Jump to content
Българският форум за музиканти

246 практис амп


Recommended Posts

Здравейте,

С известно закъснение и аз реших да се включа в манията за мини глави.

През последните години доста си поиграх с разни дребни лампи, но за съжаление нищо от популярните опции включващи използването на предусилвателни лампи за крайни стъпала не ми допадна като звук, може би поради факта, че тези лампи просто не им е това работата. Има и някои интересни попадения, но като цяло лично на мен винаги нещо ми липсва в такъв звук, сигурно поради факта, че си падам повече по хайгейнски неща.

След като се търси някакво умалено копие на голяма глава, където в повечето случаи крайното стъпало е с пентоди с фиксиран баяс, е редно същото да се направи същото, но с умалените им "събратя". По-трудното в случая беше да се намерят минатюрни крайни пентоди, които да свършат работата. Оказа се, че има руски военни версии на такива, при това се намират както у нас така и в ибей, и то на ниски цени.

Целта ми беше да се опитам да постигна минимални възможни размери при максимална функционалност и минимална цена.

Основните данни на ампа са:

- 2 канала - чист (бутон Bright) и драйв (бутон Drive за превключване между Crunch и High gain)

- режими на крайното стъпало Пентод/Триод и Фиксиран/Автоматичен баяс

- ефект луп (с чип, извън веригата когато не е активен)

- ключ за импеданса на говорителите 8/16(4Ома)

- усилвателят може да се използва и като дисторшън педал, като звукът се взема след крайното стъпало (резистивен товар 8 Ома) и може да се ползва директно или през кабинет симулация

В различните режими на усилвателя мощността е 2, 4 или 6 Вата, откъдето идва и работното име на усилвателя.

 

Понастоящем съм разработил два прототипа на този усилвател с известни разлики в звученето, но с еднакви екстри и функционалност. Вътре има и няколко тримера за донастройване на звука.

Това е едно кратко видео тип тийзър, където с моите аматьорски умения в областта на миксирането съм се опитал да загатна за какво става въпрос (мидито на барабаните е много дърварско, ако може някой да помогне да зазвучи по-човешки ще съм му благодарен).

Предстои да направя повече семпли (и снимки) и бих се радвал да споделите мнения, критики и/или предложения.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно !!

Отвън някак ми напомня на Мини-ректифайъра :)

Предполагам че освен на мен, на много други съфорумци ще е интересно развитието на проекта.

Ако искаш, прати ми МИДИ файла на барабаните (ЛС?), ще си поиграя малко със него, доколкото ми позволяват скромните познания :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда мега яко :) Като функционалност е предоволно. Може би без микс ще е по гот някой да му спретне едно свирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Поначало не държа нищо "на склад", затова усилвателят ще бъде наличен само чрез поръчка.

За детайли се свържете с мен на лично или през имейла на сайта ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.