Jump to content
Българският форум за музиканти

суеверия, ритуали и пр.


ronia

Recommended Posts

Хайде сега всеки да си каже по какъв начин призовава добрите сили преди свое участие :)

 

И за да се чувствате по-комфортно, започвам: имам си една песен, с която винаги се разпявам, а за още повече късмет - първо си обувам лявата обувка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отивам два часа преди пробата на звука (= саундчек) за да оправя техниката. Така свиквам с атмосферата и чувствам, че всички са ми дошли на гости след това, обикалям всичко два пъти, завъртам се три пъти, пак обикалям два пъти, после въртя копчета и дърпам струни, завъртам се, пия бира, ям, отивам до кенефа, поздравявам останалите от групата и пия бира.

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди се прекръствах преди у4астие, но ако не си репетирал и не си сигурен господ ,няма да иска да ти помогне....по скоро 6те се изложи6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправянето на техниките и свикването ако не го броим, май единствения ритуал който имам е 50-100 ром на екс "за отскок" ;) Или пък текила с лимонче и сол... Или пък и 2те ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кока-Кола. :) Призовавам духа на разгряването чрез практис пад и две палки,а другото е че винаги си нося чинели,кардан,барабанче и половината хардуер,за да може дори и на най-скапаното амати да се чувствам като на моите барабанки :happy: А колата е защото не обичам да пия преди свирене.Не ми изглежда професионално.(Сега ако свириш Дорс си трябва:))Като не пия нищо преди свирене,после ми е по-сладка първата бира. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагам нови струни вечерта преди лайфа , настройвам я и преди концерта и всичко минава наред :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закъснявам около 30 минути за изявата. Влизам сякаш всички чакат мен. Изслушвам поученията, отговаряйки им успокояващо. После всички чакаме узвочителя още 30 минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагам нови струни вечерта преди лайфа , настройвам я и преди концерта и всичко минава наред  :green:

И не ти разстройва?? :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

После всички чакаме узвочителя още 30 минути.

Само за протокола,казва се ОЗВУЧИТЕЛ а не УЗВОЧИТЕЛ!!!Коренът на думата е звук,не звок!!!

 

P.S.Sorry за офтопика :blink:

Редактирано от Smokejack
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.