Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос

Здравейте :)

Тъй като в последните години наблегнах повечко на китарата, реших, че е време за ново електрическо животно (имам си вече два Ibanez-а в "гаража" - RG370 и RG7420, и двата японски), обаче отдавна имам една неутолима страст към Jackson и съм решила да се оборудвам със следното нещичко: Jackson SlatMGQ3-7 TR QM, което обаче няма къде да го пробвам, а не съм сигурна дали ще ми е удобно (все пак ръката ми не е особено голяма) и имам консултационна питанка към тези от вас, които имат наблюдения и върху двете марки и по възможност върху конкретните модели  :rolleyes:

Нещата, които аз принципно харесвам в Ibanez, са версатилността като цяло, както и удобството на грифа - и двете китари от тази марка, които имам, са с грифчета като вафлички и са ми страшно удобни, дори и 7-цата, която не е баш мислена като за женска ръка ;)

Имах някакви идеи да извършвам (някой да извърши, заради хубавите ми сини очи  :rolleyes:) намеси по тези китари, обаче сметнах, че нещата, които ми липсват в случая, а именно стабилно тремоло (ще полудея от моите вече!), както и хубави адаптри, ме водят по-скоро към избора на гореописания Jackson, тъй че бих била благодарна, ако споделите своят опит относно споменатите инструменти :)

Благодаря предварително на откликналите :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

• 0

Това за задължителната смяна на каквото и да е по китарата са маркетингови трикове на мръсните капиталисти. К'ви тремола, к'ви пикапи... При високите класове китарите са с подбрани и хардуер и добри+подходящи адаптри какво им сменяте не ми е ясно...

Аз вече втора яка китара си вземам не_от_магазина и освен гореспоменатите козметични проблеми всичко друго е перфектно. Точно Ibanez Made In Japan са, само дето са от 2000 г. (малко на границата преди да почнат рехавите бройки :P ).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Презумпцията ми беше основно на база на това, че имам два японски Ibanez-а - едно RG370 от 1995 г. и едно RG7420 от 2000 г. и двете имаха нужда от нови адаптри, а в един момент и от нови тремола, въпреки, че всичко си им беше супер в началото... Тремолото ми го смениха само на 6-струнната (уж с по-хубаво и сега пак е за смяна), а за другата вече взех да се чудя и оттам ми дойде цялото това колебание... И понеже съм свирила на доста Jackson-и, макар и 6-струнни, везните започнаха все повече да ми клонят натам, което е и другото обяснение за нещата :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От lightsome
      Здравейте на всички във форума!

Спешно търся някой да помогне по моя въпрос, вчера докато затягах една от струните на акустичната си китара единия ключ се разкачи буквално , не мога да го завия и оправя ръчно ...
      Много ми е спешно да стане преди края на месеца, търся някой който може да го постави или да се сложи нов евентуално?
      Помогнете с някой контакт или препоръка за град Пловдив моля ви!
    • От viki_kitara
      Заповядайте на нашия китарен фестивал в гр. Силистра!
      Разгледайте сайта ни! 
      Гости ще бъдат Иван Лечев, Цветан Недялков, Веселин Койчев, Боян Дойчев, Николай Михайлов.
      Освен 4 концерта за 3 вечери, ще се проведат и 2 конкурса за електрическа и класическа китара!

http://dunavski-struni.com/bg/

Фестивал на китарата “Дунавски струни“ Силистра 2018 ще се проведе от 22-ри до 25-ти юни 2018 г. Организатори на събитието са Сдружение “Дунавски струни“ и Община Силистра.
      Фестивалът включва четири концерта, конкурс в две категории разделени на възрастови групи и майсторски класове.

• От nebrezniq
      Предлагам уроци по китара по домовете. Цена по договаряне.

http://grigorkaraivanoff.wixsite.com/gkcv/page2
    • От Angus98
      Здравейте , хора !! Търся хора с творчески идеи. Аз съм китарист и леко пея . Приключвам един дългогодишен проект ,защото колегата ми заминава от чужбината и се разпадаме като формация. Ние винаги сме били запленени от авторското творчество, но вече няма как... Идеята ми е да намеря хора със същото мислене като моето, че авторското е най-готино! Търся ритъм китара , бас , барабани и вокал за да можем да творим!!! Ако има навити от Пловдив съм!! Rocknroll8@mail.bg ми е  е-maila. 
    • От Sandalcheto
      Здравейте, търся китара за участие. От Варна съм. Трябва ми някаква евтинка китара (squier, yamaha) за блус изпълнение. Мерси.

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.