Jump to content
Българският форум за музиканти

Слушалки за около 100лв?


Tehanox

Recommended Posts

Кое е най-удачно за скромния ми бюджет? Може и нещо над (но около) 100лв - стига наистина да си заслужава...
Трябва да звучат правилно и добре да изразяват детайли... и да са удобни, че ги нося продължително.

Ще ги използвам за по "класическа музика" vst-та на пиано, клавесин, прочие инструменти.

 

За сега си мисля за тези http://www.musicworld.bg/bg/m_260343/i_14268/SENNHEISER_Pro_Audio_HD_212_Pro.html има ли някой впечатления???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За продължително ползване, за да не изморяват слуха, препоръчвам ти да си вземеш отворен тип (open-back). Само където по-малък избор има.
Естествено ако ще ги ползваш в по-безшумна среда, или няма да е проблем bleed-a.

Редактирано от Mairomaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам по какъв начин акустичният дизайн (отворен vs затворен гръб) влияе на комфорта. В това отношение, всеки едни слушалки, които не оцветяват и не изкривяват звука ще са подходящи, независимо от това дали са отворени или затворени. Никъде не е казано също, че затворените слушалки изморяват слуха, не знам откъде го измисли това. Ако има нещо в тази връзка свързано с комфорта, то е, че през лятото, затворените слушалки могат да предизвикат запотяване на и около ушите, особено ако са с винилови наушници.

 

Това което има най-голямо значение за комфорта е самата конструкция. Така наречените circumaural слушалки са с по-големи наушници и обгръщат напълно ухото, като се облягат на черепа. Те са далеч по-комфортни от т. нар. supra aural, които лежат на самото ухо и го притискат към главата. Това са само общи насоки, всичко зависи и от конкратния човек, големина на главата, ушите, както и от конструкцията на слушалките, материалът, от който са изработени наушниците и омекотяването на диадемата. Най-добре е да пробваш на място, като се насочиш към слушалки с по-големи наушници изработени от плат (плюш) а не винилови.

 

За съжаление, за 100-на лв не можеш да купиш кой знае какви слушалки, нито като качество на звука, нито като изработка. Не забравяй също, че звука зависи много и от източника, който ги захранва. В повечето случаи, вградените изходи за слушалки никак не звучат добре. Ако искаш по-добър звук, ще трябва да се сдобиеш с усилвател за слушалки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казано е на доста места из интернет, разчети се. Може да не е чак толкова силно изразен ефекта и да зависи от конкретните слушалки, но го има. Аз лично го изпитвам всеки ден, с различните слушалки които ползвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не ползваш достатъчно качествени слушалки, а в интернет има изписани терабайти глупости. Ако имаш наблюдения относно КОНКРЕТНИ модели, можеш да ги изброиш и да обясниш какво според теб води до умора на слуха. Така написано обаче, звучи несериозно.

 

Да не замърсяваме повече темата с безмислици, мисля че питащият вече получи достатъчно принципна информация за да направи своя избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих избрал "circumaural"-отворени и без това - от гледна точка качеството на звука - който е по-естествен, но избора на такива за моите пари е практически никакъв (освен ако не ги мод-на с няколко дупки)??

А варианта - "supra aural" - които лягат на ухото ме притесняват малко заради комфорта...

 

Всъщност избора лесно ще го направя, чудех се дали някой има впечатления от различни слушалки (в този ценови диапазон) - за да не се окаже избора ми лош...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретни модели има много. За под 200 лв, аз не съм чувал по-добър звук от Grado SR60 или за малко повече SR80, но комфортът не им е силната страна. Не знам дали се внасят в България, вероятно не. Добре направени, издържливи слушалки, широко използвани в много радио студия са Sony MDR-V6 (затворени). В България ще намериш по-скъпата версия V7506, но за тези пари не съм сигурен дали си заслужава. Не съм сигурен и дали V6 още се произвеждат.

Sennheiser напълниха пазара с евтинии напоследък, изпуснах им края, но и там може да изкочи нещо за около 100-150 лв, което да си струва.

Евтини модели на AKG не препоръчвам. Имат много добри предложения в по-високите ценови класове, но аз поне не съм чувал нещо от евтините им неща, което да ми хареса. Като качество на изработка, евтините им неща също не са добре.

Аudio Technica е друга фирма, от която можеш да очакваш добро съотношение цена/качество. АТH-M35 например е добра алтернатива на Sony MDR V7506 за по-малко пари.

Beyerdynamic също са хубави слушалки, но там вече парите са други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое е най-удачно за скромния ми бюджет? Може и нещо над (но около) 100лв - стига наистина да си заслужава...

Трябва да звучат правилно и добре да изразяват детайли... и да са удобни, че ги нося продължително.

Ще ги използвам за по "класическа музика" vst-та на пиано, клавесин, прочие инструменти.

 

За около 100лв.? "No chance"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко странно но май се убедих... още не може да проумея все пак какво е скъпото на няколко намотки до един магнит... Имам пари колкото да си купя ето тези http://www.musicworld.bg/bg/c_2033/i_39112/SENNHEISER_Consumer_Headphones_HD_558_WEST.html и май ще го направя, въпреки че се чувствам леко ограбен... дано поне си заслужават

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е може да проумея все пак какво е скъпото на няколко намотки до един магнит... Имам пари колкото да си купя ето тези http://www.musicworld.bg/bg/c_2033/i_39112/SENNHEISER_Consumer_Headphones_HD_558_WEST.html и май ще го направя, въпреки че се чувствам леко ограбен... дано поне си заслужават

Какво е трудното за проумяване? Ако ти е скъпо, тел и магнити по железариите колкото искаш, купуваш за 5 лв и започваш... Чувстваш се "леко ограбен", от кого? От производителя, вносителя, търговеца или този, който ти плаща няколко пъти по-ниска заплата от средната за континента или ти, че си изработил толкова или...?

Слушалки има и за по 10 кинта, ако се сдобиеш с такива по-малко ограбен ли ще се чувстваш? 

Ама ти искаш:

"Трябва да звучат правилно и добре да изразяват детайли... и да са удобни, че ги нося продължително."

И гледай какви безсрамници, че направили, така че да ни ограбват с няколко намотки до един магнит! Ами те отвсякъде ни грабят, на какво прилича това?! Ламаринена коруба с 4 гуми-100 000 лв, скандално! Е, има и за под 15 000, но няма да вози така, а и мадамите не и се лепят.

 

Дано да си разбрал нещо, иначе жалко за изгубените 5 минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, често е трудно на технически некомпетентните хора да си представят, защо хубавите неща излизат скъпо за направа. Но си е така.
Съвсем друг е въпроса, че в някои ситуации, дадена стока (нищо общо със слушалките, произволен пример) излиза на производителя прилично евтино, но докато мине през 3-4 кръвожадни дистрибутора и 1-2 граници на държави, цената може да скочи в пъти... Ама пазарна икономика, какво да правиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам AKG k271 mkII, за около 150 лв може да се намерят, на мен специално ми са удобни и при продължително ползване, освен това имат сменяеми наушници,2 са в комплекта от различен материал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ето ТАЗИ тема можеш да прочетеш какво съм писал като проблеми и частично решение на проблема при купуване на слушалки от 100 лева. В крайна сметка тези за 300 все пак звучат доста по-добре - дори при еднакви EQ (хипотетично, де) по-скъпите имат повече яснота и детайл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С две ръце моля някой, който мисли че има достатъчно знания по въпроса, да напише една спретната тема относно качество на звука при озвучителните тела (слушалки и по-големи). Постоянно се въртят по форумите едни такива термини като детайлност, широчина на панорамата, дълбочина на звука и т.н. Тези термини обаче доста недифинирано ми идват (както предполагам и на много други хора).
До колкото знам аз, добре дефинирани характеристики са амплитудно-честотна характеристика, фазово-честотна характеристика, нелинейни изкривявания и други.
Та как аджеба зависят детайлността, дълбочината и т.н. магически термини от добре дефинираните научни термини?
Мисля че ще е интересно и полезно за начинаещите и не толкова начинаещите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.