Jump to content
Българският форум за музиканти

Yamaha Qs300


ludio klavirist

Recommended Posts

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ахааа, ясно. Нов вече не се продава.

В БГ магазините върви между 650 и 950 лв в добро състояние. На запад е към 150долара. В БГ от човек (в шуменско излизат чат пат съм забелязал) може и за по-малко да се намери.

 

http://www.sonicstate.com/synth/yamahaqs300.cfm

Редактирано от bobalan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На запад е към 150долара. В БГ от човек (в шуменско излизат чат пат съм забелязал) може и за по-малко да се намери.

 

http://www.sonicstate.com/synth/yamahaqs300.cfm

;););)

 

за мен искам 5-6 бройки ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично давам 180 лв.

YAMAHA QS-300 - Ravers Baby .. това беше рекламата му навремето. За мен този синт не е нищо особено. Един вид леко по-специализиран Roland E серия за денс .. със бленди тип евроденс `95 .. и това е..

поправете ме ако греша :)

 

Ааа и за да не ме обвините тук .. ще кажете как толкова и толкова пари ..

Да обясня - стар синтесайзер може и да си струва парите.

Стара фафла-самосвирка .. става само за подарък на някое лапе.

/лично мнение/ :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yamaha QS-300 не е самосвирка!!!

Това че има аранжор не я причислява автоматично към самосвирките...!!!

Точното и название е Music Production Synthesizer!!!

Изобщо ама ИЗОБЩО нищо общо няма с който и да е модел от Е серията на Роланд...

Клавират има хубави лийд и пад бленди и стандартните за Ямаха органи, пиана, щрайхове и други с много прилично качество...

На който не му харесват ако може и знае как да си направи по-хубави!!!

Клавира в крайна сметка е синтезатор и то с доста добре разгърнати за времето си функции!!!

Има четири зони и два вида синтез!!!

Има добър сикуенсър и многофункционален аранжор с възможност за т.нар. snapshot на даден миди файл от който клавирът може да създаде стил!!!

Като забележете сам си прави Intro, Fill и Ending...

Като заключение мога да кажа че това е един добър и достъпен клавир!!!

Имайки предвид това че е на 10 години и вглеждайки се във възможностите му мога да кажа че е бил супер за времето си!!!

Много от звуците в него са директно взети от върховите по онова време модели на Ямаха SY85 и SY99!!!

Единствено проблем могат да ви създадат гумичките на клавишите тъй като са по-особен модел от тези на ширещите се масово самосвирки...

И така QS 300 според мен струва около 500 до 600 лева в момента и ако се намери запазен такъв екземпляр си е изгодна оферта!!!

Като трябва да се има предвид че е поне класа над пластмасовите гайди от Е серията на Roland и PSR серията на Ямаха и звучи много близко до някои аналогови синтове които са се превърнали в класика!!!

ludio klavirist ако намериш такъв за 500 - 600 лева взимай, няма да съжаляваш!!!

Можеш да си направиш страхотни неща с които да свириш прогресив, нещото за което предполагам ще използваш клавира!!! :happy:

Успех!!! :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на всички за отговорите.

сега един последен въпрос -

кой е по на сметка

QS300 за 600 лв или DX7 II за 500 лв?

смислените отговори на този въпрос могат да променят живота ми :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факта,че ДХ 7 е класически модел синтезатор,го прави доста ценен.Няма да изреждам какви са достоинствата му за онези години/модела е мисля 87г/ или сега.Но,имайки впредвид,че е синтезатор на повече от 18г.,това ме кара да предпочета другия модел ямаха,който е меко казано по-употребяем.А и цената от 500лв за ДХ 7 е висока-дори и модела да е подобрения вариант с флопи и повече звуци.

Та моето мнение е,че ДХ7 е нужен на хора които търсят ФМ синтеза и ще го ползват заради чара му,докато QS 300 е по-съвременен модел,който би вършил значително повече работа на един клавирист.

И това е моето мнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно подкрепям казаното от Миро. Ако ще си правиш колекция от синтове и тн. вземи си ДХ7...но ако ще го ползваш тоя синт за всичко (за съжаление повечето от нас така правят, защото не могат да си позволят иначе) QS300 e твоя вариант. Според мен :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има четири зони и два вида синтез!!!

makermusic, пич, ти преброи ли колко удивителни си написал тук? !!!!!!!!!

Я стига! - QS-300 най-великия синт - тва са глупости

 

5 вида синтез имало...... ходи се снимай с някоя йоника

 

ЕТО КЪВ Е ШИБАНИЯ ПРОБЛЕМ: в БГ няма кинти, няма инструменти и хората се принуждават да си купуват простотии за по 1000 лв. Боклуците от музикалния пазар на запада с по-10 20 години назад.

 

Само да спомена, че средната цена на QS 300 е околко 150$ в целия нет.

 

... Най-неприятното е, че ако трябва да препоръчвам м/у DX7 и QS-300 ще препоръчам QS-300 ..... щото нада ли някой си държи по няколко синта в гаража за да извади DX7-та за някоя FM-bass партия ....

 

САМО ПОСЛЕ ДА НЕ СЕ ЧУДИМ ЩО В БЪЛГАРИЯ МУЗИКАТА ЗВУЧИ КАТО КАШОН И МИРИШЕ НА ГНИЛО!

 

и накрая кой от великите е свирил на:

DX7 - Herbie Hancock, George Duke, Chick Corea, Vangelis, Front 242, Kraftwerk, Orbital, Depeche Mode, Astral Projection ... всъщност май всички в муизикалната индустрия ....

 

QS-300 - НИКОЙ !!!!!! НИКОЙ !!!!! НИКОЙ и няколко немски DJ дет ги знае само майка им .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.