Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарен лампов преамп за аудио интерфейс


Recommended Posts

За съжаление не остана място за предпазител :D.

Много са големи, a pico нещо не съм намерил
Ако гръмне някой електролитен кондензатор, кутията е всъщност доста стабилна, веригата ще прекъсне, надявам се, и няма да ми изгорят трафчетата ...

За лична употреба е само 

p.s.

може и още по-компактно :)

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 94
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Надеждата не е диелектрик. :) 
Има едни държачи за предпазители, които примерно могат да се закрепят на някоя от сраничните стени.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По конструкция - разположение на компонентите вътре, се разчита на на едни пространства от въздух, които са много добър диелектрик (поне до такива напрежения) :D.
Достатъчно важна и интересна задачка е да се направи по-сигурно захранване, със защита, възможно най-компактно.

---

Някакви варианти ми се въртят:

 

1. Компаратор на напрежение -  да следи за пад на напрежение отговарящо на консумация над 10мА спрямо референтно напрежение от ценер и да задейства ключ - електронен или реле, което да прекъсва веригата. Да може да се възстановява.

Това ми се вижда пипкаво да се проектира (особено пък аз, предостатъчно трудно) и да се настрои.

При тези напрежения и малки тоци, изобщо не знам възможно ли е с резистори със стандартен толеранс, нищо не съм смятал.

Ако има стабилизация на високото напрежение, може би нещо изградено покрай нея.

 

2. По прост ограничител на ток само с един транзистор, през който да минава захранващото напрежение.
Доколкото гледам схеми, тр. да се настрои само с един резистор. При стандартен толеранс не знам колко ще е точно.
Към във веригата на ограничителя - най-малкия възможен предпазител 62мА, който да пази от късо съединение и въобще по-големи тоци транзистора, трафа, цялото захранване.

Вторичната на трафа като сечение тр. да издържи такъв ток (? сечение), транзистор 30/50w също би трябвало, разчетено отгоре отгоре.

По малки предпазители, като гледам, не могат да се намерят.

 

При втория вариант може да те потресе ток 10/15 мА за неопределено време :D, няма да убие човек.

Ако товара на изхода е прекалено нисък, през него пак ще тече ток 10/15мА и ако падне прекалено ниско или има късо съединение - предпазителя тр. да изгори.

 

Първия вариант тр. да сработи доста по-бързо и да изключи на 10/15мА, но ми се вижда по-сложен за дизайн.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закована е в "Полезни теми", не знам дали сте я чел.

 

Захранване за лампов усилвател

 

ПП Занимавките с високи напрежения са опасни!

Редактирано от g_vayov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,

ако не държите, не се обръщай на Вие, прекалено формално ми звучи.

Ще се съобразя ако предпочитате така :).

Схемата от проекта е изпипана, с оглед да има стабилно напрежение, филтрация и т.н.

Доколкото разбирам написаното, и с оглед финалната схема на захранването, има ограничител на ток изпълнен с Q202 и Q203.

 

Допълнителен въпрос, къде е генератора на ток за ценерите, които осигуряват референтно напрежение за стабилизатора Q201R?

Или за подобна цел е сложена батерията.

 

Релето на входа е само за stand by режим на анодното отопление, и няма връзка с защита, доколкото виждам.

Какво става при късо съединение на изхода, или прекалено малък товар (някакъв хипотетичен проблем в захранваната схема)?

 

В темата е споменат възможен тест за сработване на защитата, която не разбирам точно как трябва да работи.

Къде отива разсейваната мощност в ограничителя на ток при случай с много нисък товар, или IRF740 се очаква да прекъсне веригата?

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда не си разбрал добре схемата...

REL201R управлява анодното захранване за да не се разнасят високи напрежения до лицевия панел.

Q201R, R206R и BT201R изграждат генератора на ток за ценеровите  диоди D204R-D206R; може да се използва друг тип генератор на ток или подходящ резистор

Q202R е регулиращия транзистор, и за стабилизацията на напрежението, и за ограничението по ток; при късо съединение в изхода разсейваната  от него мощност е най-голяма и е равна на Uc203 x Ipr

Q203R, R203R и R205R изграждат токовия ограничител

 

При претоварване на изхода над Ipr, изходното напрежение се намалява докато изходния ток не се изравни с Ipr. При премахване на претоварването, изходното напрежение заема номинална стойност.

 

Съвсем накратко казано, това е.

Схемата е проектирана за специфично приложение! Директното копиране не върши работа. За други условия/изисквания ще трябва да се преизчисли, най-вероятно ще се наложат и промени в принципната схема.

Редактирано от g_vayov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПП Всъщност в посочената тема не е важна схемата, а работата която трябва да се свърши за да се стигне до нещо работещо стабилно и отговарящо на заданието.

Редактирано от g_vayov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за разяснението, 

 

Нещо подобно размишлявах докато ям.
В случая, първия транзистор си го направил с фиксиран биас с батерията за по стабилна работа на ценерите които осигуряват референтното напрежение за стабилизатора - Q202

Q203 e ограничителя на ток, при по голяма консумация напрежението на колектора му се изравнява с това на ценера D202, съответно на гейта на Q202 има 0v и съпротивлението му дрейн сорс става максимално.

...Ако изключим напрежението което се подава на гейта от  Q201 - ценерите, но има и паралелна верига на ценерите през R207, Q203, R208, R209. Tака че, още да мисля по твоята схема :D

---

Конкретно за други цели, тоци, ще трябва да се предвидят други компоненти,примерно опростена топология без генератор на ток, без стабилизация, ако е възможно само с 1 транзистор - ограничител на ток.

---
Значи за маломощен вариант бихме имали примерно Uin 300v*10mA = 3W, т.е. един мощен транзистор с мини радиаторче би трябвало да издържа неограничено време, разсейвайки цялата мощност.

В идеалния вариант, при сработване на защитата може да има електронен ключ, който да поддържа транзистора ограничител 'изключен', и да се превключва в начално състояние само с външно моментно ключе

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първия вариант на премапа, с двоен триод 6н2п, мисля се получи.
(другия още е по карантии, неопределено време)

Пробвах и 6н23п. Нещо не чух разлика в този режим, както е схемата в момента.

Мисля да скалъпя и един адаптер за да пробвам 6н3п (ма се чудя как точно да го събера....)

 

http://picosong.com/YNR8/

 

Ритъм китарата е записвана с него + xotic RC booster clone.

Гейн намален до края, намалени ниски и увеличени високи на бустера.

За струни, които не знам какви са и от кога са, кой ги е слагал изобщо, мисля че се получи доволно :).
Въобще, тва тея кутишки на xotic са направени да къртят лампови машини. Иска ми се и в AC вариант да го чуя

 

Соло партиите, ми звучат странно, 'цигулково' на места.

Микса с ритъма, златЯн, не се получи много много ...

Това може би е оцветяване при дигатилизиране с аудио интерфейса.Добре е да пробвам с някакъв друг.
Или самия преамп си е прекалено крещящ и цветен :)

 

Всичко в GR4, ревърб, control room - modern cabinet.

И най-вече иска свирене, инженер по електроника не става от мен, ама поне ако ще дрънкам и записвам нещо, тр. да се свири по стегнато.

Като за събота вечер, бива горе-долу, може и по-интересно да си я прекара човек :D

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Кутийки за Xotic ac booster и JHS morning glory клонове:

 

P1010255.jpg

 

Апарата от известно време снима синкаво такова, вкл. на стайно осветление (с крушка с жичка), което е малко странно :D

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ретро звучец, готино.... :)

А на кутийките техно стила отдавна ми е легнал на сърДцето  :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе, на мен подобен дизайн не може да се каже, че ми е любим, но има нещо симпатично в него - напомня на една друга епоха у нас...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми спазвам си 'дизайн' линията, иначе няма да отива на другите правении :)

И ако искаш къстъм сайз кутия, трябва или да си я направиш, или да поръчваш на лазер/абкант (да си направиш чертежи/скици, да ходиш по фирми..)

---

Взех едни лампи 6н1п/ев и направих тестови записи.

Преампа в момента и сам криви като за световно. Или моите economy emg адаптери вадят брутален output :D, не са активни.

---
Семплите са записвани само с преампа, гейн до края, бас 'наполовина'

Добре ще е да сменя потенциометъра за тонконтрола с логаритмичен, поне според симулацията с tonestack calculator.

---

Първо е само neck - single, после mid + bridge single моднати последователно. И става носово звучащ 'хъмбъкер'.

6Н2П

6Н1П

Cab sim - gr4 control room - vox (british 2x12 v72) и gr4 reverb.

---
Съответно, 6Н1П има съвсем различни криви, не е вкарана в режим подходящ за нея, работи си там...

И навърта огромни сметки за ток с 600мА консумация на отоплението (кърти правени измислени захранванийца).

Замислям мод с цк ключета, който да превключва анодния и катодния резистор от стандартните 100к/1k5 примерно на 56к/1k(820)

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.