Jump to content
Българският форум за музиканти

Ремонт на Б100


Recommended Posts

Б 100-то ми се прецака нещо и не мога да си поправя сам.

Става дума за усилвателя или така наречената "глава".

Единия бушон е гръмнал, както и единия краен транзистор - КД 503.

Това е поне на външен вид.

Смених ги и двете, но пак гръмна бушона.

 

Ако има някой, който има време и желание да го поправи нека ми пише.

Срещу заплащане естествено. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мога да ти го оправя, ама... Така или иначе вече 1 път го оправях :)

 

Имам му схемата ако ти е полезна ще ти е дам.

Иначе. Погледни другят КД транзистор. Виж ги и 2та дали са читави. Виж и диодите Д7 и Д8 и транзисторите от VT8 до VT13. Там ще е нещо. Виж и греца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти Ники, ама си нямам доверие.

Предпочитам някой по-напреднал в тази област да го погледне!

:green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ДА се наместя и аз в темата...

Та имам си и аз едно такова чудо(В100),ама звучи ужасно-смисъл като сложа волуме-то на 7 примерно и гейн-а на 5 горе-долу звучи чисто,само дето с тези настройки звучи доста тихо(като се има предвид,че преди да се скапе така си беше меко казано силно)а като набича повече вече е ясно какво се случва... :wall:-яко криви,пращи и съска...аве ад.Пък свиря бас през него-спря и ниски да ми изкарва като хората.

Та захвърлих го аз преди време-викам то се е скапало тотално...

И един приятел ми каза,че е от потенциометрите и че повредата не е фатална.Тогаз ми дойде наум да го оправя-питам се дали мога да намеря свестни нови потенциометри за него и да ги сменя та да видя дали тва е проблема...

Моля ако има тука някой запознат с моя проблем да каже-има ли смисъл да търся потове,да ръчкам,да сменям...

...Поне за продан ко стане читаво ше е О.К

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колко му е да ги смениш за тест - по левче са май! но пък ако им няма нищо - тоест ако не пръщят и не прекъсват яко като ги въртиш значи са ок и не е от тях :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра модификация на б100то е като му се сменят всички операционни усилватели. Така бях направил преди на thedirt1.

 

Ако на някой му се занимава може да се сменят кондензаторите с по-читави. Това е най-лесният мод :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники, така като гледам навалицата образувала се от желаещи да помогнат с ремонта, започвам да обмислям идеята да ти го пратя по влака в Пловдив...

Пък там - к'вото сабя покаже!

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники, така като гледам навалицата образувала се от желаещи да помогнат с ремонта, започвам да обмислям идеята да ти го пратя по влака в Пловдив...

Пък там - к'вото сабя покаже!

:)

Ами в краен случай.. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра модификация на б100то е като му се сменят всички операционни усилватели.

...^^^Тва ме заинтригува...тази операция изисква ли някакви по-специални умения и матриали?Ако не да пробвам бай-май-селф...

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз мисля че е може би е добьр и е хубаво да го вьзстановиш

- зависи - трябва да му се сложат 4 селешьн говорителя за бас(маршал колона)

и тогава сьдете - плюс фендер бас в рьцете на майстор

 

бях писал за един турчин дето свири точно така

и още издирвам фюжьн бандата - турска с руснак солист - флейтист

китариста беше с уошбьрн

маркадан - или нещо което на турски означава преплитане на стилове - точно фюжьн на турски(не сьм сигурен запомних ли правилно името им)

 

не знам турския басист дали му е сменял операционните усилватели - но си звучеше екстра(може да е ползвал и само кутията, а вьтре да има правен лампов амп - кой знае)

 

(е лично бих взел трейс елиьт или галиен крюгер за бас- при вьзможност)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...^^^Тва ме заинтригува...тази операция изисква ли някакви по-специални умения и матриали?Ако не да пробвам бай-май-селф...

за да смениш операционните ти трябва помпа за припой иначе ще надигнеш пистите - ако не владееш поялника ще направиш беля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eee,начи не е за мене тая работа... :)

Все пак смятам да взема нови чаркове и ше се консултирам с некой по-майстор от мене,па да видим кво ще излезе от стария сандък...

наздраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.