Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

:coolp:  Твоята версия е доста по-интересна от този блудкав вариант по-долу и направо си е ново произведение!

С каква китара я свириш, че ми звучи акустично, но май е полу акустична?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих казал, че варианта на Колтрейн и Харттман е блудкав - по-скоро е различен. Инструментално на мен ми звучи повече така:

http://www.youtube.com/watch?v=TBy65ECeWb0

Китарата е електрическа. Просто записвах с микрофона на лаптопа и затова звучи като полу-акустична.

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дълбок поклон!

Когато китаристът е инспириран не само от големите китаристи, но и от легендите на джаза независимо от инструмента се получава това въздействащо послание!

Първите четири минути са един ултрамодерен поглед върху пиесата.

След тази интродукция изложението е представено в непринуден и елегантен стил, за да стигне до солиране с акорди, познато от най-добрите традиции в жанра.

Пълно сливане на импровизатора с инструмента. 

Думите не ми стигат за описание на това богатство!

Една малка течаща чешмичка (шумче от компютърно вентилаторче вероятно) придава допълнително очарование. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за милите думи. Китарата за мен е само средство за предаване на емоции чрез натрупани знания за различни музикални традиции. По стечение на обстоятелствата на този инструмент отделих най-много внимание през годините и на него се чувствам най-комфортно. Колкото до парчето - просто взех китарата (на която не бях свирил от известно време заради увлечението ми по народната музика и тамбурата), натиснах "запис" и почнах да свиря. Даже не знаех че ще се стигне до My one and only love. Та затова записа не е качествен - непретенциозен, но така понякога се получават най- добрите неща.

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Супер свирене и китарата се е записала много добре ( харесва ми акустичния привкус ).

Поздрави за Люси.Вдъхнови ме и аз да натисна  " запис " и вече знаех ,че ще е My one and only love

но незнаех как ще се стигне до там.Хайде и от мен минутка-две :)

http://soundcloud.com/elasticman-1/my-one-and

Редактирано от elasticman
  • Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво. Това оная красивата китара ли е? :virtuoz:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи много добре. :thumbup:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.Все още успява да ме изненада ( и не винаги приятно ) :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От TrumpetNick
      Тромпетист посвирващ и на тромбон търси подходяща група в района между Варна и Русе. За предпочитане професионална група или проект.
      Желани стилове: Джаз, функции, латино, поп, соул и всякакви комбинации между изброените.
      https://www.youtube.com/channel/UCdoloYWVd9RSY0PccUSN7rQ

За повече инфо : На лични.

• От DANEV
      Мое аранжиментче на стандарта Надявам се да ви хареса. 
    • От annimm
      Пианистка с опит и богат репертоар търси ангажименти в София и страната.
      Предлагам подходящо музикално оформление за ресторанти, хотели, частни събития, сватби, фирмени партита. 

e-mail:  anna_md@abv.bg
    • От DANEV
      - Настроение на деня..  

- За който желае да се включи, това е трака  

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.