Jump to content
Българският форум за музиканти

Да се върнат ли "нехаресванията" под коментарите?


  

75 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

^ Ето точно заради такива като теб, мили ми "колега" @spd7693", a.k.a "на всяка манджа мерудия" съм гласувал със "ЗА". Ти като те гледам си всекомпетентен и всезнаещ. Всички модератори и администратори, колеги знаещи и можещи са ти  близки приятели като се обръщаш към тях на умалително име. И аз не знам защо трябва задължително почти във всяка нова тема или изтупана от прахта трябва да дадеш мнение, дори и понякога колкото ей така просто да си пишеш. Постоянно се извиняваш на всички, плашиш се от "банани" и после изръсваш едно голямо ... абре преработена дроб сърма. 

 

Мислих да ти го напиша на лично, но аз не се крия. Знаеш ми отношението към теб. Не съм те игнорнал защото си ми адски забавен с тъпизмите си и ме разтоварваш с тях. Мнението си е лично мое и не ангажирам никой от този така скъп за мене форум с него!

 

Поздрави!

Герги

 

П.П. Моля администраторите, модераторите, VIP-овете и всички полузватели : Не ме бананвайте!  :greenball:

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Мен не ме интересува ти какво пишеш и имаш късмет, че още не съм те изклюкарил. Аз съм те блокирал, е блокирай ме и ти като не щеш да ми четеш постовете. Да ме извинява Лими, но още един твой коментар в тази тема, и ще пожелая тя да бъде затворена. Твоето мнение за мен не значи абсолютно нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали този форум е с насоченост към сериозните неща, или с цел за забавление и отпускане?

Общото впечатление, което добих е, че целта е лиготията да се ограничи в "Свободно време" , а в останалите раздели се стремите към общуване на по-високо ниво с цел полезна обмяна на (професионален) опит.

Дискусията според мен е породена  от субективността на like  / unlike.

 

В разните сайтове за забавления всеки клика лайкове по рефлекс, което обезсмисля глагола like.

Моля, представете си за минутка, че бутоните са именувани "полезно" и "безполезно". Или "смислено и "безсмислено"*.

Ако бутоните съществуват под това име само в сериозните раздели и не са анонимни смисълът на самото кликане с мишката се променя.

Кой би гласувал с "полезно" за нещо откровено безсмислено, като знае, че всички ще видят?

Дали ако има 30 гласа "безполезен" и два "полезен" някой сериозно търсещ информация би обърнал внимание на даденото мнение?

Коментирам темата въпреки, че не съм member, понеже според мен момента е съвсем точен. После или ще спра да влизам, или ще стана като вас** и тогава няма да имам мнение.

И изобщо защо ми е да натискам бутончета за нечии постове?
- Да погаля егото на пишещия?
- Да си събера голяма колекция от полезни неща?
- Да разтръбя гледната си точка?

 Ако можеше всеки да клика "полезно" на всички постове, дори тези в случайно изровени теми от преди 5 години, които са му помогнали да се оправи в някаква ситуация и "безполезно" на, да речем, всички съвети от типа "закови го с пирон!" /  "намажи го с Дунав"...

Ами тогава - първо - всяко нюби*** би могло да види даденият съвет колко е бил полезен според останалите.
Освен това старите кучета винаги си личат в един форум и това да видиш, че съвет е оценен като полезен или безполезен от някой смислен член на форума си е добра насока да го следваш или не!

Пък и авторът на съответния пост ще се напуйчи от гордост, че видиш ли едисикое гуру е кликнало "полезно" на неговия пост. B)

 

И трето - в момента всеки лайк създава референция, към която можеш да се върнеш по-късно, за това е полезна функция. И хубавото е, че за разлика от букмарките си ти върви с профила, където и да отидеш.

Защо изобщо трябва да има бутон like  в сериозните раздели?
Може ли един пост да е ценен за мен БЕЗ да ми е харесал?

Кликането на безсмислени лайкове не е ли по-скоро за чаршията или FB, за места, където се гони рейтинг или има някакво състезание?

А тук състезанието за какво е?

 

____________________

* Това може да се промени в кода, както са преведени другите неща.

 

** С това "ще стана като вас" не искам да кажа нещо лошо - просто обикновено човек се слива със средата си.

 

*** /=u€k the newbies?!
Ако този форум е затворено общество, то тогава нови членове нямаше да се приемат. Но всеки ден има нови регистрации, ерго склонни сте да приемате нови членове, отваряте теми специално заради тях (добре де, прави се за да не досаждат, но пак е отделено внимание) значи въпросът " На кой му пука за зайците? " не стои.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Мен не ме интересува ти какво пишеш и имаш късмет, че още не съм те изклюкарил. Аз съм те блокирал, е блокирай ме и ти като не щеш да ми четеш постовете. Да ме извинява Лими, но още един твой коментар в тази тема, и ще пожелая тя да бъде затворена. Твоето мнение за мен не значи абсолютно нищо.

Ще трябва доста дълго да постискаш палци да ти се сбъдне желанието, че феите на желанията ги пратихме запас. "Молядругарката" също отече някъде там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Интелигентните, умерени, сдържани, че и грамотни и със закачка постове като твоя нямат нужда от "лайкове" и при тях обикновено не се замисляш дали пишещият е "нюби" или "старо куче"....

Това не ми попречи да "лайквам" де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Харесвания-нехаресвания... Има ли значение? Форумите са толкова креативни, позитивни и т.н. колкото са потребителите им. :) Има твърде много гледни точки и очаквания за да може един лайк или дислайк да е обективен от всички страни. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Привет,

преглеждайки една тема днес, един коментар ми спъна погледа и си помислих, че нямаше да е лошо ако имаше бутон "не харесвам",

след което се сетих, за тази тема.

 

Както "харесвам" не е анонимно, така и опцията "не харесвам" би следвало да не е анонимна.

Разбирам опасенията на някои. че "не харесвам",  би се цъкало от някои колеги като реципрочна мярка, но факта, че предпочитанието не е анонимизирано, може да подскаже на четящият и да прецени дали даден  вот е меродавен за него или не.

От друга страна би бил един коректив за пишещия, ако получи "не харесвам" от човек с чиито мнения/поведение във форума са "на една вълна"

Лично аз доста успешно се възползвам от опцията "Игнорирани потребители", и е редно да кажа, че за мен форумът стана едно по-добро място след като определих и въведох списъка с игнорираните колеги.

Понякога обаче, за да се вникне в нишката на дадена тема, се налага да се види рефериран коментар от даден  игнориран потребител, което в повечето случаи затвърждава позицията, че този въпросен колега е правилно поставен в личният списък от игнорирани.

Вариант би било да се репликира на въпросно мнение, което не само не допринася с нищо за темата ами и натрупва напрежение( дано поне да е отдушник за пишещтия и да му е станало по-добре като го е написал , но надали).

По горната логика, то би следвало да се махне и опцията харесвам. ако на някой му харесва, си пише.

 

В заключение:

На ясно съм че подобно изразяване на мнение е субективно, а понякога се повлиява и от моментното състояние и душевен мир на читателя.

И да попитам защо след като 79,59% от гласувалите са изразили мнение, че наличието на въпросната опция би била от полза, тя не е налична?

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.