Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
Music Box

От къде да купя този микрофон?

Recommended Posts

Здравейте.
Oт известно време търся микрофона на sennheiser моделът  skm 2000-xp (безжичен)

В България не мога да го намеря и съм решила да си го поръчам от някъде.
Бихте ли ми помогнали? Има го в ибей и амазон но не знам до колко мога да се доверя на качеството там. Не искам някакво китайско менте а оригинален качествен продукт все пак това е дългогодишна инвестиция която се прави рядко и искам наистина нещо истинско.
Оглеждам се и за skm 5200

Благодаря

Ами виж кой продава Зенхайзер в БГ. Иначе в повечето страни приемат кредитни карти.

Предполагам си наясно, че това, което търсиш е само трансмитър(предавател) и ще трябва да се бръкнеш още толкова, че и отгоре за рисийвъра(приемника)?

Да наясно съм и за това не искам да се подведа по китайски боклук тъй като са си много пари.
Благодаря

Представители на марката са Динакорд

• Like 2

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Similar Content

• By Vasil Belezhkov
      https://www.youtube.com/playlist?list=PL6UJ7eDBcXcANGBteDQjTEVDDD8mOi3qc
      Сюита "Родни пътеки" за кавал и симфоничен оркестър е един своеобразен музикален разказ за пътуването на млад тракийски кавалджия из различни фолклорни области на България. Солистът Кирил Бележков тази година (2018) защити успешно своята докторска дисертация в област "Музикология", а съществена част от нея бяха именно пътуванията му до старите майстори-свирачи от различни краища на страната ни и изследването на характерните за тях орнаменти и похвати на свирене. И тъй като един докторски научен труд не е нещо, което всеки би прочел, композиторът Васил Бележков разказва тази приказка за пътуванията на своя брат чрез езика на симфоничната музика. Сюитата е от 7 части и в някои от тях ще откриете стари народни обичаи, свързани тясно с инструмента кавал, които са изключително редки в днешно време и почти са изчезнали. Написана е за около 8 дни в края на месец юли 2018 г. и с нея авторът се класира за финала на 18-ти "Международен конкурс за композиране на симфонично произведение в 7/8", създаден и организиран от д-р Георги Лазаров и неговата фондация "Св. Георги".
    • By verginia
      Здравейте!
      Започвам с това, че съм пълен лаик. Купих си комплект от микрофон, който е динамичен и със следните параметри: 72dB, недиректен, от 100 до 10000 Hz, съпротивление 600 ohm, волтаж 1.5 DC и обхват от 15 до 30 метра; уайърлес приемник, който е мъничка черна кутийка на батерия с жак 6.3, като си купих преходник 3.5, за да пасва на входа на лаптопа. Микрофонът може да се ползва с кабел, както има и антена за безжично свързване. 
      Въпросът ми е такъв- как трябва да ги вържа с лаптопа така, че да произведа звук и да го ползвам за домашно караоке. Искам текстът ми да си върви на лаптопа на mp4 и да се вижда текстът, а микрофонът - съответно - да усилва звука. Мога ли да ползвам външни пасивни тонколони вместо тези на лаптопа? Изобщо възможно ли е да се получи нещо в това начинание? Благодаря предварително за отговора!  
    • By lightsome
      Здравейте на всички във форума!

Спешно търся някой да помогне по моя въпрос, вчера докато затягах една от струните на акустичната си китара единия ключ се разкачи буквално , не мога да го завия и оправя ръчно ...
      Много ми е спешно да стане преди края на месеца, търся някой който може да го постави или да се сложи нов евентуално?
      Помогнете с някой контакт или препоръка за град Пловдив моля ви!
    • By ristis
      Здравейте!
      (за първи път пиша подобна обява и ми е супер шантаво)

Сбрали сме се трима юнаци, търсим четвърти. Не за белот, а да свири на барабани

Мястото на свирене - София, в репетиционна в кв. Павлово (към този момент). Всички сме с коли и евентуално можем да осигурим транспорт, в случай на нужда; Ден и час на свирене - само и единствено в Неделя от 19:30h. Един път седмично. През останалото време си тренираме по къщите. Ако понеделник се пада почивен - местим свиренето в понеделник; Възраст - средната ни възраст е около (над и под) 40 години, с всичките последствия от това. Като се започне с музикални вкусове, та се стигне до лични ангажименти. Хубаво е да имаме общо и в ангажиментите, защото това внася някакъв ред с течение на времето. Иначе не следва да имам/е претенции относно години, пол, етнос; Цел - персоналното/личното удоволствие е на първо място. Което, както повечето тук са разбрали, изисква и честност спрямо останалите в групата. Свирим за забавление и разтоварване. Държим в ръцете си микрофон/и, китара/и, бас. И тримата НЕ сме професионални музиканти. Мечтаем в бъдеще да направим представление в някой малък клуб, за приятели, познати и случайно подлъгали се клетници; Какво очакваме - човек, който да има желание да свири с нас, като го демонстрира с постоянство и развитие. Относно опита - естествено би било чудесно да го има. Ако обаче случаят не е такъв, но има музикален слух и разбиране, ще проявим достатъчно търпение, докато научи песните; Какво свирим - кавърчета и авторски. Първите на: Nirvana, Stone Temple Pilots, Royal Blood, Metallica, Pero Defromero, Depeche Mode; The White Stripes; Dire Straits, Faith No More, AC/DC и др. - по една песен от всяка изброена, да не става скучно. В последно време заделяме повече време за авторските (4 броя до момента - с български текст са, защото "амбициите" са ни до Калотина). 0887 222 996, Христо
    • By DaftFunk
      Привет,
      отварям темата чисто и просто защото искам да разбера дали някой от вас има опит с бюджетен но добър инструментален микрофон. Не очаквам отговор тип "купи си Shure Sm57" или AKG D40.
      Разглеждах ценовата листа на Томан и се натъкнах на 2-3 микрофона на цена от около 30-40 евро и реших да потърся мнението ви за това.
      Единият микрофон е :
      The T.Bone MB75  /който според мен е копие на SM57/
      https://www.thomann.de/intl/bg/the_tbone_mb75.htm
      и
      Electro Voice - CO4 
      https://www.thomann.de/intl/bg/ev_co4.htm

Благодаря за отговорите предварително.

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.