Jump to content
Българският форум за музиканти

Потенциометри за Vermona Regent 600b


Recommended Posts

Здравейте, колеги !
Попадна ми този модел стар усилвател за бас китара, но има нужда от малко работа по него за да може да се ползва отново.(снимките са от интернет)

1002059c.jpg
Усилвателят има два входа - силен и слаб с жакове петици и отделен volume за всеки вход + master volume в междинното стъпало. Слабият вход не ме интересува. Аз ще ползвам само силният вход и ще му сложа "нормален" жак. Но оригиналните потенциометри са пострадали и са изпотрошени (плъзгачи) и искам да ги заменя с нови, но не плъзгачи, а въртящи се, но не мога да намеря, с какви параметри да са. Ако някой може да ми каже, какви са volume пота на силният канал и master volume пота ще съм му много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Вермона В50 и е с въртящи потенциометри с два входа е, но има само - жейн, ниски, високи и волюм  потенциометри. Имам и схема и на нея за волюма пише - 100к1. Ако ти трябва схемата за В50 и ако мислиш че може да ти свърши работа дай мейл, ще ти я пратя!

 

Ако искаш мога да я отворя и да видя на мастер волюма дали пише нещо, но това мога да го направя другата седмица, че в момента не е при мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се сетих за тебе, ама викам - какво да те занимавам с два потенциометъра :Д То и без това - дори да разберем, какви са - едва ли ще намерим под ръка.
Иначе гледам схемата ,която си пуснал и мисля, че не е на този усилвател. На схемата има два еднакви преампа, които влизат в Zwischenverstarker(което трябва да е междинно стъпало). При мен има преамп, където са двата входа с отделни volume потове и общи bass, middle, presence и treble. От там сигнала влиза в междинно стъпало където има master volume и после отива в крайно стъпало. Може би само междинното стъпало е същото, като на схемата ? А master volume пот-а е 10к 2 ? А какво ще стане, ако махна volume-а на преампа и го свържа без него, а ползвам само master volume ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 А какво ще стане, ако махна volume-а на преампа и го свържа без него, а ползвам само master volume ?

Ще стане пълна глупост. Обратното е по-приемливо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тази схема е много трудно намираема и сума народ ще напълни темата с ...празни приказки, както обикновенно

Хайде от мен да мине, белким форумът  стане по-добър!

789a28f9-0f1d-44cd-8057-3ce4adb04535_zps

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се да не се окачестви като празни приказки.

По горната схема не виждам добре,но предполагам,че за усилването е 10К 2-логаритмичен,

На RFT потенциометрите добавената цифра 2 след стойноста значи логаритмичен,а 1-линеен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се направя на преподавател по компютърна грамотност, какъвто в никакъв случай не съм. 

Има функция, която позволява изобразеното на екрана да се увеличава и да се намалява. С нея може да се подбере подходящ изглед, така, че да се може да се види например дребен детайл, както е в случая.

CTRL +, толкова пъти колкото е нужно.

CTRL -, толкова пъти колкото е нужно.

CTRL 0 за връщане в нормален изглед.

 

Разбира се детайлността зависи от оригинала. Ако самото сканиране не е направено с достатъчна резолюция (dpi) , може увеличаването да не доведе до идеален образ. Въпреки тези ограничения обикновенно се дава възможност за добро ориентиране.

 

Не знам дали тази функция е налична във всички конфигурации от Operational Systems и Browsers. Специалистите могат да дообяснят, ако имат желание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Схемата се намира на този линк: http://elektrotanya.com/vermona_regent_600b_sch.zip/download.html

След 5-6 секунди в долния край потърси надпис Get Manual и го натисни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.