Jump to content
Българският форум за музиканти

Cakewalk Sonar


Glacierise

Recommended Posts

Имам 5 аудио трака на един проект и искам да ги запиша в един трак и да го експортирам от DAW , в случая Sonar 8.5 . Инсертвам нов трак пускам го на запис и нюню. Пробвам всевъзможни комбинаций на входа но не постъпва никакъв сигнал. Някакъв съвет да ми дадете .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...
Здравейте , аз имам един проблем със Midi файловете в  Cakewalk  SONAR  . По време на редактиране на миди ноти аз нарязах миди нотите и сега те са в един трак , но като отделни парчета . Когато искам да Експортвам този Midi трак се получава не един трак , а няколко които трудно мога да наглася един след друг като дистанция . Опитах да копирам само ноти , но пак остава на парчета . Има ли начин по който този Midi трак да се Експортва като един Midi файл за да останат по същия начин дистанционирани нотите от различните парчета . Аз съм рязал всичките си песни така и всички тракове са на части . 

Аз съм правил това във Reason . Там Midi трака е на много части , но когато го експотрвам излиза като един миди файл . В Sonar излизат всички части като отделни файлове .Голяма неприятност . Не вярвам да не е възможно . Просто да излезе като един трак ? Моля помогнете . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах , тези отделни части са : отделни тракове Експорт като миди 1 или миди 0 . Един от двата експортва инструментите на отделни тракове .

Редактирано от enuffZnuff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитирано точно: Type 1 files contain separate information for each track. For a Type 0 file, however, all the tracks are merged into a single track, although MIDI channel information is still retained.

 

В "Save As" прозореца от падащото меню на форматите може да се избере кой тип да бъде.

 

EDIT: След втори прочит на въпроса май искаш да постигнеш друго: За целта селектирай всички блокове и от right clicк менюто им дай Bounce to Clip

Редактирано от Dilian Nedev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Аз пък имам проблем със Сонар8 и х3. Ползвам ги със digi003 conzole. Изключвам , че не се ползва като контролер, всичко докарах звук, латенция vst та. Обаче курсора не се движи и по този начин не мога и да записвам. Ако някой му е ясно каква е причината ще съм много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

не става , най -интересното е , че това digi 003 не става и за Sound Forge i Vegas. Може би ако има функция в Дигито да се изключи контролера ще стане , защото има много клавишни комбинации които се в разрез с тези програми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Bandlab съживиха програмата. Върнаха и старото име и отново ve нарича Cakewalk

И най - хубавата новина, но само за Уиндоус ползватели, е че Cakewalk е напълно безплатен на сайта на Bandlab

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И най - хубавата новина, но само за Уиндоус ползватели, е че Cakewalk е напълно безплатен на сайта на Bandlab

 

Наистина хубава новина, но с уточнението, че върви само на 64 битови версии на Windows.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Имам проблем със Kontakt и повечето от заредените библиотеки. Когато заредя някоя от тях , свири нормално но след . като пусна Сонар 8.5  да възпроизвежда  или да записва след това звука става много тих . И като я заредя отново се повтаря същата картина. Въпроса ми е , някой имал ли е подобен проблем и как го е решил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Новият Cakewalk Bandlab, според моите разбирания и усещания, е страхотен! И за Уиндоус е безплатен...Надали мога да искам нещо повече! :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това сме го коментирали в темата...както и че работи само на 64-битови версии на OS. ;)

bl.jpg.138d46f11a2467bfd2788223915c33bf.jpg

 

П.П. Някой пробвал ли е вече техния онлайн мастеринг, че опитах с едно кратко демо (като wav и mp3), но все ми изписва "File cannot be processed"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.