Jump to content
Българският форум за музиканти

Cakewalk Sonar


Glacierise

Recommended Posts

  • 3 months later...

Момчета някой може ли да ми каже как аджибъ в Sonar X1 да посочвам кой трак кога да е на Соло и кога да мълчи т.е. не като цъкна с мишката по буква S или М а както е в Кюбейса т.е. от компютърната клавиатура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цъкнеш хелпа на Сонара, третото отгоре надолу е Keyboard shortcuts. А иначе това, което питаш е Alt+M (mute), Alt+S(solo) и Alt+R (arm for record).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

А стига бе!!???!!! Регистрирал си се в този форум, само за да зададеш този безумен въпрос???!!!??? Нека те насоча малко...КУПИ си звукова карта! Хахахаха! Разцепи човек, разцепи мрака!!! Настройки нещо - избор на звукова карта...такиа работи. Айде оставям малко работа и за сивото ти вещество!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Работя със Сонар 7 ,MY 8 AT към Yamaha 01v и Motu 828 II.Като използвам 8 трака по АДАТ от Ямахата към Моту , и още 8 аналогови към Моту.Но от няколко дни , когато наглася буфера да записва на 256 се получават дропове и забиване на драйвърите.При 356 го няма този дроп аут, но пък, вече е некомфортно заради латенцията .Версията на Windows e SP3 Home edition./Това забиване се случва дори, когато записвам един трак/Пробвах да ъпдейтна драйвърите на Моту с по нови , но проблема си остава същия.Остава да си мисля, че някой ъпдейт на Windows прави тези проблеми.Има ли някой , който да е работил със сходна конфигурация като моята и да даде някакъв съвет за разрешението на проблема?И при ASIO и WDM се получава едно и също.

Поздрави!

Редактирано от enuffZnuff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ползвам Сонар Х1с и имам следният проблем:

Ако изтрия bus-a с метронома и после направя мой такъв и задам в Preference менюто да използва новия bus, Сонара бъгва и повече не се чува метронома, но се разбира, че работи когато примерно му задам Pre Count 2 такта и дам запис - същия такъв започва със закъснение все едно отброява 2та такта, но не се чува.

Някой сблъсквал ли се е с този проблем. До сега не съм намерил решение освен да започнеш нов проект и да не изтриваш Metronome Bus.

Редактирано от NGK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Момчета привет на всички !!!

Абе може дами се смеете някой може и да ме наругае дори но се видях в чудо не мога да си намеря Sonar 8.5

Някой били ми помогнъл ?

Благодаря Ви предварително.

Редактирано от nota
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Привет

Някой знае ли от къде мога да си дръпна CAL файлове за Cakewalk?

Конкретно ме интересува - humanize файла.

Или ако някой го има да ми го изпрати ...

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Момчета привет на всички ! ! !

Значи имам следният въпрос :

- как точно да инсталирам абдейдите за Sonar X1 така че да ми се получи?

защото като инсталирам Х1d нищо не се получава

Благодаря предварително ! ! !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета привет на всички ! ! !

Значи имам следният въпрос :

- как точно да инсталирам абдейдите за Sonar X1 така че да ми се получи?

защото като инсталирам Х1d нищо не се получава

Благодаря предварително ! ! !

А и смятате ли че ще збъркам ако заменя Cubase 5 с Sonar X1 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Двоен клик на ехе- файлът.после въвеждаш серийния номер и на финала като стартираш програмата отиваш на менюто Help - registration code.А и как се опитваш да го инсталираш и на какво ?Сложил ли си всичките ъпдейти от а до d ?Параметри на ОС,РС? С оригинална версия ли си ? Оригинален ъпдейт ли слагаш? Или върху пиратска се опитваш да сложиш оригинален ъпдейт? Причини много .... За целата посети forum.cakewalk.com .Колкото до това , дали ще сбъркаш ?Кое има да му сбъркаш?Ако си работил години наред с Кюбейс и си свикнал на целия му интерфейс, тогава може да решиш ,че Сонар не ти е удобен, или че ти е по- удобен за работа.Сложи си и двете програми и сам прецени !

Редактирано от enuffZnuff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.