Jump to content
Българският форум за музиканти

Cakewalk Sonar


Glacierise

Recommended Posts

  • 1 month later...

Здравейте, започнах да си записвам с сонара .Разбрах как като запиша китарата после я прекарвам vst-guitar rig или amplitube .Но как като свиря да я прекарам през amplitube за да чувам какво точно се записва ?Щото сега само чиста китара чувам при записването и така си записва на трака.

Благодаря за вниманието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж дали имаш(е) на трака ти в Sonar възможност да запишеш изходящия сигнал на трака, така както си му сложил VSTi плъгина. Ако не може значи трябваше май първо да направиш Bus трак, да свържеш (send или не знам как е и аз там в другите програми) трака с VSTi-то към Bus трака и вече да записваш само сигнала влизащ именно в Bus трака.

 

В Reaper това си става с просто кликане на иконката за сигнала на трака дето ти е китарата с китарния VSTi модул и даваш: Record Output (избираш дали mono или stereo) и си готов. Запсиваш си звука както си излиза от модула с ампове, ала-бала...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

с ТАЗИ карта съм

 

Сложих си Windows 7 за "тест-а" и си подкарах драйверите да вървят със Сонар-а по ТОЗИ начин,но не мога да ги подкарам да вървят със нищо друго-било браузър,видео или аудио плеър и каквото и да е друго !

Доста дъпа история.....да не можех да ги подкарам да вървят със сонара - ОК!,но да вървят с него,а с уиндоус-а не е ебати Шока.

Пример:

-уинамп-а по-дефaлт си ползва драйверите на дъното (въпреки,че съм задал от контрол панела дефалт да е таскам-а).Задавам от опшъните на уинамп-а да ползва таскам-а,рестртирам унампа и ми дава бед драйвър....!

 

В сайта на картата няма офицялни драйвери за уиндоус 7,но съм много доволен как върви....направо съм си изумен!

Който тръгва да спори,че 7 е по зле от хп-значи не е пробвал 7 на ЛИЧНОТО си пц.В началото ми се видя бозица,но като го сложих на моето пц....пф.....тва си лети.

.....в крайна сметка решението да мина до Н.Г. на макне се е променило.<-естествено

Редактирано от soundcare
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Сдобиваме се по нормален начин - закупуваме си го. Иначе по втория начин - торент тракер, регистрация, потвърждение, сваляш, сийдваш възможно най-дълго за коефициент и да не те баннат и готово.

 

Пробвах го. Инсталира един тон неща. Направо понякога се чудя как един начинаещ може да избере DAW програма за себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ясно е това човече ама нещо не иска да се инсталира 8.5 не знам защо чак се учудвам :cheers2:

та ако можеш да помогнеш ше е добре Скайп:marinmurlev

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да имаш поне 8.0.2 portable версията вече инсталирана - въпросното се държи като ъпдейт, а не като чиста инсталация.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

То заглавието си го казва ясно, а някой друг качи ли го? Лични впечатления? Засега го разцъквам за обща култура, но май има доста хляб в това ново направление на развитието на Кейкуолка...

Дотук ми харесва, но все едно изучавам нова програма. Но пък бързо се свиква!

 

 

P.S. - сори, забравих, че си има отделна тема, но пък новия Сонар почти няма нищо общо със старите, та - както преценят админите...

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надали ще има кой знае колко разлика между предните версии и тази.Не съм я изпробвал, но оттова,което видях в нета ,от демонстрации само външния вид и е попроменен,добавили си някой и друг нов плъгин и са поразместени местата на функциите.Вместо ЛЕД индикатори на каналите , са сложили аналогови.Mоже би някакво удобство е този изглед на каналите -Pro channel- ,който са направили.Ама като го изпробвам ще кажа повече;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От видяното във видеата изглажда много обещаващо. Много ме израдва фактът, че са помислили за по-лесното "едитиране" доближаващо се до Кюбейс. Като цяло Сонар са взели по нещо от Кюбейс, Лоджик и Про туулс 9 и са направили "сбирщайн".

 

Но, ;)

 

 

Лично на мен ми се струва претрупано от прозорци. В един момент започвам да се губя...Изглежда като някои софтуери, с които ми е трудно да работя заради пренатрупания интерфейс.

И са сложили разни нови функции, което е похвално, но те не са чак толкова много нови... В лоджик ги има от доста време. Даже бутоните за включване на плъгини са копирали.

 

Пожелавам мното нови проекти и творчески часове на новите ползватели на Сонар X1

 

P.S. Излезе нов Сонар...Про туулс 9...чакам Лоджик (нещо си)...и Кюбейс трябва да изкарат нов рилийз.

Редактирано от martist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.