Jump to content
Българският форум за музиканти

Свободно съчинение върху gary moore parisienne walkways


Recommended Posts

За експеримента и за кеф разбира се  :punk_guitar:  пробвах да запиша това парче 

 

https://soundcloud.com/dragon-fire-2/improvisation-on-gary-moore

 

П.С. извинявам се за свободния прочит на парчето  :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свободен, свободен, ама чак фалшиво няма нужда да е. Или си учил наизуст по грешен ТАВ или ушите ти са за смяна... :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

По моему е за друг раздел - "Кавъри".

Джем няма как да стане, определено.

:)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тоя фалшив бенд в началото направо уби всичко детско в мен :crying:

 

Сега, няма да се плашиш, нещата стават с тренинг! Пили яко и редовно и ще се получат - бендовете и ритмиката ти са много серизен проблем който трябва да изчистиш, защото се набива адски на уши :) Успехи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ще тренирам :) но май и  таба ми нещо не е точен прехвърлих няколко различни варианта в нета.... може ли някой да даде 

проигран вече таб на тази песен

 

и има ли някакво  упражнение за бендване което мога да ползвам за тренировка?? 

 

поздрави

Редактирано от dragon_fire
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

утре ще пробвам с оригинала :thumbs_up: ,  

получава ми се следния омагьосан кръг не знам дали заради липсата на бързина или

не достатъчен опит  но в стремежа да не направя бендовете фалшиви излизам от ритъм и при опита да наваксам- резултата е и неритмичност и фълшивеене...

та затова питах има ли упражнение за бендовете... защото е малко мътно за мен правя ги по слух не съм музикант инж.  съм  :slap:

и съм се учил да свиря сам и  по слух ама не е лесно--- поне за мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Упражнението за бендове е тривиално - сядаш с метронома - един такт ми, един такт ре# бенднат към ми - трябва да звучат еднакво и двете - даже е гот да гледаш на тунера дали ги изравняваш. После един такт ми, един такт ре към ми(2 полутона бенд), после 3... и т.н. После друга позиция и така се разхождаш по целия гриф. Много е важно да не се правят бързо бендовете, а бавно и плавно, за да има смисъл от упражнението. Може да ползваш и различни комбинации от пръсти. Най-най-важното е ТИ да чуваш, че е фалшиво или не е фалшиво - за да знаеш до кога да бендваш и да не бендваш повече от необходимото.

 

Инак, в тубата има сума ти упражнения за бендване - харесваш си някои и действаш. Колкото до наваксването - това е много грешна "тактика" и адски много си личи отстрани :) Ако излезеш от ритъм, може да замажеш положението с някакво бързо преходче, слайд, бенд, каквото и да е, с което да се върнеш към оригиналната мелодия, но не и да "наваксваш" извън ритъм - превърни грешките си в "ефекти" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

нещо в тази посока ли е идеята:  :wallbash:

 

http://soundcloud.com/dragon-fire-2/pwalkways

Редактирано от dragon_fire
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

exactly. Но е хубаво референтната нота да е на една и съща струна особено ако е с флойд. Примерно бендване на 8-мо прагче с 2 полутона и после свирене на 10-то прагче.

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.