Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

:coolp:  Твоята версия е доста по-интересна от този блудкав вариант по-долу и направо си е ново произведение!

С каква китара я свириш, че ми звучи акустично, но май е полу акустична?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих казал, че варианта на Колтрейн и Харттман е блудкав - по-скоро е различен. Инструментално на мен ми звучи повече така:

 

http://www.youtube.com/watch?v=TBy65ECeWb0

 

Китарата е електрическа. Просто записвах с микрофона на лаптопа и затова звучи като полу-акустична.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дълбок поклон!

Когато китаристът е инспириран не само от големите китаристи, но и от легендите на джаза независимо от инструмента се получава това въздействащо послание!

Първите четири минути са един ултрамодерен поглед върху пиесата.

След тази интродукция изложението е представено в непринуден и елегантен стил, за да стигне до солиране с акорди, познато от най-добрите традиции в жанра.

Пълно сливане на импровизатора с инструмента. 

Думите не ми стигат за описание на това богатство!

Една малка течаща чешмичка (шумче от компютърно вентилаторче вероятно) придава допълнително очарование. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за милите думи. Китарата за мен е само средство за предаване на емоции чрез натрупани знания за различни музикални традиции. По стечение на обстоятелствата на този инструмент отделих най-много внимание през годините и на него се чувствам най-комфортно. Колкото до парчето - просто взех китарата (на която не бях свирил от известно време заради увлечението ми по народната музика и тамбурата), натиснах "запис" и почнах да свиря. Даже не знаех че ще се стигне до My one and only love. Та затова записа не е качествен - непретенциозен, но така понякога се получават най- добрите неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Супер свирене и китарата се е записала много добре ( харесва ми акустичния привкус ).

Поздрави за Люси.Вдъхнови ме и аз да натисна  " запис " и вече знаех ,че ще е My one and only love

но незнаех как ще се стигне до там.Хайде и от мен минутка-две :)

 

http://soundcloud.com/elasticman-1/my-one-and

Редактирано от elasticman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.