Към съдържанието

Снимка

Jackson колебания... дайте акъл

Jackson китара гриф Ibanez

• Please log in to reply
32 отговора на тази тема

#1 Aquarelle

Aquarelle

Мис Духовна Скитница на 1948 г.

• Members
  • PipPipPip
  • 260 Мнения:
  • Инструмент:Китара, Пиано

Публикувано 17 юни 2013 - 16:27

Здравейте :)

Тъй като в последните години наблегнах повечко на китарата, реших, че е време за ново електрическо животно (имам си вече два Ibanez-а в "гаража" - RG370 и RG7420, и двата японски), обаче отдавна имам една неутолима страст към Jackson и съм решила да се оборудвам със следното нещичко: Jackson SlatMGQ3-7 TR QM, което обаче няма къде да го пробвам, а не съм сигурна дали ще ми е удобно (все пак ръката ми не е особено голяма) и имам консултационна питанка към тези от вас, които имат наблюдения и върху двете марки и по възможност върху конкретните модели  :rolleyes:

Нещата, които аз принципно харесвам в Ibanez, са версатилността като цяло, както и удобството на грифа - и двете китари от тази марка, които имам, са с грифчета като вафлички и са ми страшно удобни, дори и 7-цата, която не е баш мислена като за женска ръка ;)

Имах някакви идеи да извършвам (някой да извърши, заради хубавите ми сини очи  :rolleyes:) намеси по тези китари, обаче сметнах, че нещата, които ми липсват в случая, а именно стабилно тремоло (ще полудея от моите вече!), както и хубави адаптри, ме водят по-скоро към избора на гореописания Jackson, тъй че бих била благодарна, ако споделите своят опит относно споменатите инструменти :)

Благодаря предварително на откликналите :)

#2 MrDeath

MrDeath

Stab them in the eyeeees!!!

• Members
  • PipPipPipPip
  • 913 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 17 юни 2013 - 16:35

Ми то тези неща са сменяеми и като цяло 2 броя "стабилно тремоло" + 4 броя "хубави адаптри" струват по-малко от горепосоченият Джаксън. Ако просто искаш да си я купиш, това е друг въпрос.
Сподели за нестабилността на тремолата ти, щом са японски наистина е чудно.

The soft one!!!

#3 7thString

7thString

Спирам да пиша докато се толерира дебилщината

• newbies
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4156 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 17 юни 2013 - 16:36

Нямам наблюдение в/у конкретната китара, но доколкото съм хващал китари от двете марки, Джаксън са с по-тънки и обли грифове, докато Ibanez отзад грифа става по-плосък, което на мен лично не ми е неудобно, но ми беше странно когато "прехождах" от предната китара.

Спирам да пиша докато администраторите толерират дебилщината в този форум.

#4 Aquarelle

Aquarelle

• Members
  • PipPipPip
  • 260 Мнения:

Публикувано 17 юни 2013 - 16:50

Проблема с тремолото и на двете ми китари е, че се появява един проблем, който се изразява в това, че като дръпна ръчката нагоре (назад), не се връща в изходно положение и стои близо четвърт тон по-високо... Мислех си, че е въпрос на сетъп и на струни, обаче се оказа, че не е така, а и имам приятели, които си купиха Jackson по същото време, по което си купих Ibanez-а и техните Floyd-ове държаха стабилно доста време след като моя се прецака. С втората ми китара (7-цата) беше същото положение и затова реших, че проблема е генерален... иначе да - както вече описах, имам пристрастия към Jackson и тъй като имам и зачислен бюджет за целта, просто правя рисърч :) 

#5 MrDeath

MrDeath

Stab them in the eyeeees!!!

• Members
  • PipPipPipPip
  • 913 Мнения:

Публикувано 17 юни 2013 - 17:06

Да права си не е въпрос на сетъп, доста често срещана хава е, просто в края на фигурата, която изпълняваш с тремолото прави леко вибрато и така ще се върне където трябва. Дали при тази китара ще е така - един господ знае. То при различни бройки се държат тремолата различно понякога. Като гледам пише флойд роуз тремоло, не пише кой, модел точно, но поне ще си е на фирмата, а не лицензиран джаксънски "флойд", които понякога са ок понякога - не. Най вероятно няма да имаш такъв проблем.

The soft one!!!

#6 golfabitch

golfabitch

някой си там

• Members
  • PipPipPipPip
  • 611 Мнения:
  • Инструмент:Бас/Китара

Публикувано 17 юни 2013 - 17:37

Пробвай да си смажеш флойда,и моя правеше така,но след смазка с машинно масло няма проблеми

#7 wolverine

wolverine

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 106 Мнения:

Публикувано 17 юни 2013 - 17:37

Просто се насочи към 7 струнен шектър и забравяш за всичките проблеми, терзания, неволи и колебания! Пробвай и ще се изумиш колко много ти харесва, аз съм с флойд, вадя го, крива го, опъвам го на макс и въобще му е*авам майката отвсякъде не мърда и с хилядни от тона... държи се идеално. Просто пробвай преди да тръгнеш към Джаксъна... Преди свирих с Джаксан... ЛИЧНО мнение - по-скапана марка от тази няма! За да получиш нещо добро от джаксън трябва да се бръкнеш много пари.

#8 iliev.p

iliev.p

неспасяем

• Members
  • PipPipPipPip
  • 943 Мнения:

Публикувано 17 юни 2013 - 17:57

Щом правиш рисърч,трябва да я пипнеш/чуеш  и сама да прецениш щом и големината на ръката е проблем !!!

От разкази едва ли ще добиеш представа,Мисля в "Томан" си я видяла можеш да я поръчаш чрез "динакорд" и ако не ти хареса в няколко дневен срок можеш да я върнеш !!!

Художниците рисуват върху платна,
музикантите рисуват своите картини върху тишината.

#9 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10453 Мнения:
  • Инструмент:AllTube AppleMac

Публикувано 18 юни 2013 - 12:07

И моя японски Ibanez имаше проблем с неточното тремоло (макар и доста по-лек), тъй като някой умник беше въртял стъдовете под напрежение и беше им разказал играта. Купих си нови от Томан и оттогава вече 6-7 години гък не е казало тремолото!

Правилен сетъп, добро отношение, поддръжка/смазване винаги са добре дошли за инструмента. Както ние се грижим за него така и той ще ни служи през годините, които сме заедно. :)

#10 Kalmar

Kalmar

designerguitarplayer

• Members
  • PipPipPipPip
  • 854 Мнения:
  • Инструмент:guitar

Публикувано 18 юни 2013 - 13:01

И двата Ибанес-а са с тремоло системи различни от Edge (или LoPro Edge). Това до някъде обяснява защо не се връщат в изходна позиция.

Иначе колегата по-горе го е казал - пробвай със смазка на "ножовете " и болтовете (стъдове). Възможно е проблема да изчезне.

#11 bluelemon

bluelemon

Mithrandir

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1394 Мнения:

Публикувано 18 юни 2013 - 20:30

Аз не че имах проблеми с тремолото, но реших да му капна по една капка масълце на ножовете. Резултата е осезаем. Някак по мазно стана  :greenangel:  Определено идеята е добра.

"The thing about gear is that if I have a shitty amp or a good amp, in general I’m still going to sound like me."

-Richie Kotzen
"If I had any words of wisdom, I would just say that transcription is really the key to everything."

-Scott Henderson

"Improvisation happens in the mind. It doesn't happen in the fingers. If you create something in your mind and you can't play it in that moment, it doesn't make the creation any less valid."

-Greg Howe

"Life's too short to drink bad coffee"

-Unknown

#12 Aquarelle

Aquarelle

• Members
  • PipPipPip
  • 260 Мнения:

Публикувано 18 юни 2013 - 22:24

Ами ще го пробвам този фокус със смазването, пък дано проработи... 

#13 Eagle5

Eagle5

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 53 Мнения:

Публикувано 25 юни 2013 - 12:47

Смазката определено помага, но ако ще взимаш нова китара, според мен Jackson-a е може би най-добрия вариант за парите, ся дали би го намерила удобен....А ако искаш да хванеш нещо различно от Ibanez, в TeleSound има един Schecter с подобни на Jackson-a характеристики, само дето Schecter-a е с bolt-on гриф(според моите наблюдения свръзката с тялото е от голямо значение) и нек адаптера е EMG 85-7....

#14 Aquarelle

Aquarelle

• Members
  • PipPipPip
  • 260 Мнения:

Публикувано 25 юни 2013 - 17:22

Ами пробвала съм Schecter-и, няколко при това, но хич не са ми удобни... имам усещането, че грифовете им са два пъти по-широки от на Ibanez и самия профил ми е нещо странен...  <_< Иначе Jackson-ите, които са ми попадали, са ми били ок като грифове, обаче нямам наблюдения върху новите модели, та затова си питам :)

#15 G.Varbanov

G.Varbanov

Лампи!

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1480 Мнения:

Публикувано 26 юни 2013 - 06:51

Имам един доста ламерски въпрос. На някой етап ще трябва да взема и аз 7-string, понеже доста от нещата, който слушам се свирят с такива. Отказах се да вземам още в началото евтин такъв по няколко причини. 

1. Наплаших се, че като не е Neck Tru конструкция, постоянно или ще ми криви грифа или ще излиза постоянно от настройка. Та се отказах от Les Paul формата за такъв тип китара.

2. В случая този Jackson e хем 7-стринг, хем с тремоло. Образовай ме моля те как успява това тремоло да се преборва с тоя опън на струните и да си запазва настройките.

От тоновете информация, която съм изчел за Heavy Guitars, навсякъде виждах едно и също - avoid Jackson, get a Schechter. В случая разбирам, че е въпрос на удобство при свиренето, конкретно за Джаксъните съм чувал, че са им доста тънки грифовете, на което някой се радват, други се оплакват, че ги болели палците :) Иди разбери, опира до лични предпочитания. Та мислиш ли, че тоя Jackson, очевидно в среден клас ще има проблем с тремолото и грифа? Пак казвам нямам опит със 7-string и за момента съм се насочил и аз към Jackson но King V серията от висок клас 7-стринг: http://www.thomann.d...king_v_7_tr.htm

Also tagged with one or more of these keywords: Jackson, китара, гриф, Ibanez

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни