Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за поставяне на активни адаптери


elsanto

Recommended Posts

Привет на всички! Купих си едно emg 707 втора ръка с оригиналните потенциометри към него (това е активен адаптер). Моята китара е с пасивни адаптери. Интересува ме за монтирането им,нуждая ли се от активна електроника и ако да,къде мога да си намеря? Нямам намерение да го слагам сам,но предпочитам да съм информиран преди да правя каквото и да било. Благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто, нали?

Само че не споменаваш нещо много важно.

Само с един адаптер (активен) ли ще свириш, или ще сложиш един активен и останалите ще са пасивни?

Защото в този случай, става маааалко по сложно.

Постарай се да обясниш подробно, за да не стане " не били компютри, а компоти..."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Привет! Ами ще използвам само активния. Нямам намерение да ползвам другия пасивен. За потенциометрите знам че е така,но щом ще съм с оригиналните към адаптера не мисля че ще има проблем  :unsure:

Редактирано от elsanto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ги натикваш и тръгва нали, а има различни варианти спрямо това какво иска да направи човек но НЯМА нищо сложно и невъзможно в цялата операция. В нета инфо бол стига човек да търси, а в случая не се знае какво иска автора на темата. При поставянето на адекватен въпрос следва адекватен отговор, или може просто  да си пишем.

Адекватно запитване:

Имам китара "XXX" и си купих активен адаптер "XXX" другия ми е пасивен как да ги монтирам? Може да иска да са два "volume" контрола и един тон :whistle: в общи линии концепции много. Дори нищо да не схващаш от електроника когато обясниш какво искаш да направиш е по лесно да ти се отговори на запитването.

 

П. П.

На това запитване отговора е:

1. Не не се нуждаеш от активна електроника ти вече си я имаш!

2. Не е трудно да го направиш сам ако имаш мерак!

3. Какъв е смисъла да питаш при положение, че няма да го правиш сам по скоро би следвало да питаш за майстор който би се справил със задачата. Майстора, който ще го монтира ще ти обясни какви са възможностите. :)

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как може да върви крив ток по права жица, а как може да върви прав ток по крива жица?  :rolleyes:

Когато човек знае какво прави няма как да го обърка стига да не са му много бирите докато го прави.  :greenball:

 

П. П.

Мисля, че повече по темата няма какво да се напише стига автора и да реши да попита нещо адекватно. Не ме разбирайте криво нямам подигравателни или хейтърски намерения в предишния пост са ми аргументите. Аз бих помогнал с каквото мога като съвет но в случая няма начин  :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.emgpickups.com/content/wiringdiagrams/707TW_0230-0119A.pdf

 

В общи линии ако е такъв адаптера. Ако си нямаш тон врътка имам няколко нови останали ми от EMG  комплектчета, че имам няколко китари с активни EMG

Драсни на лични. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ги натикваш и тръгва нали, а има различни варианти спрямо това какво иска да направи човек но НЯМА нищо сложно и невъзможно в цялата операция. В нета инфо бол стига човек да търси, а в случая не се знае какво иска автора на темата. При поставянето на адекватен въпрос следва адекватен отговор, или може просто  да си пишем.

Адекватно запитване:

Имам китара "XXX" и си купих активен адаптер "XXX" другия ми е пасивен как да ги монтирам? Може да иска да са два "volume" контрола и един тон :whistle: в общи линии концепции много. Дори нищо да не схващаш от електроника когато обясниш какво искаш да направиш е по лесно да ти се отговори на запитването.

 

П. П.

На това запитване отговора е:

1. Не не се нуждаеш от активна електроника ти вече си я имаш!

2. Не е трудно да го направиш сам ако имаш мерак!

3. Какъв е смисъла да питаш при положение, че няма да го правиш сам по скоро би следвало да питаш за майстор който би се справил със задачата. Майстора, който ще го монтира ще ти обясни какви са възможностите. :)

 

 

Мерси за отговора,послеписа е това което търсих. Няма да слагам адаптера сам това го уточних още в началото. Искам да съм информиран,пък и знам че тук има достатъчно запознати хора за да ми отговорят на ПРОСТИЯ въпрос. И това и стана. Мерси много отново за отговорите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.