Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за лампи 6p6s


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Ами не е до отговора от чужбина. Хората си знаят схемата на усилвателя. Пък и знам ли дали някой щеше да се реши да ми отговори. Или ако някой реши то е с два реда които пораждат още въпроси. Както и да е де.  :thx:

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Добре де колко е сложно:

 

отваряме google > търсене на изображения - пишем 6p6s

 

Намираме това:

ab29312681316d3a77409731070f0592.gif

 

 

Фаза 1 не искаме да модваме ампа:

 

Какво пише - Пределно допустимо напрежение на анода 350 волта.

Така отваряш ампа и мериш колко е анодното напрежение.

Ако непреженито е по високо от 350 волта не се занимаваш повече !

Ако е в рамките на 350 волта слагаш лампите и мериш анодния ток - трябва да е номиналния!

 

 

Фаза 2 искаш да ползваш лампите на всяка цена защото са 20 лева по евтини от 6V6 GC.

Променяш катодното съпротивление до стойност при която анодния ток влиза в рамките на номиналния.

Започваш да ползваш ампа и регуялрно мериш тока за да видиш след X работни часове дали не нараства.

Записваш данните и  ги споделяш с нас за да разберем при икономия 20 лева колко време като работни часове  ще свириш с тея лампи и дали е рентабилно!

Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако купиш подбрана двойка 6П6С не са по 4 лв парчето.За по 4 лв трябва да си вземеш поне 10 бр. и ако от тях подбереш двойка ще си истински късметлия....Другият момент е че преди да започнеш с подбора всяка от лампите трябва да бъде "тренирана" не по малко от 48 часа и трябва да си наясно с методологията на "тренировките".Без тази процедура измерванията се обезмислят, защото нова лампа се стабилизира като параметри след първите 40 -120 часа работа. Казано накратко остави тази работа на специалистите и си гледай свиренето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Адаш това го гледах, но нито знам за аноден нито за катоден ток. Случайно попаднах на тези лампи, питах хората за мачната двойка и т.н. Мога само да извадя старите и да сложа новите. Нищо не искам да меря да променям и т.н. Разбрах че не става и като реша да сменям ще си поръчам 6V6 и така.

^Коя работа никони, да махна старите и да сложа новите ли? До толкова мога да се справя. За това и питах става ли. Когато имам проблем го давам на специалист. По лампови усилватели не пипам!

Вече разбрах че не става тъй че благодаря още веднъж.  :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не си разбрал, Лимоне! Пак се пързаляш и набираш скорост.

Принципно няма разлика между 6V6 и 6П6С! Руската е наследник на оригинала!

Освен всичко останало, в момента няма други производители освен бившия Съветски Съюз, Китай и Словакия. От къде мислите че идват 6V6?

Вземете , че сравнете данните на двете, дявол го взел! Те са идентични!

Това, което metаlhammer пише, е вярно по принцип, но не се отнася до китарните производители. При тях не се спазват инженерните изисквания и не е рядкост да се претоварват лампите фабрично, с цел китарен звук! Меренето на напреженията е правилно от инженерна гледна точка, но няма много смисъл, ако се прави от некомпетентни хора, които не могат да разберат кое може, кое не и колко.

Да не мислите, че производителите си доставят ламБи от Бимбанистан!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега вече ми се изясни съвсем картинката. Значи точно затова може да станат по "hot" ламбетата защото евентуално ще понесат повече натоварване и ако работят в по тежък режим ще си заминат по бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ето един пример за любителите на "западните" ламБи! Фигурата под жълтия текст е лого на руския производител. Надписът под логото е 6П14П-ЕВ.

Съжалявам, че не се вижда добре, но такъв е печата...руски.

Обикновенно се поръчват лампи с готови надписи или без такива, за да не се знае от къде идват. Тук просто не са се постарали достатъчно.

TAD EL84M.jpg

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ей сега вече ми се изясни съвсем картинката. Значи точно затова може да станат по "hot" ламбетата защото евентуално ще понесат повече натоварване и ако работят в по тежък режим ще си заминат по бързо.

Това не проблем на лампите, а на производителя на усилвателя. Както неговите (оригиналните), така и другите (които са същите) лампи ще са в едно положение.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да съобщя първи впечатления. Смених крайните лампи с мачната двойка 6П6С и предусилвателната с 12AX7WXT+ Sovtek. Ми :) доволен съм. Определено има подобрение, не знам дали заради крайните или заради преамп ламбата. Усилвателя беше леко мътен преди да ги сменя и тон контролите бяха малко гранични. Сега се избистри много приятно, мноооого пънч, ама много. Динамиката се подобри. Отпреде като го бустна, много яко компресира, тон контрола стана по балансиран, ампа стана по чувствителен. Гейна стана по мазен и нахакан. Изчезна и един hiss, който се появяваше при много усилен усивател. Еми много изписах ама тъй.  :metalist:  :hooray:  :cheers2: Благодаря за вниманието и помощта! Ще победим!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.