Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за лампи 6p6s


Recommended Posts

Имам питане, понеже гледам че са заместител на 6V6. Мога ли директно да заменя 6p6s със 6V6? Ето за тези става дума http://www.comaat.com/bg/product/44/6p6s.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Можеш, единствената разлика е че на 6П6С първо краче липсва, а на 6V6 на първо краче е вързано екранирането на лампата, така че трябва първо краче на цокъла де е свързан на маса.

Редактирано от никони
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, но грешката е моя. Усилвателя в момента е с 6V6 и искам да ги сменя с 6П6С, това значи че би трябвало всичко да е ок, понеже си е вързано 1 краче към маса и в случая няма да е активно когато сложа 6П6С.   :secret: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Извинявам се, но грешката е моя. Усилвателя в момента е с 6V6 и искам да ги сменя с 6П6С, това значи че би трябвало всичко да е ок, понеже си е вързано 1 краче към маса и в случая няма да е активно когато сложа 6П6С.   :secret: 

На Laney си работят двете крайни 6v6,ама ампа ми е стар и за пробата сложих руски 6п6c,пак бачка , може да не е технически правилно,но да казват техниците.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Понеже това нищо не ми говори само да или не би ми било достатъчно. Защо ги дават като заместител тогава на сайта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Доколкото знам може да се заменят, но 6П6С е направена за по-малко анодно напрежение. И стойности от примерно 380в.-400в.  и идват множко а за 6v6 не е  проблем. Тъй, че според конкретния случай ...

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една темичка за ламби. Пичовете не си полюват със смяната на лампи. http://www.mylespaul.com/forums/squawk-box/233894-official-egnater-tweaker-15-tube-swapping-thread.html Явно усилвателя носи на бой. Пише че със цокли могат да се ползват EL34 и 6L6-ци за крайни и ECC82-ки и 5751 като преамп и PI. Нормално ли и да е така? Или си играят с огиня  :greenball: Ама чеСно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

По-добре не си прави експерименти ако незнаеш какво правиш. То много лампи можеш да набуташ в този сокет ама това не значи че ще работят правилно. Примерно 6V6 и el84 без проблем може да работят със един и същи изходен траф - даже има такива прехвърлящи цокли. Но ако е с катодно преднапрежение трябва да се промени катодното съпротивление . Общо взето трябва да се пипнат и други неща освен да смениш лампата. За EL34 и 6L6 знам, че имат други изисквания съм изходния траф. Не че много разбирам от тези неща, но това съм запомнил докато четях разни неща когато си правих diy усилвателя. 

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е отговора който получих.

You will be able to replace the tubes but the Tweaker 15 is cathode biased.  That means you cannot adjust the bias, so if you change tube the amp might run hotter (temperature) and cause unwanted side effects.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.