Jump to content
Българският форум за музиканти

Yamaha Qs300


ludio klavirist

Recommended Posts

Абе зомбайо, глупости говориш ти :think:

Никъде не е казано, че това е най-великия синт.

Ти кво искаш за 500 лева - оейзис ли!? По-споко с тона и чети преди да пишеш.

 

И всички тези хора свирят с DX7 не заради това, че е по-добър от qs-a, а защото е по-скоро "имидж" инструмент, който ти дава точно определен звук, но не става за нищо друго в общи линии :think:

Докато qs универсален и непретенциозен евтин синт - не се отличанва с нищо, но точно и това му е силната страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

преди месец видях група да излиза с ДХ7, звучаха жестоко. На рок в Рила блусарите също излязоха САМО с дх7, така влиза в микса, че не е истина. Инструмента е страхотен, но не е много универсален. Така че никой не свири само за имидж с него, повярвай, просто както каза колегата на запад хората изкарват дх7 на сцена и го ползват в 2-3 парчета като електрик пиано или бас.

А КУЕС го изкарваш на сцена и го ползваш за всичко, това е.

 

аз предпочитам ДХ7, но не смятам да свиря на сцена с него :)

Редактирано от bobalan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D:D:D

eXile, щастлив съм за теб и за тези които мислят така

:D:D:D:D

дерзайте :)

 

.. в кръчмата също изкарваш един синт...

/ Понеже съм свирил на една сцена с Orbital .. те не излязоха с имидж а с истински инструменти /

:)

няма заначение .... не искам да се заяждам затова да приключим с дрънканиците.

всеки може да си свири на каквото си иска, ако ще и на гребен ... :)

Редактирано от zombaio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той чукча не читател, чукча писател...

 

Ай свири прог с дх7 ама без нищо друго...

Не можеш.

Ай свири прог с qs-а.

Можеш.

Ама в същото време дх-а пък има доста по-добри звуци за други неща.

Схемичка да начертая? :think:

 

И не смърди българската музика, а смърдят българските пари.

 

Всъщност общо взето казваме едно и също па не знам що спорим :think:

Редактирано от eXile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай много eXile, но ако ти известно името Рик Уекмън / Йес/, трябва да ти е много ясно че хората са правили с ДХ 7 прогресив музика и то каква. Не искам да обиждам никого във форума, но както каза zombaio, QS 300 е един от най-слабите модели, а аз ще допълня,че това е едни от най-слабо продаваните модели на Yamaha. Колкото до рок в Рила, задайте си въпроса дали този ДХ 7 е използван въобще / освен за красота и снимки/ и ако е използван случайно до него не се ли е намирал един Korg Karma :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

случайно не уцели на кого да зададеш подобен въпрос :)

Кармата беше с Камелитките, Ямахата беше с Блустрафик и Кавалджиев.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zombaio, Пич...

Първо да ти кажа че не си ти човека дето ше ми казва кво да правя и с какво да се снимам...

Втора ще пиша с колкото удивителни и възклицателни си искам!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Толкова достатъчнили ти са...???

И за да не излезе че се заяждам както ти правиш ще кажа следните няколко неща!!!

Да, QS 300 не е сред големите хитови синтове на Ямаха!

Но, това не му пречи да бъде достатъчно добър!

Има два вида синтез а не 5...

AWM2 и XG...

150 долара къде...???

В Щатите...

Ами айде докарай го до тук и го продай пак за 150 долара...

Пък аз после ще те

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zombaio, Пич...

Първо да ти кажа че не си ти човека дето ше ми казва кво да правя и с какво да се снимам...

Втора ще пиша с колкото удивителни и възклицателни си искам!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Толкова достатъчни ли ти са...???

И за да не излезе че се заяждам както ти правиш ще кажа следните няколко неща!!!

Да, QS 300 не е сред големите хитови синтове на Ямаха!

Но, това не му пречи да бъде достатъчно добър!

Има два вида синтез а не 5...

AWM2 и XG...

150 долара къде...???

В Щатите...

Ами айде докарай го до тук и го продай пак за 150 долара...

Пък аз после ще те черпя една бира... :green:

С DX 7 можеш да свириш квото си искаш...

Друг е въпросът как ще звучиш...

Електронни пиана и донякъде щрайх/пад - О.К.

Ами другите неща...???

Лудио Клавирист момчето едвам си е събрал някакви парички и е намерил според мен сносен инструмент на прилична цена и вие веднага почнахте да го оплювате че не ставал...

Ами що не изиграете ролята на добрата фея и не му купите един Мотиф или пък Оазис например...

Пак ше ви черпя по бира и двамата, Зомбаьо и Пенсионера... :green:

Когато човек няма пари а иска да се развива изборът не е много голям, нали...???

Мисля че всички сме минали по тоя път...

Един клавир и на него всичко...

И моля не казвайте че този или онзи клавир съкс!!!

Щото за вас може и да е така ама за някой точно този клавир може да е единственият и основен смисъл да продължава да се занимава с музика и за в бъдеще...

За чукчата вече ви го каза exile...

Аз само мога да кажа че съм солидарен с него...

Айде със здраве и мислете малко повече като пишете друг път... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко бе люде, що се горещите за такива неща?! :D Кой за каквото има пари в края на краищата, и аз искам да свиря с най-доброто на пазара ама... само ги гледкам на снимки и правя конкуренция на стенния часовник - цъкам по-силно от него :pray: Я наздраве! :pray::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лелеее

четох много добри отзиви да qs300 в безброй сайтове.

прегледах характеристиките на много синтове,на с мойте скромни 500 лв (с много гипс се изцапах) друго нема.ако имах пари щях да се целя по-високо ,но за тези пари най-доброто,което мога да намеря на българския пазар е този синт...

пък и вече съм убеден ,че модела наистина ми харесва и с големи прави крачки ще ме изпрати нагоре към висините на музиката... или поне така предполагам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувай, братче.

 

Иначе ше стане като с жененето... мислиш, мислиш и накрая стар ерген :D

 

Всъщност много по-важно е не на какво свириш, а КАК.

 

Айде :pray:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А!Между другото не Ямаха са измислили ФМ синтеза.Четох,че е измислен в края на 50-те години от американец.Просто ямаха го купуват по-късно.Както и в края на 80-те Корг купуват Сикуенсиъл Сиркътс и правят Корг Уейвстейшън

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@makermusic,модераторите не висят нон стоп по 24 часа в този форум,имаме и личен живот. :godbless:

 

Пичове,не отива на хора с претенции и на години да се държат по подобен начин.

 

@zombaio,"печелиш" 10% повишение на предупредителното ниво за обида на потребител и една седмица за размисъл.

 

@makermusic,това,че си обиден,не ти дава право да отговаряш по същия начин,10% и за теб заради обида на потребител.

 

Не ми отговаряйте,няма смисъл - влиза в графа офтопик и ще си замине по предназначение.

 

Смятам,че като музиканти и хора на изкуството,малко или много,е унизително да стигаме до подобни сцени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

корг не купуват секуеншъл съркитс а купуват правата за използването на така наречения векторен синтез което си е едно обикновено мануално и автоматизирано смесване на 4 осцилатора чрез джойстик и енвелопи

 

корг уейвстейшън е микс между профет ве ес и пипиджи/валдорф микроуейв

за съжаление с гнусни дигитални филтри

 

AWM2(advanced wave memory) не е синтез както не са методи за синтез XG GM GS

 

а ве ем-а е адванс щото ползва методи на компресия на уевовете в рома

(ром-а и особено рам-а преди години си бяха много скъпо удоволствие)

а иначе си е почти чист ромплер с изключение на дигиталния филтър който помага чатпат

 

фм синтеза е измислен далеч преди "американеца" от смесен произход джон чоунинг чийто проекти ямаха купуват за да направят дехикс седем

 

за кюес триста зомбайо е абсолютно прав - не се получи да стане рейвърс бейбе щото рейвърите си правиха рейва с това с което се правеше още в началото - с роландските x0x и разни други хави

 

а за темата кой с какви инструменти ще си свири музиката е излишно да коментираме - зависи единствено и само от майсторлъка и въображението на човека - закони няма - най лесно е разбира се по утъпкания път

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко бе люде, що се горещите за такива неща?! blink.gif Кой за каквото има пари в края на краищата, и аз искам да свиря с най-доброто на пазара ама... само ги гледкам на снимки и правя конкуренция на стенния часовник - цъкам по-силно от него biggrin.gif Я наздраве! hello2.gif icon_pidu.gif

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.