Jump to content
Българският форум за музиканти

Пеене + свирене


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Разгледай в Youtube там има полезни хора с добри съвети които биха ти помогнали. Пиши и в Google има много писано по тази тема.

Ако го направиш на английски би било голям плюс (търсенето).

Редактирано от genatawa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо време трябва да знаеш песента до толкова, че движенията да не се извършват от мозъка ти, а от самата ти мускулна памет.

Впрочем има такива като мен, които могат да пеят (..."пеят"...) докато свирят само ако са сигурни, че има друг глас зад тях. Демек мога да изпея песента с вокала, но само ако той е там, иначе ще започна да се обърквам. Или накратко казано - с група мога, в нас не мога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Текста и мелодията(вокалната) наизуст до болка.

Оттам нататък е по-лесно, учиш я на фрагменти: интро, канто, бридж, рефрен... така че хем да ти излиза свиренето с пеенето, хем да не се разминават. Можеш да го правиш със записа за начало, докато му свикнеш... 

Ако знаеш и свиренето наизуст и без грешка още по-лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пееш докато свириш.

 

Друг вариант е да свириш, докато пееш :)

 

Всъщност няма майтап, това са добри упражнения. За да станат по-лесно нещата е добре първо да си разбрал песента, кога къде какво се случва с ритъма, хармонията и мелодията. Ако ги схванеш и трите поотделно, и добре, след това съчетаването е въпрос на изглаждане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започваш с по-прости песни(където сричките на вокала съвпадат с ударите върху струните) и постепенно засилваш предизвикателството с по-сложни. Упражняваш се минимум 3 пъти на седмица и след 2-3 години ще се справяш с 90% от стандартните поп-рок парчета.

Колкото повече свикваш и задобряваш на китарата - толкова по-лесно ще става, тъй като ще мислиш много по-малко за ръцете си.

Сори, няма пряк път - само кОпане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще - и други четат. Започни с пеене и тактуване с ръка, крак. После добави с китарата първо по едно силно първо време. Като добиеш увереност свири цялата китарна партия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато пееш не слушай рифа, а просто сменяй механично пръстите! Усещай пръстите без да ги чуваш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато пееш не слушай рифа, а просто сменяй механично пръстите! Усещай пръстите без да ги чуваш...

Как така да не слушам рифа?

Имаш в предвид да не свиря с бекинг трак?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Упражнението е свириш и си пееш а повторението е майка на знанието. На мен ми беше трудно да свиря и да пия но след дългогодишни упражнения се научих.  :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

където сричките на вокала съвпадат с ударите върху струните

 

Ей това е много добър съвет. Тъй като трудностите са в синхронизирането, намери песни където това е по-лесно.

 

П.П. Никога не съм разбирал съвети тип "потърси в Гугъл". Целта на форума не е ли все пак да създадем една база от информация на български, която да излиза при търсене в Гугъл, вместо да караме хората сами да си го правят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И аз мисля, че най-добре да знаеш на изуст поне едно от двете... музиката или текста и след това да се мъчиш...

между другото - имам колеги музиканти и то доста добри професионалисти... инструменталисти, които са ми споделяли, че им е трудно да пеят и свирят едновременно. Явно който си го има заложено не му е проблем, но се оказва, че иначе не е никак лека задача.

Успех!

Редактирано от savov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.