Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос

Здравейте :)

Тъй като в последните години наблегнах повечко на китарата, реших, че е време за ново електрическо животно (имам си вече два Ibanez-а в "гаража" - RG370 и RG7420, и двата японски), обаче отдавна имам една неутолима страст към Jackson и съм решила да се оборудвам със следното нещичко: Jackson SlatMGQ3-7 TR QM, което обаче няма къде да го пробвам, а не съм сигурна дали ще ми е удобно (все пак ръката ми не е особено голяма) и имам консултационна питанка към тези от вас, които имат наблюдения и върху двете марки и по възможност върху конкретните модели  :rolleyes:

Нещата, които аз принципно харесвам в Ibanez, са версатилността като цяло, както и удобството на грифа - и двете китари от тази марка, които имам, са с грифчета като вафлички и са ми страшно удобни, дори и 7-цата, която не е баш мислена като за женска ръка ;)

Имах някакви идеи да извършвам (някой да извърши, заради хубавите ми сини очи  :rolleyes:) намеси по тези китари, обаче сметнах, че нещата, които ми липсват в случая, а именно стабилно тремоло (ще полудея от моите вече!), както и хубави адаптри, ме водят по-скоро към избора на гореописания Jackson, тъй че бих била благодарна, ако споделите своят опит относно споменатите инструменти :)

Благодаря предварително на откликналите :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

• 0

Ми то тези неща са сменяеми и като цяло 2 броя "стабилно тремоло" + 4 броя "хубави адаптри" струват по-малко от горепосоченият Джаксън. Ако просто искаш да си я купиш, това е друг въпрос.
Сподели за нестабилността на тремолата ти, щом са японски наистина е чудно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Нямам наблюдение в/у конкретната китара, но доколкото съм хващал китари от двете марки, Джаксън са с по-тънки и обли грифове, докато Ibanez отзад грифа става по-плосък, което на мен лично не ми е неудобно, но ми беше странно когато "прехождах" от предната китара.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Проблема с тремолото и на двете ми китари е, че се появява един проблем, който се изразява в това, че като дръпна ръчката нагоре (назад), не се връща в изходно положение и стои близо четвърт тон по-високо... Мислех си, че е въпрос на сетъп и на струни, обаче се оказа, че не е така, а и имам приятели, които си купиха Jackson по същото време, по което си купих Ibanez-а и техните Floyd-ове държаха стабилно доста време след като моя се прецака. С втората ми китара (7-цата) беше същото положение и затова реших, че проблема е генерален... иначе да - както вече описах, имам пристрастия към Jackson и тъй като имам и зачислен бюджет за целта, просто правя рисърч :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Да права си не е въпрос на сетъп, доста често срещана хава е, просто в края на фигурата, която изпълняваш с тремолото прави леко вибрато и така ще се върне където трябва. Дали при тази китара ще е така - един господ знае. То при различни бройки се държат тремолата различно понякога. Като гледам пише флойд роуз тремоло, не пише кой, модел точно, но поне ще си е на фирмата, а не лицензиран джаксънски "флойд", които понякога са ок понякога - не. Най вероятно няма да имаш такъв проблем.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Пробвай да си смажеш флойда,и моя правеше така,но след смазка с машинно масло няма проблеми

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Просто се насочи към 7 струнен шектър и забравяш за всичките проблеми, терзания, неволи и колебания! Пробвай и ще се изумиш колко много ти харесва, аз съм с флойд, вадя го, крива го, опъвам го на макс и въобще му е*авам майката отвсякъде не мърда и с хилядни от тона... държи се идеално. Просто пробвай преди да тръгнеш към Джаксъна... Преди свирих с Джаксан... ЛИЧНО мнение - по-скапана марка от тази няма! За да получиш нещо добро от джаксън трябва да се бръкнеш много пари.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Щом правиш рисърч,трябва да я пипнеш/чуеш  и сама да прецениш щом и големината на ръката е проблем !!!

От разкази едва ли ще добиеш представа,Мисля в "Томан" си я видяла можеш да я поръчаш чрез "динакорд" и ако не ти хареса в няколко дневен срок можеш да я върнеш !!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

И моя японски Ibanez имаше проблем с неточното тремоло (макар и доста по-лек), тъй като някой умник беше въртял стъдовете под напрежение и беше им разказал играта. Купих си нови от Томан и оттогава вече 6-7 години гък не е казало тремолото!

Правилен сетъп, добро отношение, поддръжка/смазване винаги са добре дошли за инструмента. Както ние се грижим за него така и той ще ни служи през годините, които сме заедно. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

И двата Ибанес-а са с тремоло системи различни от Edge (или LoPro Edge). Това до някъде обяснява защо не се връщат в изходна позиция.

Иначе колегата по-горе го е казал - пробвай със смазка на "ножовете " и болтовете (стъдове). Възможно е проблема да изчезне.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Аз не че имах проблеми с тремолото, но реших да му капна по една капка масълце на ножовете. Резултата е осезаем. Някак по мазно стана  :greenangel:  Определено идеята е добра.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Ами ще го пробвам този фокус със смазването, пък дано проработи... 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Смазката определено помага, но ако ще взимаш нова китара, според мен Jackson-a е може би най-добрия вариант за парите, ся дали би го намерила удобен....А ако искаш да хванеш нещо различно от Ibanez, в TeleSound има един Schecter с подобни на Jackson-a характеристики, само дето Schecter-a е с bolt-on гриф(според моите наблюдения свръзката с тялото е от голямо значение) и нек адаптера е EMG 85-7....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Ами пробвала съм Schecter-и, няколко при това, но хич не са ми удобни... имам усещането, че грифовете им са два пъти по-широки от на Ibanez и самия профил ми е нещо странен...  <_< Иначе Jackson-ите, които са ми попадали, са ми били ок като грифове, обаче нямам наблюдения върху новите модели, та затова си питам :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Имам един доста ламерски въпрос. На някой етап ще трябва да взема и аз 7-string, понеже доста от нещата, който слушам се свирят с такива. Отказах се да вземам още в началото евтин такъв по няколко причини. 

1. Наплаших се, че като не е Neck Tru конструкция, постоянно или ще ми криви грифа или ще излиза постоянно от настройка. Та се отказах от Les Paul формата за такъв тип китара.

2. В случая този Jackson e хем 7-стринг, хем с тремоло. Образовай ме моля те как успява това тремоло да се преборва с тоя опън на струните и да си запазва настройките.

От тоновете информация, която съм изчел за Heavy Guitars, навсякъде виждах едно и също - avoid Jackson, get a Schechter. В случая разбирам, че е въпрос на удобство при свиренето, конкретно за Джаксъните съм чувал, че са им доста тънки грифовете, на което някой се радват, други се оплакват, че ги болели палците :) Иди разбери, опира до лични предпочитания. Та мислиш ли, че тоя Jackson, очевидно в среден клас ще има проблем с тремолото и грифа? Пак казвам нямам опит със 7-string и за момента съм се насочил и аз към Jackson но King V серията от висок клас 7-стринг: http://www.thomann.de/gb/jackson_corey_beaulieu_king_v_7_tr.htm

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

След всичките ми бродения по магазини, четене и пробване на китари, вече съм сигурна за себе си, че ще си поръчам Jackson-а... Прави ми впечатление, че новите модели на Ibanez (колкото и да харесвам тази фирма), страдат от чувствително по-лоша изработка и по-високи цени, отколкото старите им такива, а също и спрямо Jackson, така че, за мен изборът е ясен :)

@varbanov85 - Това съждение за neck thru и настройката, според мен е пълен абсурд - всичките ми електрически китари са с bolt on конструкция и floyd rose и държат строй с месеци, без да мръднат. Изказването "avoid Jackson, get a Schecter" може да бъде казано само от човек с големи лапи, който свири единствено квинти по ниските струни и нищо повече.... Както споменах и по-рано, Schecter имат по-дебели и по-широки грифове, което за ръка като моята би било чист абсурд да свиря нещата, които искам, камо ли пък да говорим за удобство... А това, че някой го болели палците от тънък гриф, откровено ме разсмя :D

Иначе, всяко locking тремоло (разбирай тип Floyd Rose) държи строй повече от което и да е друго тремоло/бридж, поради простата причина, че струната е фиксирана и заключена и в двете си точки. Тук единствено може някой да тръгне да спори за sustain-а, който уж бил по-къс при всичко различно от fixed bridge... Мен лично този въпрос не ме касае, затова и не го коментирам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От lightsome
      Здравейте на всички във форума!

Спешно търся някой да помогне по моя въпрос, вчера докато затягах една от струните на акустичната си китара единия ключ се разкачи буквално , не мога да го завия и оправя ръчно ...
      Много ми е спешно да стане преди края на месеца, търся някой който може да го постави или да се сложи нов евентуално?
      Помогнете с някой контакт или препоръка за град Пловдив моля ви!
    • От viki_kitara
      Заповядайте на нашия китарен фестивал в гр. Силистра!
      Разгледайте сайта ни! 
      Гости ще бъдат Иван Лечев, Цветан Недялков, Веселин Койчев, Боян Дойчев, Николай Михайлов.
      Освен 4 концерта за 3 вечери, ще се проведат и 2 конкурса за електрическа и класическа китара!

http://dunavski-struni.com/bg/

Фестивал на китарата “Дунавски струни“ Силистра 2018 ще се проведе от 22-ри до 25-ти юни 2018 г. Организатори на събитието са Сдружение “Дунавски струни“ и Община Силистра.
      Фестивалът включва четири концерта, конкурс в две категории разделени на възрастови групи и майсторски класове.

• От nebrezniq
      Предлагам уроци по китара по домовете. Цена по договаряне.

http://grigorkaraivanoff.wixsite.com/gkcv/page2
    • От Angus98
      Здравейте , хора !! Търся хора с творчески идеи. Аз съм китарист и леко пея . Приключвам един дългогодишен проект ,защото колегата ми заминава от чужбината и се разпадаме като формация. Ние винаги сме били запленени от авторското творчество, но вече няма как... Идеята ми е да намеря хора със същото мислене като моето, че авторското е най-готино! Търся ритъм китара , бас , барабани и вокал за да можем да творим!!! Ако има навити от Пловдив съм!! Rocknroll8@mail.bg ми е  е-maila. 
    • От Sandalcheto
      Здравейте, търся китара за участие. От Варна съм. Трябва ми някаква евтинка китара (squier, yamaha) за блус изпълнение. Мерси.

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.