Jump to content
Българският форум за музиканти

Mix на Hifi Subwoofer


duane

Recommended Posts

Тъй като ми писна от фирми като Динакорд, Визиартс и от техните цени, се чудя дали идеята за качествен HiFi Subwoofer е добра или той не е в състояние да предаде точна звукова картина в ниските честоти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Динакорд цените никак не са им лоши, сравнение с европейските (с щатските сравнение не е много уместно да се прави ;) ).

 

В кратцем проблема не е само субууфера (бил той и хайфай), а и акустичното третиране на помещението в което го правиш, големината на помещението, а и калибрирането на самия суб.

 

Самият хай-фай суб няма да е много подходящ, кросовърите не са им особено добри (освен ако не е хай-фай от 1200$ ;) )....говорителите тоже, а и не слизат особено ниско по правдоподобен начин. Това е от опита с 4-5 Сони-та, Джейвиси и неколко Криейтива, които все пак са нисък клас колони... вкратцем дървена далавера...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работата на субуфера е да свири честотите под 50-60 херца, така че ще се справи. Пробвал съм, излиза нещо , ама не е това, което трябва да е. Работата е там, че не е направен за монитор. Не можеш да ореш с пръскачка за лозе ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Бре какви 200-300 за Суб бре !

Ми то ла - то на първа ти е 440 херца а долното под него 220 херца и си се пее спокойно, а още по-долното е 110 херца и ... след това евентуално Суба ти може и да се обади.

За СОНИ не съм съвсвм съгласен защотото преди месец два случайно минах през СОНИ в ЦУМ....както и да е ...имам една любима (не знам що) песен на Дестинис Чайлд - съРвайвър (както е модерно днес да се казва щотото преди да има БиТиВи си беше без Р-то) Отплеснах се... та на тази песен има една бас линия...синт вероятно ама не мога да го хвана от дълго време какво точно свири и нещеш ли НЯКАКВО СУБче от някаква сиситемка на СОНИ и го изцърква в ушето като да е от втора октава. МАНИЯ. Не бяха любезни и не ми показаха кое точно свири ..ама нейсе...Не съм чувал такова нещо досега...представям си на какво е мастерирано...

Редактирано от jabatajabata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като ми писна от фирми като Динакорд, Визиартс и от техните цени, се чудя дали идеята за качествен HiFi Subwoofer е добра или той не е в състояние да предаде точна звукова картина в ниските честоти?

пич цените в динакорд бяха зле но последните 6 месеца са доста нормализирани, съвсем малко по скъпо е от европа... някой неща още са скъпи, тей като са внасяни одавна на стари цени и хората се надяват да ги пробутат на някой, ама надали

 

 

микс на хай фи система с съб ууфър е крайно НЕПРЕПОРЪЧИТЕЛНО, тей като 90% от това което се продава тук има само ниски и високи, средите са ужасни, те тия системи не стават за слушане на музика, камо ли за правене... игри и филми, тва е предназначението им

 

 

аз си взех скоро от динакорд КРК РП5 - двата монитора излизат 630 лева и мога горещо да ти ги препоръчам, качестовото им е много добро имайки предвид че за тия пари други монитори не може да намериш... то е по евтино от кадърно хай фи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Микс няма да си правя на ХАЙ-ЕНД даже... Щото нямам

Номера е, че това нещо свиреше сериозно. Мисля че цялата система беше около 20 хиляди лева с плазмата която е около 9-11 хиляди. Така за останалото (ЗВУК) остават 8-9 хиляди. Е питам как да го сравня с 600+ лева, че и да съм доволен ... просто няма начин. За средите си прав за системи с цена около 300-500 лева. Ама това че на тях пише ХАЙ-ФИ е щото уж покриват 20-20к ама колко е вярно... минеш ли 2-3 хиляди лева за Хай ФИ нещата не се сравняват изобщо...ама според някои (вероятно прави) пак не стават за мастер де....но със сигурност няма да е зле ...въпросът колко от нас имат Хай фи за над 3000 лева, че да пробваме как се миксира. Но в крайна сметка то ухото е по-важно от монитора. Лошото е че ние гледаме техниката и не признаваме, че сме (примерно) глухи, а на запад ги избират според ушите.

 

Ако си купя монитори - трябва да са над 5000 лева. Иначе просто е безмислено и твърде виетнамско - като АЛЕСИС от ДИНАКОРД. Лошото е, че дотогава ще оглушея и няма да ми трябват :P

Редактирано от jabatajabata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добавка

Ако се научим да чуваме нещата после ще се научим и копчетата как се връткат. Обратното никога не води до добър резултат. Пример за НЕКАДЪРНОСТ (сори ако някой е работил по това ама да не е щото СРАМ) дублаж на анимационен филм на български + песни към филма (да речем един поне - ЛИТЪЛ СТЮЪРТ). Пуснат на два канала...на повече не знам ..нямах навремето. Пари ли няма , техника ли няма... не - просто ушите нямат връзка с главния мозък и с ръцете ... а самочувствието ...е го това има...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе никой не казва че няма хубави съраунд системи, ако става въпрос виждал съм система на ямаха дето само рисийвъра струва 5000 лева, колони с честотен обхват от 18 Хз до 40 (да точно 40) Кхз

 

но тия неща изобщо не са по темата, човека иска нещо ефтино което да му върши работа, а евтина съраунд система няма да му свърши никаква работа за смесване... същата работа биха му свършили и едни слушалки за 20 лева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДА разговорихме се малко

НО ЕВТИНО НЕ МОЖЕ.ФАКТ.

То не че във фууфер за 1700$ има вложени повече от 60$ ама за толкова го дават Ноу Хау -то!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си мисля, че човека може да има в предвид дали може да върже хифи суб-а към монитори, а не да смесва на евтина съраунда система. Пък може и да бъркам ? :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако това е бил върпроса му отговора също е НЕ

мулдимедийните суб ууфъри нямат линейна честотна характеристика и изопачават нещата, главно поради дизайна им, който е направен с цел максимална производителност, а не максимално качество

 

тези ууфъри които се водят монитори и се връзват към съраунд системи от монитори са скъпи, около 1000 лева мисля че може да се намери

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си мисля, че човека може да има в предвид дали може да върже хифи суб-а към монитори, а не да смесва на евтина съраунда система. Пък може и да бъркам ?

 

Да. Точно за това си мислех :D. Но май се разубедих. Благодаря на всички за мненията и помощта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.