състав е любимеца им.. Ех :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво ти на Подгряващитe Банди само!

В Пловдив на концерта на Blackmore's Night имаше Глупаци дето си Мислеха,че като е Ричи, трябва само на Rainbow и на Deep Purple песни да свири :headbang:

Много Хора,често объркват Концертите или си живеят все още с по 5-10 касетки от 70те и 80те години :)

 

Ама са Фенове де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе човече то масата "посетители" (хехе) на концерти в България отива там мъртво пияна и за родните групи (УЖАСЕН ФАКТ) е по-добре, че не излизат, защото знаеш ли какви грозни освирквания и т.н. съм виждал от пиян пипъли... "Айде бе кои сте ви бреее....... МЕАГАДЕТ,МЕГАДЕТ" ........... :)

е точно за това подгряване бяха пуснати - куцо - кьораво и сакато да подгрява - ужасен срам :)

 

БЯХ ТАМ И С ОЧИТЕ СИ ВИДЯХ И С УШИТЕ СИ ЧУХ-

НЕДОРАЗУМЕНИЯТА КОИТО НАРИЧАШ ПОДГРЯВАЩИ

да се излагат безапелационно пред Мегадет(а и доста хора от този форум ,както и познати присьсвали бяха на това мнение)

(вината донякьде е на СМЕ - че са ги пуснали - не че има кой знае какво родно да се пусне пред Мегадет)( дни преди това бях на Саксьн - с подгряващи БТР - ами бтр си могат-никой не ги е освиркал)

 

мен ме беше срам, заради свирещите

тях не знам дали ги е било

АМА ЕКСТРА СИ ЗАСЛУЖИХА ОСВИРКВАНЕТО

 

за Аналгин - естествено не заслужаваха ,както и Куинсрайк - макар че бяха далеч от нивото което имаха преди

ЗАК определно ме размаза :headbang:

(свиренето на Зак - не толкова самите парчета)

 

 

ПС - това че, част от метьлите отиват мьртво пияни - или се натряскват на самият концерт - всеки пьт се вижда... предполагам с такава нагласа отиват,

факт е и че отиват с предварителен негативизьм - и някой дори да се представи добре - пак може да отнесе освиркване

 

 

Хумористичен е онзи случай с някакьв метьл - дето паднал пиян на концерта на Металика -още преди да почнат подгряващите Монстер Магнет,проспал го и вече като преминал джумбуша взел да идва с сьзнание - 20-30 лева да проспиш мьртво пиян Металика - И В ТОВА ИМА ТРЬПКА :P:)

:) - сигурно не е и единичен този случай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офф аман вече с тоя Megadeth,направо ми писна,честно!!!

Редактирано от Smokejack
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хумористичен е онзи случай с някакьв метьл - дето паднал пиян на концерта на Металика -още преди да почнат подгряващите Монстер Магнет,проспал го и вече като преминал джумбуша взел да идва с сьзнание - 20-30 лева да проспиш мьртво пиян Металика - И В ТОВА ИМА ТРЬПКА ;);)

;) - сигурно не е и единичен този случай

в този ред на мисли - преди да почнат Монстър Магнет, един чичка, мъртво пиян, припадна пред сцената...тръгнаха веднага да го изнасят...носят го на носилка към изхода, а той точно в тоя момент се освести, поогледа се и вдигна немощна ръка за поздрав - целия стадион изрева в отговор :cheers: Незабравима картинка беше...

 

и според мен трябва да има смяна на "поколенията метъли", за да се промени отношението...защото в момента има твърде много хора, които ходят на концерти с нагласа за футболен мач.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.