Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарен лампов преамп за аудио интерфейс


Recommended Posts

Трябва ли да си купиш звукова карта за 300 лева и да установиш че ти клипва от входния сигнал и преампа и се захранва с 5 волта.

Ще си купя и някакъв по хубав интерфейс, ако го пробвам преди това.

---
Ултра клийн преамп ще стане с един триод само, но на мен ми се играе и драйва да докарам от лампата, ей така за идеята.

Т.е. може и топология от 3 триода + катоден повторител, за комбиниран драйв/клийн, като драйв частта се байпасва.

---
Трябва ми ЕДИН драйв, който да ми харесва, и съответно да се получават нюанси с повече и по малко гейн и леек тонконтрол (даже пасивен, от китарата).

Така че софтуеъра за китара не ме интересува чак толкова, освен кабинетите.

Може и с DAW, но импулсите нещо не ме кефят, повече ми харесват кабинетите на гр 4.

---

Недостатък - ако драйва ти е преди интерфейса не може да ползваш софт. нойсгет преди изкривяването :(.
Но най добре да не ползваш :D
---

А за обратна връзка в китарните усилватели, и това елементарно но все пак работещо решение с локалната връзка..
.Аз ли трябва да ти обяснявам???

---

Kой какви интерфейси ще прави и с какво вградено аудио ще записва???  И кви колони, не ползвам за китарата 

---
И не бих нарекъл ламповата техника "лети джанти и марково аудио" нито я смятам за нещо луксозно.
В смисъл, лаптопа ми е по скъп и е доста по модерен от един лампов преамп :D
Не е хай енд (няма сребърни трафове) и си прави по най-простия начин точно каквото трябва да прави

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 94
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аа, и да не забравяме.

Може да ръгнеш въпросната кутишка в почти кво да е кубе, и ще си изкара в общи линии нейния саунд (добър или лош) :D

Да градиш реален саунд преди, след нея, бустери, глупости, да си купиш рак кабинет симулатор... ДИ бокс..

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ли да си купиш звукова карта за 300 лева и да установиш че ти клипва от входния сигнал и преампа и се захранва с 5 волта. Ще си купя и някакъв по хубав интерфейс, ако го пробвам преди това.

 

Най-вероятно никога няма да установиш това, ако ползваш хубав интерфейс с инструментален вход (със съответния регулатор). Освен това, на колко волта в двете посоки, мислиш, че започва да ограничава едно стандартно триодно входно стъпало?

 

 

 

Трябва ми ЕДИН драйв, който да ми харесва, и съответно да се получават нюанси с повече и по малко гейн и леек тонконтрол (даже пасивен, от китарата).

Така че софтуеъра за китара не ме интересува чак толкова, освен кабинетите.

Може и с DAW, но импулсите нещо не ме кефят, повече ми харесват кабинетите на гр 4.

 

При това условие, заглавието на темата не е правилно. Предусилвателите, предназначени за интерфейс, обикновено не са овердрайв педалчета.

 

 

А за обратна връзка в китарните усилватели, и това елементарно но все пак работещо решение с локалната връзка..

.Аз ли трябва да ти обяснявам???

 

 

Колкото повече обратна връзка, толкова по-далече от стъпалата, характерни за болшинството китарни предусилватели, които оцветяват по съответния начин. Много ясно те попитах още първия път....

 

 

 

Kой какви интерфейси ще прави и с какво вградено аудио ще записва???  И кви колони, не ползвам за китарата 

---

И не бих нарекъл ламповата техника "лети джанти и марково аудио" нито я смятам за нещо луксозно.

В смисъл, лаптопа ми е по скъп и е доста по модерен от един лампов преамп :D

Не е хай енд (няма сребърни трафове) и си прави по най-простия начин точно каквото трябва да прави

 

 

Ниският клас звукови карти страдат от шум, смушения, jitter и други подобни понятия в такава степен, че дори най-прекрасният лампов предусилвател, записан през тях, ще направи много по-посредствен запис от един хубав интерфейс без нито една лампа.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колкото и волта да е хедруума на триода, няма да клипва така противно.

---

Обратната връзка решава проблема колко да ти клипва, ако искаш по чист звук,тъй като поне засега криви много лесно във високите струни. Дори с доста намален гейн. Та ще го укротя. За повече, гейн - другата лампа, която се байпасва.
Ако е един триод само за клийн, ще е ок, но в сегашната пробна топология няма как да стане.

---

Шума да, но ако тона и начина по който кривят амп симулациите е същия и с хубава карта... аре нема нужда :D

Говорим за low gain неща до по наситен натурален овърдрайв. Джът джът знам че става с компа.

Въобще, компа го ползвам по практични причини. Не вдигам шум, лесно се прави запис, може да се прави пост обработка и много добре може да симулира доста ефекти (най вече ревърб/дилей), за които иначе ще ми трябват камиончета или процесори.

И то доста добри, за да стане като с компа.

---
Не разбирам какво против имаш, ако стане добре с аудио интерфейс за 15 лв, ще стане още по добре с хубав такъв.

Бараш си устройството с копченца, като отделен юнит, а в компа си нагласяш само реверби, кабинети, ако искаш си записваш, правиш си пост и т.н.

---

Между другото, такова дърварско волтажно регулиране би ли направил :D
output_buffer_ps.png

Ще захранва буфер на изходно ниво и евентуално да може да се включва в пулт и в лайн ин.
Няма откъде да взема 9-12v. Евентуално от отоплението да изкарам 6/7 прав.

Ако ползвам екзотичната топология пентод/триод, ми се губи един триод за катоден повторител.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п.

Името на темата и на мен не ми харесва вече, макар че за тази цел си го правя - за в компа основно.

А и защо да не се очава от един преамп за ел. китара да ти прави драйва???

Въобще, ако иска админа да изтрие темата, не ми трябва чак толкова :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колкото и волта да е хедруума на триода, няма да клипва така противно.

---

Обратната връзка решава проблема колко да ти клипва, ако искаш по чист звук,тъй като поне засега криви много лесно във високите струни. Дори с доста намален гейн. Та ще го укротя. За повече, гейн - другата лампа, която се байпасва.

Ако е един триод само за клийн, ще е ок, но в сегашната пробна топология няма как да стане.

---

Шума да, но ако тона и начина по който кривят амп симулациите е същия и с хубава карта... аре нема нужда :D

Говорим за low gain неща до по наситен натурален овърдрайв. Джът джът знам че става с компа.

Въобще, компа го ползвам по практични причини. Не вдигам шум, лесно се прави запис, може да се прави пост обработка и много добре може да симулира доста ефекти (най вече ревърб/дилей), за които иначе ще ми трябват камиончета или процесори.

И то доста добри, за да стане като с компа.

---

Не разбирам какво против имаш, ако стане добре с аудио интерфейс за 15 лв, ще стане още по добре с хубав такъв.

Бараш си устройството с копченца, като отделен юнит, а в компа си нагласяш само реверби, кабинети, ако искаш си записваш, правиш си пост и т.н.

 

Говориш на твърде квартален език, за целите, които си си поставил.

Аз нямам нищо против, и с интерфейс за два лева да става добър запис.

Проблемът е, че не става. Пробвано и доказано.

Но пък човек може да си изгуби половината живот да продължава да пробва, вместо да отдели малко време и да си вземе добър такъв. Въпрос на избор и приоритети.

 

Продължавам да твърдя, че хубав интерфейс със свестен предусилвател, ще звучи по-добре от прекрасен аналогов предусилвател, включен в компромисна звукова карта.

 

За делителя - ще рабори, само трябва много да внимаваш 12К резистора и ценера да не изгорят(да не се изключат от веригата).

Може и стабилизатор да ползваш...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оо, прекрасно звучи, аудиокарта и амп симулация.
Примерно ей така нарязано, или не с толкова дисторшън, но пък леко замазано>

---

----
Сигурно не е записвано с интерфейс като моя.

---

Предполагам може, от чист звънтящ акорд при лека динамика, да ти изкара до лийд овърдрайв тон с по-голяма атака на перото, при еднакво настроен гейн. Само с амп симулацията.

---

Ако ще се засягаме на език, говори си на високо ниво (но САМО в сфера, в която си специалист, иначе ще изглеждаш безнадежно глупаво и може някой да си помисли нещо лошо за теб) и си купи аудио интерфейс .Аудио интерфейсите са продукт само за културни и интелигентни потребители.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега погледнах схемата по която работиш. Схемата е пълна боза. Ако смяташ че ще има приличен звук /ако частта с EF86 просвири изобщо/, значи или нямаш хабер от лампи или не си пиеш редовно хапчетата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Предполагам може, от чист звънтящ акорд при лека динамика, да ти изкара до лийд овърдрайв тон с по-голяма атака на перото, при еднакво настроен гейн. Само с амп симулацията.

 

То затова е амп симулация... ама ти си знаеш, занимавай си се.

 

Иначе и ламповите лийд канали не се изчистват чак до съвсем чиста китара, а и кой иска да свири клийн с такова съотношение сигнал/шум. Нищо - важното е локуми да се разтягат.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега погледнах схемата по която работиш. Схемата е пълна боза. Ако смяташ че ще има приличен звук /ако частта с EF86 просвири изобщо/, значи или нямаш хабер от лампи или не си пиеш редовно хапчетата...

Ако изобщо си видял в началото темата, частта с еф86 отдавна е проработила и се получи доста приличен саунд. 

Постнал съм този опит още в началото на темата.

Чува се разликата в звука със и без приставката.

Пак трябваше да използвам симулация за да изкарам оцветяването на звука от лампата, предполагам заради високия изходен импенданс на стъпало само с пентод, включено директно в звуковата карта.

Сега ще го направя и без амп симулация, с две лампи.

---

Та, говоря си едно и също и взе да ми омръзва, не виждам нито нужда, нито полза.

А ти Никони, да ми говориш ПОСТ фактум, че неща който вече съм правил няма да работят..????

От злоба ли го правиш или откровена тъпота??

Схемата работи.

---

Нямам нужда да ми казват, че няма да стане, като дефакто почти съм го направил :D :D.

Въобще имаше една приказка:

руски форум - питаш нещо и ти отговарят

български форум - питаш нещо и после ти обясняват колко си тъп и дъра бъра, без нищо по същиество

---

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ще си позволя да редактирам последната част от поста ти, защото звучи афектирано, а не е необходимо :)

И на мен ми стана интересно, защо се смята, че няма да работи?

Лампата е просто животно като цяло - пускаш ток, слагаш тук таме разни други чаркове и в общия случай работи - сега дали произвежда това, което ни трябва е друга работа и е въпрос на сметки, проби, грешки и т.н. И разбира се безопасна работа.

 

На мен лично темата ми е интересна и любопитна, както и резултатите и бих чул нещо разбира се.

 

^^Евтиме, бих ти препоръчал да чуеш Trainwreck Express семпли, ако разбира се не си го правил, както и множество усилватели на Komet, които пак са дизайн на до голяма степен на Кен Фишер, относно дали изчистването на лийд канали е възможно (в случая с Volume-a на китарата например).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сънчу, би ли изтрил темата?
В този вид и с тези коментари темата наистина е източник на афектиране и недоразумения.

Извинявам се на всички, никой повече няма да занимавам с това.

Ако знаех как точно да го направя, вече щях да съм готов, нямаше да питам нищо в този форум, нито в който и да било.

---
Да не говорим, че не се занимавам всеки ден с това и по добре да си работя по въпроса когато имам време, вместо да се получават тук тези писания.

---
За по-хубав интерфейс, ок, ще си взема, но и този е ок за разработка и експерименти, поне на този етап.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, с тия приказки и вечна убеденост, ти де факто не искаш помощ.

 

Когато говорим за интерфейси с малко канали, цените не са чак толкова стряскащи, че да предизвикват буйна полемика. А твоята реакция, не мога да си обясня. Когато се занимаваш с музика, нормално е да не работиш със вградената си звукова карта, според мен. Това не е въпрос на някаква елитарност, а са съвсем нормални неща.

Aко си пуснеш примерно по-нова версия на Guitar Rig в някое студио с яки интерфейси и хубави монитори, няма да останеш никак разочарован. Не, че преампа е излишен, просто.. хубавото си е хубаво.

 

^@Сънчо

Разбира се, че има ампове, които се изчистват добре. Всичко е много относително. Най-набримчените хай-гейн канали се изчистват по-трудничко(примерно LEAD канала на 6505) и не без известно количество hiss.

А и не може да се отрече, че най-добро съотношение сигнал/шум имаме при чист канал.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Емо, не я закривайте темата, според мен.

Просто намалете парата от котела и всички ще научим по нещо.

Аз поне де, чета с интерес, като прескачам по-емоционалните части :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боже опази, да се учи някой от emosms... Това е последния ми пост в тази тема и всички свързани с emosms.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.