Jump to content
Българският форум за музиканти

Надпис или лого на касата ?!


Recommended Posts

Всички сме виждали разни неща нашарени по резонаторните кожи на бас касата ..
Понеже имам чисто бял еванс и съм решил да напиша нещо на него. Въпроса ми е как може да стане това ?
Не искам да слагам лепенки ,тъй като повечето пъти става грозно ! Дали със спрей ще се получи добре и няма да се деформира от вибрациите ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В зависимост от спрея може и да ти разтвори резонаторната "кожа"(!)

 

Може да се направи със щампа - най-добре да се обадиш в 2-3 рекламни агенции, които се занимават с печат и да питаш за казуса си - ще ти обяснят и ще ти дадат цени на различните варианти. Разбира се, най-яко би било със ситопечат, но и цената ще е яка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^

 

Резонансните кожи не реагират на спирт, МБД, ацетон и кореселин. Отделно със спрей може да се рисува отгоре без проблем, въпроса е какво ще успееш да нарисуваш. Ако уточниш на каква основа са спрейовете, които "разтварят" милара, може пък и да научим нещо ново...

 

До автора на темата - става супер яки неща с аерограф, но се работи с бои на водна основа и нямам идея колко е издържливо. Един стар боен другар си беше направил 22 инчова лепенка на Дарт Вейдър, но въпреки твърденията му мисля, че беше прецакал звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахам :)
С аерограф може да се рисува и с ацетонова боя ,ако не се лъжа,но е доста скъпо .
Мисля със шаблон внимателно да направя един знак (каквато бе и идеята)
Иначе стикери и аз съм лепил -грозно е и променя звука ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С аерографа е скъпо, но пък се получават много арт решения. С ацетонови бои май аерографите работят по абсолютно изключение, защото техниката на  рисуване се изменя от самата консистенция на боята (която е доста по-гъста) и става много трудно работата със светлосенки. По правило обаче винаги над рисуваното с бои на водна основа се полага няколко пласта лак, който запечатва. С случая с кожата от милар това няма как да стане. На Албена преди няколко години имаше един пич, който рисуваше върху какво ли не, твърдеше, че го е правил и си имало начин. Но рисунката струва поне 250-300 лева;)

 

Направи шаблон и мацай смело!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си спрей на акрилна основа. Аз така направих и нямам проблеми нито със звука, нито дава дефект по изображението въпреки вибрациите. Направи си шаблон от бирен картон или плака и действай :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на моята резо кожа съм си направил логото на групата. В рекламна фирма от фолио на режещ плотер. Излиза 3-4-5 лева. Вече 3+ години не е мръднал!

 

П.П. Сега се сещам, че тази кожа кога ли ще я сменям... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А я кажете за ситопечата... Като пуснем новата партида тениски, колко му е да пуснем и кожата със същото сито...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.