Jump to content
Българският форум за музиканти

кондензаторен микрофон за репетиция ?!


Recommended Posts

Здравейте, имам следното питане имам кондензаторен микрофон берингер С1 с  преамп МИК800

мога ли да го ползвам (и как) за репетиции с група..... понеже микрофона  е доста чувствителен и стават едни

микрофонии като се завъртят обкръжаващите звуци през него..... и до момента успявам да го наглася само за запис

надявам се че няма да се налага да  пея от съседната стая :):wallbash:

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш, но в повечето случаи ще имаш проблеми с микрофониите. Затова по принцип за репетиции и коцерти се ползват динамични или не-толкова чувствителни кондензаторни микрофони.

Ако все пак държиш точно на този микрофон, може да се опиташ да изградиш преграда между микрофона и източника на звук. Примерно поставяш го в единия край на стаята, тонколоните са в другия. Микрофона е обърнат с гръб към колоните или каквото е там и го обграждаш с плексиглас, върху който си налепил пирамиди примерно. Това ще подобри нещата, но според мен излишно се тормозиш.

Вземи си един Shure SM58 или Sennheiser e835 и забрави за този микрофон ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Можеш, но в повечето случаи ще имаш проблеми с микрофониите. Затова по принцип за репетиции и коцерти се ползват динамични или не-толкова чувствителни кондензаторни микрофони.

Ако все пак държиш точно на този микрофон, може да се опиташ да изградиш преграда между микрофона и източника на звук. Примерно поставяш го в единия край на стаята, тонколоните са в другия. Микрофона е обърнат с гръб към колоните или каквото е там и го обграждаш с плексиглас, върху който си налепил пирамиди примерно. Това ще подобри нещата, но според мен излишно се тормозиш.

Вземи си един Shure SM58 или Sennheiser e835 и забрави за този микрофон ;)

 

 

 

 

 

 

 

Аз си имам динамичен микрофон но , въпроса ми дойде от там че съм гледал доста видеа на групи които използват кондензаторни микрофони без да са физически разделени от звука с преграда и ми стана любопитно как го постигат .......  иначе с кондензаторния микрофон аз лично почти не усещам никакво натоварване в гласа дори и при по-екстремни неща за пеене- вероятно заради високата чувствителност на микрофона  :singer:  ..... и за това се интересувам как бих могъл да го използвам , но явно ще трябва кабина  :music:

Редактирано от dragon_fire
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да пуснеш линк и ние да видим.

Иначе има такива кондензаторни и за лайв изпълнения - примерно Shure Beta 87, но е около 300Е ;) Чувствителен и със значително по-малко микрофонии. Това са евтините, има и Neumann (104, 105) които също ще свършат работа - около 500Е.

Зависи от това какво си гледал точно ;) Пусни един линк, така и колегите също ще могат да дадат съвети.

Също така има динамични, които са доста чувствителни. Помисли и над това ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да пуснеш линк и ние да видим.

Иначе има такива кондензаторни и за лайв изпълнения - примерно Shure Beta 87, но е около 300Е ;) Чувствителен и със значително по-малко микрофонии. Това са евтините, има и Neumann (104, 105) които също ще свършат работа - около 500Е.

Зависи от това какво си гледал точно ;) Пусни един линк, така и колегите също ще могат да дадат съвети.

Също така има динамични, които са доста чувствителни. Помисли и над това ;)

 

 

 

 

може би не е показателен на 100%  но като цяло насочва към идеята ми :) и съм далеч от мисълта че микрофона който ползват е берингер  :yahoo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^Това е колкото за видеото, иначе предполагам е записва отделно песента. Ама и вярно на живо да го бяха изсвирили, при конкретната ситуация няма от какво да стане микрофония, като няма колони около тях.

Кондензаторните микрофони с голяма мембрана, просто не са направени за живо свирене. Можеш да пробваш да пееш яко близо до микрофона, като съответно намалиш микрофонния предусилвател, че да не удря в червено. Също внимавай с разположението му спрямо колоните, да е възможно по-далеч и с гръб към тях, както спомена aarab. За някакъв вид преграда, също си заслужава да се помисли.

Добре е да свикваш да пееш с динамични микрофони. Това с напрежението в гласа си го втълпяваш. Може да се получи, единствено ако е прекалено ниско, като ниво, вокалният микрофон в микса и ти се налага да пееш по-силно, за да се чуваш. Но това се оправя с просто повдигане на нивото.

Редактирано от Mairomaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От години ползвам Shure Beta 87А. Нямам никакви проблеми. Повечето изпълнители и озвучители по клубовете, които нямат опит с кондензаторните микрофони, се притесняват от микрофонии. Често след концерт идват и оглеждат микрофона и казват - супер... Микрофониите при микрофоните не зависи само от това дали е кондензаторен или динамичен, но и от полярната схема и поставянето на мониторите. Затова може да се поинтересуваш как да разчиташ полярната схема на микрофоните. За сега, спокойно от опит мога да кажа, що се отнася за Shure Beta 87A (supercardioid) - действайте, за останалот - тествайте. :)
Забележка - понеже ни се налага да пеем по всякакви дупки и художествени самодейности, добре е да се има предвид, че кондензаторните микрофони изискват фантомно захранване - +48V, което стандартно трябва да присъства на всеки средностатистически миксер, но все пак се случва (и то не рядко) по някаква причина да не могат да ви го подсигурят, затова е добре да си носите някаква кутийка (преамп, процесор и т.н.), която да ви захрани микрофона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.