Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарен лампов преамп за аудио интерфейс


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Никой не иска да запоява и оголва жички вместо мен, и прототипа с двете лампи (пентод плюс двоен триод) стои недовършен.
Все пак го пробвах по този начин>
http://postimg.org/image/jqi4hr9e7/

На изхода на пентода има катоден повторител с nMos транзистор, който тр. да свали изходното съпротивление на пентода (ляво).

Въпреки това получих огромни разлики в звука от късите 30см свързващи кабели .....
Със зелените има доста загуби, с черните е супер (черния кабел е stagg :D, зеления - 'италиански' уж).

Странното е, че китарата ми е свързана с дълъг такъв (зелен) кабел, и не чувам някаква разлика когато пробвам с друг.
Като цяло звука е доста близък до това което търся и изчиства доста добре - от фул гейн до почти клийн, само с волюм пота-1М. 

Съответно и брума се намалява, с намален волюм пот :).
Също така, получих сравнително годен за употреба, звънлив, ясен звук  с драйв от хъмбъкер на нек позиция - нещо което мислих за невъзможно!
Съответно, този голям гейн от пентод+триод+триод е употребим в крайна сметка, с минимум, почти никакъв брум  :)

----
Поръчах една кутия по мои чертежи:
P1010300.jpg

---

http://postimg.org/image/ag71fpkon/

Получава се добре, с изключение на надписите>
http://postimg.org/image/5bq0yq5kt/

Това ли е стандартно качество на прецизност на лазера?

Материала е 1.5мм черна стомана, големината на надписите - горе отвора е 7мм за сравнение.
В общи линии ми се струва, че не може да се разчита на този метод за малки надписи.
Засега съм открил само една фирма (в пловдив), която се нави да ми направи подготовка за ситопечат и самия ситопечат - с неизвестно качество и трайност, като един удар/надпис ще излиза 10лв (ситото отделно) ..... Та малко ми се струва непривлекателна тази оферта.

----
Въобще, надписи, не лепенки/ваденки, се оказва най-големия технологичен проблем...!!
И или ще има истински надписи, или нищо няма да има!
 

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 94
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Що се отнася до ситопечат, ако се направи както трябва, качеството е много добро. Това го казвам, като човек, който работи с тези неща (не съм печатар). Можеш да потърсиш фирми за изработка на рекламни материали, там имат малкоформатни ситомашини. Цената за малко бройки винаги е висока, няма какво да се чудиш. 10 лв за удар е напълно нормална цена за няколко бройки.Друг вариант е да си направиш лепенка на фолио, което да залепиш на панела. Ще ти струва малко по-малко, тъй като няма да плащаш за сито, но и съвсем не изглежда толкова професионално, а и по-лесно се драска/износва.

Ако мислиш да си комерсиализираш изделието, ситопечатът е задължителен за да не изглежда, като правено в час по трудово обучение. Ако ще е само за теб... ти си решаваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не е никаква инвестиция за серийно производство (ако изобщо може да се продава изделието), но засега ми се струва неизгодна въпросната оферта.
Все пак цялата кутия, заедно с болтовете и гайките  (без праховото боядисване) струва колкото един печат (без ситото) :D.
И трябва да се пробва качеството на печата, една проба ще ми излезне 35 лв. (без кутията, върху която ще пробвам)

При такава цена за печата, става съизмеримо с кутия направена от неръждавейка, с гравирани надписи, без печат и боядисване.
С полирането не знам как стои въпроса... 

Има и други оферти, само сито от фирма и при 'един майстор' после, една фирма по еконт до Горна Оряховица.., като цената за удар не е 10 лв и за малко бройки.
Въобще, да изкараш продукт си е бая занимавка, евала на други хора от форума които имат страхотни продукти.
(че и наистина разбират от електроника, освен че са спретнали качествена манифактура :D)

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е. Да направиш продукт, който хем да звучи добре, хем да не дразни окото, като някаква груба самоделка, изисква много мислене, работа и немалко първоначална инвестиция, а накрая трябва и цената за крайния потребител да е конкурентна . Не са много хората у нас, които са успели да го постигнат, но за щастие все още има неколцина.

Ако имаш сериозна амбиция да комерсиализираш продукта си, това е един друг разговор, който трябва да започне доста по-отдалеч, а именно какъв е пазарният му потенциал, т.е. колко бройки би могъл да продадеш в обозримо бъдеще и на каква цена. Ако го правиш само за начесване на крастата, кеф цена няма, а пазарните цени вече са ти известни.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако се пусне на цена 200 лева със сигурност ще има печалба, но все пак това ще бъде някакъв неизвестен, съмнителен продукт на неизвестен някой си.
И няма смисъл да пестиш, да мислиш сега печата 3 лв ли ще е или 15 лв на брой.
Но има супер комбота за тази цена, макар и не лампови.
Вече ако се гони продажна цена 100 лв - Пак има такива евтини фабрични продукти на тази цена, с доста опции, като основният им недостатък е, че лампите не работят с истински захранващи напрежения.
И при цена 100лв - това 5 лв, онова 10 лв...., бюджета на частите и услугите нужни за сглобяване бързо се доближава до продажната цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.