Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнения за пиано


Katencetoo

Recommended Posts

Здравейте!

Нова съм, регистрирах се само, за да си задам въпроса, тъй като вие сте компетентни и разбиращи.

Започвам с това, че не разбирам нищо от пиано и всичко свързано с този инструмент.

Майка ми има рожден ден след 2 месеца и със сестра ми решихме да й подарим пиано - използвано,

тъй като тя не веднъж е споделяла, че иска да се научи да свири.

И понеже вече споменах, че нищо не вдявам по тази тема, се спрях на пиано Лирика.

Много бих се радвала да споделите мненията си, впечатленията си и всичко, което знаете за това пиано.

Можем да отделим до 400лв. за използвано пиано. Ще се радвам ако ми препоръчате и някоя друго.

Благодаря предварително на всички включили се. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази цел запазена Лирика е добър избор. Всичко зависи от това, доколко е запазена. Най-добре е с вас да дойде човек, който знае какво да гледа. Освен 400-те лева пригответе и добра сума за транспорт. След което и 60+ лева за акордиране. Освен ако не купите пианото от магазин и в цената ще са включени траспорта и акордирането.

Имахме много добра и позапазена лирика, но синът буквално й взе здравето за три години.

Какво се гледа - свалят се капаците и гледате по чукчетата и демпферите да няма дупки от молци, да няма ръжда по струните и вирбелите (врътките на които се закрепват струните), да няма пукнатини по дървенията и естествено да има приличен външен вид. Пробвате клавиш по клавиш, също и трите педала дали работят. Първият приближава чукчетата до струните, трябва приближаването на всички чукчета да е на едно ниво, вторият педал спуска парче кече между чукчетата и струните, третият педал отделя демпферите от струните, отделянето да е на едно ниво за всички демпфери. Не е желателбно в пианото да е имало буркани с вода, води до ръжда.

Разцъках набързо няколко обяви, има интересни предложения, цените са доста височки. За отлично запазено, акордирано, интонирано и регулирано пиано лирика повече от 500 лева не трябва да се дават. Колкото и да е запазено, все пак става дума за руско пиано минимум на 30 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dedo pop,

изключително съм благодарна за бързия и изчерпателен отговор. :godbless:  Непременно ще вземем някой разбиращ, защото като чета не са малко нещата, които трябва да гледаме и изпробваме преди да го закупим. Още един път БЛАГОДАРЯ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.