Jump to content
Българският форум за музиканти

Jackson колебания... дайте акъл


Aquarelle

Recommended Posts

Ще си позволя да не се съглася с теб.

Това, че китарата е втора ръка не значи, че ще трябва да сменяш и тремолото.

Моделите които съм ти дал за пример са с най-добрите системи, които можеш да получиш от Ибанец (Има и други марки тремоло системи (не при Ибанец), но тук вече няма да говорим за кое е по-добро, защото всички във високия клас вършат прекрасно работата си, а разликата ще е в усещането и вида система (лагери, ножове и т.н)).

Опитай се ако можеш, да се абстрахираш от това, че задължително при втора ръка инструмент сменяш и тремоло (дори в доста случаи и магнитите).

Най-старата ми китара в момента е Ибанец Юнивърс от 1990 и тремолото е бетон.

Да, има и екземпляри в по-лошо състояние, но повечето неща, които съм виждал са само козметични (естествено всеки има очи и може да прецени дали го устройва или не).

Може да ти се наложи да смениш стъд или пружини или дори някое седло(адски рядко) но дотам, нищо адски скъпо и фрапантно.

Не губи надежда за втора ръка Ибанец, моето лично мнение е, че старите модели на Ибанец имащи твоите изисквания (особено среден / висок клас) са доста добра инвестиция. В момента предпочитам да си взема Ибанец на 20 години от колкото нов от магазина и то не заради магазина (винаги съм твърдял и продължавам да твърдя, че Икономов са най-доброто нещо за всеки потребител/фен/купувач на Ибанец ... и не само ;-) ) а заради това, че нещата, които ме интересуват в даден инструмент, Ибанец го предлагат от края на 80-те. Стар Ибанец може да се намери на доста прилична цена и да ти даде доста повече в съотношение цена качество, отколкото нов инструмент за тези пари.

Това е мое лично мнение и не ангажирам никого с него, моля, нека не започваме спор ново срещу старо. И двете страни си имат плюсове и минуси!

;) Марио B)

Редактирано от killer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за задължителната смяна на каквото и да е по китарата са маркетингови трикове на мръсните капиталисти. К'ви тремола, к'ви пикапи... При високите класове китарите са с подбрани и хардуер и добри+подходящи адаптри какво им сменяте не ми е ясно...

Аз вече втора яка китара си вземам не_от_магазина и освен гореспоменатите козметични проблеми всичко друго е перфектно. Точно Ibanez Made In Japan са, само дето са от 2000 г. (малко на границата преди да почнат рехавите бройки :P ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Презумпцията ми беше основно на база на това, че имам два японски Ibanez-а - едно RG370 от 1995 г. и едно RG7420 от 2000 г. и двете имаха нужда от нови адаптри, а в един момент и от нови тремола, въпреки, че всичко си им беше супер в началото... Тремолото ми го смениха само на 6-струнната (уж с по-хубаво и сега пак е за смяна), а за другата вече взех да се чудя и оттам ми дойде цялото това колебание... И понеже съм свирила на доста Jackson-и, макар и 6-струнни, везните започнаха все повече да ми клонят натам, което е и другото обяснение за нещата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.