Jump to content
Българският форум за музиканти

Cakewalk Sonar


Glacierise

Recommended Posts

... други(разни кюбейЗи, фрути луупове и т.н.) са само шарения ...

:cheers::):)

 

А ина4е Кубасе-а гълта ресурси първо - 6тото не е ФРУТИ ЛУУПС :cheers:,

и второ - за6тото е истинска интегрирана среда за звукозапис от полседно поколение, с вси4ко което евентуално може да ти се наложи да ползва6 :cheers:

Те като са го правили (интерфейса) едва ли са знаели, 4е в БГ сме о6те с ЕЛКА 64 комп'три :);)

 

Айде със здраве :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... други(разни кюбейЗи, фрути луупове и т.н.) са само шарения ...

:cheers::):)

 

А ина4е Кубасе-а гълта ресурси първо - 6тото не е ФРУТИ ЛУУПС :cheers:,

и второ - за6тото е истинска интегрирана среда за звукозапис от полседно поколение, с вси4ко което евентуално може да ти се наложи да ползва6 :cheers:

Те като са го правили (интерфейса) едва ли са знаели, 4е в БГ сме о6те с ЕЛКА 64 комп'три :);)

 

Айде със здраве :cheers:

Виждал ли си сериозна среда за видео обработка? Знаеш ли, че освен, че всичко е СИВО там, няма никакви натоварващи иконки, анимациики и други неща, които да натоварват излишно средата?

 

Освен тва кюбейз има просто ОТВРАТИТЕЛЕН staff едитор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... други(разни кюбейЗи, фрути луупове и т.н.) са само шарения ...

;):D:D

 

А ина4е Кубасе-а гълта ресурси първо - 6тото не е ФРУТИ ЛУУПС :cheers:,

и второ - за6тото е истинска интегрирана среда за звукозапис от полседно поколение, с вси4ко което евентуално може да ти се наложи да ползва6 :cheers:

Те като са го правили (интерфейса) едва ли са знаели, 4е в БГ сме о6те с ЕЛКА 64 комп'три ;) ;)

 

Айде със здраве :)

... Виждал ли си сериозна среда за видео обработка? Знаеш ли, че освен, че всичко е СИВО там, няма никакви натоварващи иконки, анимациики и други неща, които да натоварват излишно средата?

 

Освен тва кюбейз има просто ОТВРАТИТЕЛЕН staff едитор

 

Братле, това 4е нямаш мощна машина да караш кубейс, не означава че той не е хубав. Пак ти казвам, системата Кюбейс е интегрирана среда за звукозапис, която има за цел да се продава и ползва в домашни студия и нагоре, където се предполага, че има достатъчно мощни работни станции за тази цел (образно казано). Не е направена абсолютно задължително всеки да си я ползва вкъщи като например ... NOTEPAD ... или ... Age Of Empire ... :cheers:

За стафф едитър-а си прав. Кейкуолк е много по-пъргав и удобен в това отношение. Причината е, че просто миди обработката в Кюбейс е само 1/100 част от генералния замисъл и предназначението на програмата...

Аз самия дълги години бях фен и все още съм - на Кейкуолк (още от времето когато ставаше само за МИДИ обработка).

Но Кюбейс си е много мощно средство за звукозапис, и вече застрашава много "фаворити" от класа си на световния пазар. Има няколко топика по подобни теми във форума. Поиграй си и ги намери и ще прочетеш мнението и на други съфорумци по темата. Сигурно ще ти е интересно ...

 

Но нека спрем с тези спорове за доказани работи. Ако нямаш ресурс да ползваш Кюбейс или ако просто не ти харесва - не го ползвай, още по-малко пък - не казвай че е лош (като ФРУТИЛУУПС :) :) :D ) ;)

Със здраве :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... други(разни кюбейЗи, фрути луупове и т.н.) са само шарения ...

:D:D:D

 

А ина4е Кубасе-а гълта ресурси първо - 6тото не е ФРУТИ ЛУУПС :godbless:,

и второ - за6тото е истинска интегрирана среда за звукозапис от полседно поколение, с вси4ко което евентуално може да ти се наложи да ползва6 :godbless:

Те като са го правили (интерфейса) едва ли са знаели, 4е в БГ сме о6те с ЕЛКА 64 комп'три ;) ;)

 

Айде със здраве :godbless:

... Виждал ли си сериозна среда за видео обработка? Знаеш ли, че освен, че всичко е СИВО там, няма никакви натоварващи иконки, анимациики и други неща, които да натоварват излишно средата?

 

Освен тва кюбейз има просто ОТВРАТИТЕЛЕН staff едитор

 

Братле, това 4е нямаш мощна машина да караш кубейс, не означава че той не е хубав. Пак ти казвам, системата Кюбейс е интегрирана среда за звукозапис, която има за цел да се продава и ползва в домашни студия и нагоре, където се предполага, че има достатъчно мощни работни станции за тази цел (образно казано). Не е направена абсолютно задължително всеки да си я ползва вкъщи като например ... NOTEPAD ... или ... Age Of Empire ... :godbless:

За стафф едитър-а си прав. Кейкуолк е много по-пъргав и удобен в това отношение. Причината е, че просто миди обработката в Кюбейс е само 1/100 част от генералния замисъл и предназначението на програмата...

Аз самия дълги години бях фен и все още съм - на Кейкуолк (още от времето когато ставаше само за МИДИ обработка).

Но Кюбейс си е много мощно средство за звукозапис, и вече застрашава много "фаворити" от класа си на световния пазар. Има няколко топика по подобни теми във форума. Поиграй си и ги намери и ще прочетеш мнението и на други съфорумци по темата. Сигурно ще ти е интересно ...

 

Но нека спрем с тези спорове за доказани работи. Ако нямаш ресурс да ползваш Кюбейс или ако просто не ти харесва - не го ползвай, още по-малко пък - не казвай че е лош (като ФРУТИЛУУПС :):D:D ) :D

Със здраве :godbless:

Имам достатъчно мощна машина... най-малкото, 3ГБ рам са ми ПРЕдостатъчни... тряя ли да ги пилея за глупави интерфейси? :) И с какво Сонар е по-непрофесионална?

 

Бай дъ уей, ако си чувал за Астрал Проджекшън, те си праят повечето неща на Фрути :) Тей че фрутито също не е пример за "ламерска" програма.

 

П.П. аз ги имам и 3те инсталирани, щото сяка си има някой плюс, който другите нямат. И имаше една Лоджикал Аудио дето е убиец за правене на разни електронни работи- сатриани си прави инструментали с нея

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... други(разни кюбейЗи, фрути луупове и т.н.) са само шарения ...

:D;);)

 

А ина4е Кубасе-а гълта ресурси първо - 6тото не е ФРУТИ ЛУУПС :godbless:,

и второ - за6тото е истинска интегрирана среда за звукозапис от полседно поколение, с вси4ко което евентуално може да ти се наложи да ползва6 :)

Те като са го правили (интерфейса) едва ли са знаели, 4е в БГ сме о6те с ЕЛКА 64 комп'три ;) ;)

 

Айде със здраве :D

... Виждал ли си сериозна среда за видео обработка? Знаеш ли, че освен, че всичко е СИВО там, няма никакви натоварващи иконки, анимациики и други неща, които да натоварват излишно средата?

 

Освен тва кюбейз има просто ОТВРАТИТЕЛЕН staff едитор

 

Братле, това 4е нямаш мощна машина да караш кубейс, не означава че той не е хубав. Пак ти казвам, системата Кюбейс е интегрирана среда за звукозапис, която има за цел да се продава и ползва в домашни студия и нагоре, където се предполага, че има достатъчно мощни работни станции за тази цел (образно казано). Не е направена абсолютно задължително всеки да си я ползва вкъщи като например ... NOTEPAD ... или ... Age Of Empire ... :godbless:

За стафф едитър-а си прав. Кейкуолк е много по-пъргав и удобен в това отношение. Причината е, че просто миди обработката в Кюбейс е само 1/100 част от генералния замисъл и предназначението на програмата...

Аз самия дълги години бях фен и все още съм - на Кейкуолк (още от времето когато ставаше само за МИДИ обработка).

Но Кюбейс си е много мощно средство за звукозапис, и вече застрашава много "фаворити" от класа си на световния пазар. Има няколко топика по подобни теми във форума. Поиграй си и ги намери и ще прочетеш мнението и на други съфорумци по темата. Сигурно ще ти е интересно ...

 

Но нека спрем с тези спорове за доказани работи. Ако нямаш ресурс да ползваш Кюбейс или ако просто не ти харесва - не го ползвай, още по-малко пък - не казвай че е лош (като ФРУТИЛУУПС :D:):D ) :)

Със здраве :godbless:

Имам достатъчно мощна машина... най-малкото, 3ГБ рам са ми ПРЕдостатъчни... тряя ли да ги пилея за глупави интерфейси? :D И с какво Сонар е по-непрофесионална?

 

Бай дъ уей, ако си чувал за Астрал Проджекшън, те си праят повечето неща на Фрути :D Тей че фрутито също не е пример за "ламерска" програма.

 

П.П. аз ги имам и 3те инсталирани, щото сяка си има някой плюс, който другите нямат. И имаше една Лоджикал Аудио дето е убиец за правене на разни електронни работи- сатриани си прави инструментали с нея

Имаш 3 ГБ РАМ и не ти се хабят за глупави интерфейси (?! ;) ), пък имаш време да хабиш да ги орязваш ... от шаренийките ?! ;):godbless::D Веселбата е тотална!!

 

Явно говорим на различни езици. Аз се предавам и спирам ... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш 3 ГБ РАМ и не ти се хабят за глупави интерфейси (?! :) ), пък имаш време да хабиш да ги орязваш ... от шаренийките ?! :D:):P Веселбата е тотална!!

 

Явно говорим на различни езици. Аз се предавам и спирам ... :D

:);):D

 

Напълно поддържам мнението на visiondann. А между другото казва се Лоджик Аудио а не Лоджикал Аудио..:)

 

За Кюбейс: както вече написах ако ти пречи на очите можеш да му смениш цвета на интерфейса на какъвто искаш. И (не) на последно място: тия дни гледах едни филмчета снимани в студиото на Depeche Mode по време на записа на последния им албум: познай какво стоеше на лаптопа им?: Кюбейс! Така, че това че Астрал Проджекшън ползвали Фрути не значи, че Фрути-то е кой знае какво..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е в миди аутпута. И настройките на картата гледах, не можах да намера нищо, което да добави някъф дивайс....

Ето какво става при пускане

1

2 - тука избирам мапъра и цъкам ОК и пак се появява тва:

3

Мерсаж за хелпеца.

Редактирано от st0rmblast
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква ти е картата? И можеш ли да слушаш МИДИ с други програми? Нещо ми е съмнително, че в тоя прозорец виждаш единствено MS MIDI Mapper...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тей... отвори уинампа, влез му в настройките->Input->Nullsoft MIDI Player. Кликваш 2 пъти в/у него и горе в прозореца виж какво пише. Ако има още неща ,значи по някаква причина сонара не ти познава драйверите на картата. Ако е тей, реинсталирай драйверите и сонара... или извикай някой дето е препатил да го види компа на място

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тей... отвори уинампа, влез му в настройките->Input->Nullsoft MIDI Player. Кликваш 2 пъти в/у него и горе в прозореца виж какво пише. Ако има още неща ,значи по някаква причина сонара не ти познава драйверите на картата. Ако е тей, реинсталирай драйверите и сонара... или извикай някой дето е препатил да го види компа на място

Кое по-точно да вида?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.