Към съдържанието

Снимка

ПРОЧЕТИ ТОВА, АКО СИ НАЧИНАЕЩ!

• Please log in to reply
26 отговора на тази тема

#1 Sieger

Sieger

AVDI, VIDE, TACE

• newbies
  • PipPipPipPip
  • 527 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 26 януари 2005 - 22:02

Значи това го пиша защото напоследък много начинаещи колеги правят различни теми от рода "Каква китара да си купя", "Дайте уроци" и тн. всички разбирате за какво иде реч... :rolleyes: Та това е един вид цялата информация нужна за "Голямото Начало" синтезирана на едно място. Смятам, че ще спести много бъдещи, повтарящи се теми, както и доста работа от страна на модераторите.

1. Как да направя тъй, че компютъра ми да се превърне в мощен процесор, и да мога волно да си свирукам?
ВИЖ ТУК

2. Как да свиря в реално време (феномена "латенсия" и др. :lol:)?
ВИЖ ТУК

3. Какви са странните надписи и знаци по табулатурите?
ВИЖ ТУК

4. С каква китара да почна?
Тема 1
Тема 2

5. Откъде да започна?
ВИЖ ТУК

6. Откъде мода да си смъквам специализиран софтуер (VST plugins, synths, recording/mixing software и тн)
ВИЖ ТУК

7. Софтуер за записи? Как да запишем творенията си?
ВИЖ ТУК

8. Как да построим чейна си правилно? Идеи, начини и последователност.
ВИЖ ТУК

Периодично ще го обновявам този пост :)

Този пост е редактиран от Sieger: 26 януари 2005 - 22:11

Magister Templi

#2 AXE

AXE

Dream Chaser

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3565 Мнения:
  • Инструмент:Брадва

Публикувано 27 януари 2005 - 14:00

Ето и едно кратко видео за напълно начинаещи
Guitar Lessons -Troy Stetina - Beginning Rock Rhythm Guitar.mpg
Не е цялото, ама и тва е полезно.
Enjoy :guitar: :D :D
"Just plug in and rock like Slash.......if you're Slash!"

#3 Sieger

Sieger

AVDI, VIDE, TACE

• newbies
  • PipPipPipPip
  • 527 Мнения:

Публикувано 27 януари 2005 - 15:19

ето и още интересни теми за начинаещи, отново взети от "кладенеца" на музикалното познание, наречен още "нашия форум" :D

Полезна информация при запис на китари!
Тема 1
Тема 2
Тема 3

Как да боравя по-умело с перцето (pick-а) :D
ВИЖ ТУК
Magister Templi

#4 motorbreath

motorbreath

Редовно навъртащ се

• newbies
  • PipPipPip
  • 323 Мнения:
  • Инструмент:guitar

Публикувано 30 декември 2005 - 21:25

http://www.guitarlessonworld.com/
това е хубав сайт според мен за начинаещи
случйно попаднах на него ама има хубави неща

#5 black_waltz

black_waltz

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1681 Мнения:

Публикувано 18 юни 2006 - 10:52

http://forum.muzikan...topic=10469&hl=
ей тук, колегата си направи труда да обясни немалко неща ама кой да чете....
за всички неща които питаш се е писало доста из форума, тъй че вместо само да се оплакваш, че няма кой да ти ги обясни ползвай търсачката и прегледай каквото има писано за тях ;)
пък и ако и след тва има неясни неща, винаги можеш да ползваш гуугъл-а ;)

Айде успех в търсенето на знания :hello:

#6 alexthegreat

alexthegreat

(на)дървен ф(и/а)лос_офф

• newbies
  • PipPipPip
  • 446 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 01 ноември 2006 - 15:43

Едно съветче за начинаещите (не че аз съм много напредB)), които още не са се снабдили с китари, кубета и пр. т.е. насочили са се към готовите кит-ове от магазините:

Помислете си добре дали НАИСТИНА ви е необходимо кубето!

Създава много грижи от рода на:

1. Иска място гдето да си стои и събира прах
2. Родители и съседи ще ревнат моментално..."Намалиииии го!"
3. Кубето само по себе си не вади метъл звук...трябва да имаш и ефект (педалче) някакво за да ти е кеф (демек: още 50 лв. допълнителна инвестиция)

Затова ви съветвам следното:

1. Вземайте китара...без нея не може все пак
2. Със сигурност имате PC-та (те сега се купуват на децата още преди колелото)
3. Снабдете се със подходящ софт за свирене в реално време (Guitar Rig подобни..има тема за това тук някъде)
4. Едни прилични слушалки за по 30-40 лв. ама не тапи, а от онези "наушници", които захлупват целите ушички

Следва Plug & Play.

Такава конфигурация, мисля, е екстра за трениране и учене....че и бекинг траксове, че и дръм лупове можеш да си пускаш, че и блокът няма да разбере, че има китарджия в него...е някой може да го намират за недостатък.

Пък и спестените пари от кубета и педалчета може да се позват за по-скъпичка китарка.

Хайде успех :guitar:

Този пост е редактиран от alexthegreat: 01 ноември 2006 - 15:44

Join The Army! Meet interesting people.....and kill them!

My Music

#7 AcousticGuitar

AcousticGuitar

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 14 Мнения:

Публикувано 02 ноември 2006 - 19:15

Добре ама как да включа китарата към компа ? Пак трябва нещо - пак струва нещо. Слушалки 30-40 лева - пак пари и т.н.... А на мен ми предлагат кубе Behringer 15W(сигурно се сещате) за 80 лева. Схващате ли, че другият вариянт ще ми излезе по-скъпо. Ама се пка искам да свиря нещо хард по принцип. Само китара и кубе вадят ли желаният от мен звук (;)) ? Знам, че няма да си зема кит. и да почвам с металщината, но питам по принцип ? Благодаря на хората, който ми обърнаха внимание в този форум !
Не мога да се подпиша без химикал шоту сам твърде образовън !

Fender Stratocaster Rock's

#8 fluti

fluti

Натуросимплицист

• newbies
  • PipPipPipPipPip
  • 1296 Мнения:
  • Инструмент:Ibanez RG220B

Публикувано 03 ноември 2006 - 14:17

^^AcousticGuitar: тоя берингер има вградени амп симулации и изкарва добър дисторшън и без външен педал. Според мен няма да сбъркаш ако го вземеш. И за тая цена е идеално.
My pain is constant and sharp. And I do not hope for a better world for anyone... In fact, I want my pain to be inflicted on others.

Пътят към Ада е постлан с добри намерения.

#9 Sieger

Sieger

AVDI, VIDE, TACE

• newbies
  • PipPipPipPip
  • 527 Мнения:

Публикувано 11 януари 2007 - 09:34

Като за начало е добре да поопознаете много полезния софтуер Guitar Pro /линк към database с табулатури ще намерите във форума/ ... да се свири по табове без да имате необходимото ноу-хау относно това как се крепи хармонията в песента и мнооого други важни неща който за момента няма да са ви важни ще ви превърне в роботи и след 2-3 месеца като смогнете да свирите полвината репертоар на металика ще си помислите че сте много по напред отколкото сте...
Започнете с елементарните акорди... елементарните ладове... СВИРЕТЕ С РАЗБИРАНЕ ЗАБОГА! И ОФОРМЯЙТЕ СОБСТВЕНИЯ СИ СТИЛ!
Magister Templi

#10 Liquid

Liquid

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 224 Мнения:
  • Инструмент:Guitar

Публикувано 10 юни 2007 - 08:19

За да не пускам тема с крайно малоумен въпрос, ще попитам тук какво е лампов усилвател/китара или каквото и да е. Каква е разликата му с нормален усилвател/китара и тн. :greenball:

Лампов усилвател.
Ламповите усилватели използват лампи, за да усилват сигнала. Едно време е имало и лампови радиа, тв-та и пр. Сега се използват почти единствено в китарните усилватели. Има тук-там и лампови hi-fi, но са рядкост. По принцип лампите изискват да работят под голямо напрежение, т.е. голям трансформатор, който тежи. Освен това трябва да се сменят през годинка-две, а и са от стъкло, което значи, че трябва да се пренасят много внимателно. Но са останали в китарната техника заради приятния за ухото овърдрайв, който се получава при насищане (saturation) на лампите, а именно те да са избичени до дупка и да изкривяват сигнала.
Лампите изглеждат така:
Публикувано изображение

Във форума има специалисти на тема лампи. Очакваме включване от тях :thumbs_up:
QUOTE (RockoBG @ Apr 6 2008, 10:23 AM) <{POST_SNAPBACK}>
На Беринджър логото е задраскано ухо - сиреч за глухи.

QUOTE (Icarus @ Apr 13 2010, 09:50 PM) <{POST_SNAPBACK}>
^Ми тва е български, че и форум, а на всичкото отгоре и за музиканти. За к'во им е на хората да четат останалите какво са написали преди тях...

#11 Slav

Slav

Jedi Knight

• Members
  • PipPipPipPip
  • 841 Мнения:
  • Инструмент:Китара и пиано

Публикувано 06 септември 2007 - 15:56

Абе хора аз съм начинаещ китарист , но съм напреднал музикант понеже мога да свиря и на пиано и от музикални термини си имам понятие :)
Проблема е - аз си имам ампче 15 ватово (естествено от стартов пакет с китарата ми :thumbs_up: ) и доста си ме кефи звука му , НО
не знам откъде и как точно да си включа китарата към компютъра ? Знам само , че май трябва да я ръгна в Line in , но
КАК ТОЧНО защото входа Line in е може би 2 пъти по-малък от входа за китарата на ампа :crying:
Трябва ли да слагам някакви драйвъри на компа си , за да мога да ръгна китарата ? (Моят комп е Интел , а четох , че Интел искали драйвъри за всичко странично)
Притрябвало ми е да я включа към компа по простата причина , че искам да и сложа малко ефекти пък нямам процесор и едва ли скоро ще си взема :)
Е естествено искам да пробвам и да запиша нещичко :surprise:

Моля ви помогнете ми с моя тъп проблем :huh:

П.П. И много извинявайте за тъпия въпрос <_<
When words fail, music speaks.

#12 SomeoneElse

SomeoneElse

Злият...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1823 Мнения:
  • Инструмент:Китара, шкурка

Публикувано 06 септември 2007 - 19:15

Публикувано изображение

Ето такова ти трябва. Във всеки жичкаджийски магазин ги има, по 20-30 до 50 стотинки струва единият. Преходник от голям (1/4 инч) към малък (1/8 инч) жак му викам аз.

Иначе за драйверите може да си свалиш ASIO4ALL драйверчето. Но ако самата звукова карта ти е зле може да не можеш да подкараш читаво по-напредналите програми от рода на Guitar Rig. Ако е такъв момента - намери си Guitar FX Box 2.6 (защото от 3 нагоре не вървят на повечето on-board звукови карти). Пък ако не можеш да си направиш хубав звук - свирни, аз имам доста добри пресети :coolp:
Китари -> ефекти -> кубе ;)

♫♪♫♪♪♫♪♫♪♪♫♪♫♪♪♫♪♫♪♪♫♪♫♪♪♫♪♫♪♪♫♪♫♪♪♫♪♫♪♪

#13 IgniteAll

IgniteAll

Arsonist!

• Mods
  • 3987 Мнения:
  • Инструмент:Stiletto Studio 6

Публикувано 20 януари 2008 - 22:41

Ако още някой се отбележи с коментар, който не е за допълване на темата, ще го накажа доста сериозно! Има секция Купува-Продава за тези неща!
Непознаването на правилата на форума не е извинение за допуснати нарушения!
-Тук можете да се запознаете с новите правила на форума!

#14 lizardman

lizardman

изметта на обществото, отритнатият...манафа

• Members
  • PipPipPipPip
  • 898 Мнения:
  • Инструмент:kitarka

Публикувано 21 януари 2008 - 19:41

китарните кабинети това са колоните, от които излиза звукът.

какво е това усилвател, глава, комбо(кубе) и т.н.? как ел. китарата ми да звучи "електрически"? евтино решение или поне някаква насока в ситуацията- ето тук

ето тук има полезни хитрини, свързани със свиренето на китара

#15 IgniteAll

IgniteAll

Arsonist!

• Mods
  • 3987 Мнения:
  • Инструмент:Stiletto Studio 6

Публикувано 02 май 2008 - 12:16

Понеже трябваше да банна половината форум, затова пак се обяснявам. МОЛЯ ТЕМАТА НЕ Е ЗА ПОМАГАНЕ НА НАЧИНАЕЩИ В РЕАЛНО ВРЕМЕ! Тук се дават помощни линкове за методики и техники, не за теми, които са дъвкани с месеци, а понякога с години. Следващото такова чистене наистина ще е съпътствано с наказания. Начинаещи - ОК, но поне погледнете какви раздели има в този форум и пишете в правилните, а не където мислите, че някой въобще ще отговори някога. Винаги ще получите отговори на въпросите си, но бъдете подредени!!!
Непознаването на правилата на форума не е извинение за допуснати нарушения!
-Тук можете да се запознаете с новите правила на форума!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни