Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте,

от известно време се занимавам с изработка, ремонт и реставрация на ударни инструменти,

основно барабани. Тук ще бъдат документирани всички проекти с които се заемам и се надявам

темата да е както интересна така и полезна не само за тези, които се интересуват,

но и за тези, които случайно минават от тук :)
х
Роко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И така...започваме с реставрация на соло барабан Амати. Купих го в окаяно състояние както се вижда на снимките:

PICTURE_163_320x200__zps5dfc76ae.jpgPICTURE_155_320x200__zps4c1cc957.jpgPICTURE_162_320x200__zps0962c26d.jpg

PICTURE_156_320x200__zps14b7c40c.jpgPICTURE_157_320x200__zps6f1f78ee.jpg

Въпреки, че корпусът беше в добър, което беше най-важното звукът беше отчайващ, но пък всички метални части бяха налице!

За съжаление нямам снимки от целия процес на реставриране, но това, което направих беше следното:

Отне ми половин ден да махна слюдата (обвивката). Бях изненадан! Амати качество!!! Още половин ден шкурене на корпуса.

Понеже никак не обичам wraps въпросът беше как да го завърша. Искаше ми се нещо тъмно, индъстриъл, кафяво...

След почти един ден проби в/у стари корпуси се спрях на нещо, което нарекох Black on Copper Satin Finish.

Получи се и много добра 3D текстура.

Сега трябваше да "оженя" хардуера за цвета на корпуса. Тва беше най-трудната част. След седмица всичко беше готово:

Weathered Copper Plated Hardware

1_zpse81a72b1.jpg

2_zpsf3d279fb.jpg

4_zps737c34c9.jpg

5_zps227c2cde.jpg

След това сложих кожи по мой избор. Звукът беше малко глух, не беше достатъчно чувствително...Не исках да

пипам носещите ръбове и леглата за пружините, но нямах избор. Реших да изрежа ръбовете "дабъл 45 градуса", а

леглата да са 2.5мм.

8_zpsd724f635.jpg

9_zpsf375cdbb.jpg

7_zpsb6b15601.jpg

Е...това е. Едно от най-важните неща според мен: Прецизни носещи ръбове и "True Shell"!!! Ако са направени както трябва и старите ви

барабани ще запеят "нова песен" ...хе хе!

Хайде поздрави!

Роко

http://www.facebook.com/drumboutique

Редактирано от rosautomatic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря :) Ами звучеше така както исках аз. Знаеш това е строго персонално. Беше доста чувствително и имаше доста широк

"tuning range", въпреки, че беше пиколо. Казвам беше защото го продадох вече.

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Последната реставрация, която завърших миналата седмица:

Едно vintage Premier 14x5.5 steel барабанче. Исках да пробвам нещо различно - метал!

DSC_9601_zps3886b154.jpg

Въпреки, че не беше много зле хромът беше започнал да се пука на места и поради това металът имаше ръжда. Разрешението...

1. Сваляне на хрома с пясъкоструйка; 2.Никелиране; 3.Помедняване; 4. Прахово боядисване; 5.Прахово лакиране! Silver Vein Finish! One of a kind!

Хардуера нямаше ръжда, но нещо не ме кефеше тоя блясък на хрома, затова..."Brushed chrome hardware"!

DSC_9878_zps73025b1b.jpg

DSC_9881_zps7402e51a.jpg

DSC_9888_zps81aca0f8.jpg

DSC_9887_zpscdb6cd69.jpg

Звукът? Убиец! :)

Хайде поздрави!

Роко

Редактирано от rosautomatic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, човек ... нищо не разбирам от барабани (макар да имам някакво естествено влечение към тях), ама това, което си направил и показал по-горе е наистина стра-а-ахотно - бутиково, де ... тоест "най-уникално", както казват фолкзвезди и манекенки. :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Re-finish на едно Premier-ско томче, 12"-ска. Какво мислите за цял комплект с такъв финиш? Добре ли ще стои?

DSC_9633_zps56a62b32.jpg

DSC_9628_zpsd5a30588.jpg

DSC_9630_zps281303a5.jpg

DSC_9632_zpsc32fa479.jpg

DSC_9627_zps435bce65.jpg

Редактирано от rosautomatic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Финиша "кърти" здраво мен! Знаеш ли колко народ /тук във форума/ преди време си "насра" инструментите да се пробва в тая посока...

Цял сет викаш?  Пробвай брат - според мен си струва. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.