Jump to content
Българският форум за музиканти

Имам Един Голям Въпрос


SlipFly

Recommended Posts

Това се казва латенция.

И зависи от това колко ти е добра саунд картата и дали имаш подходящи драйвъри. Някъде вече имаше обсъден въпроса. Потърси за ASIO из форума и ще намериш доста информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аха най-вероятно ми е от санунд-а, защото ми е вграден нямам отделна саунд карта, а каква бихте ми препоръчали ако искам да си зема такава без латенация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо ще ти препоръчам да ползваш търсачката на форума :ph34r: Много е лесно и много полезни неща ще откриеш. Не за друго ами тези неща са обсъждани доста пъти е в момента на никой не му се занимава да обяснява отново.

но от мен да мине ще ти покажа какво открих аз :ph34r:

 

за Guitar Rig 2

проблем с латенцията

Steinberg Asio Vs. Asio4all

Латенция при софтуера

най-вече това хубаво ръководство от Налбантов

 

Има още много теми просто потърси. Сигурен съм обаче, че тези ще ти свършат работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! ....по рано бях обещавал яки пачове за Григ....

 

Ето една банка с 2 пача- единия е симуалция на Меса за десен канал

а другия Маршал за ляв канал. /може и да смените местата им :ph34r:

 

Записвате два трака с ритъм. Един в ляво и един в дясно с тези два пача и имате брутален ритъм саунд :ph34r:

 

http://www.cmusicforum.com/dimitar/Dimitar_Mesa&Marshall.bnk :green:

 

Успех! :guitar:

 

 

 

 

едит:

Работят само с версия 2

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и една друга спънка със софтуерните ефекти - понякога закъснението е около 2 секунди... Трябва ти наистина здрава саунд-карта, за да не става така... А иначе ефекти има и в http://guitar.ru

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз искам да попитам за Guitar Rig 2.0 някой знае ли как се записва заедно с ефект щото аз като запиша нали там от менюто което е касетчица и като го Сейфна и ми запазва само мелодията от китарата? Мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Мерси намерих си го, а искам да попитам някой дали знае къде мога да намеря чейновете на различни известни групи, от сорта на металика, систем ъф а даун, Слипнот, АС/ДС, Диип Пърпъл и т.н. ще съм ви мн благодарен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси намерих си го, а искам да попитам някой дали знае къде мога да намеря чейновете на различни известни групи, от сорта на металика, систем ъф а даун, Слипнот, АС/ДС, Диип Пърпъл и т.н. ще съм ви мн благодарен

Мисля, че тук има това, което ти трябва:

 

http://www.guitargeek.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и една друга спънка със софтуерните ефекти - понякога закъснението е около 2 секунди... Трябва ти наистина здрава саунд-карта, за да не става така... А иначе ефекти има и в http://guitar.ru

Чукча писател, чукча не читател... :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Бих помолил най-у4тиво за някакви рецензии на теме COOL EDIT PRO 2.0 :D

Надявам се някой да изкаже някакво мнение по въпроса за програмката, или да

сподели не6то по-пикантно относно тази ,или да даде съвет как да я оптимизирам и как да

използвам напълно възможностите й! :) Но за целта нека първо ми каже КЪДЕ мога да намеря

някакво по-обстоятелствено опътване ! :D Вси4ко,което знам за гореспоменатата нау4их 4рез

експериментиране ... :D:excl:

 

БЛАГОДАРЯ ВИ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Здравейте! ....по рано бях обещавал яки пачове за Григ....

 

Ето една банка с 2 пача- единия е симуалция на Меса за десен канал

а другия Маршал за ляв канал. /може и да смените местата им ;)

 

Записвате два трака с ритъм. Един в ляво и един в дясно с тези два пача и имате брутален ритъм саунд ;)

 

http://www.cmusicforum.com/dimitar/Dimitar...mp;Marshall.bnk :green:

 

Успех! :guitar:

 

 

 

 

едит:

Работят само с версия 2

 

Да помоля да ги споделиш отново с нас, че нещо вече линковете са остаряли и не работят :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Такам, прочетох доста до тук(не мога да кажа всичко) и горе долу ми станаха ясни нещата. Работата е там, че нищо не разбирам от аудио карти :rolleyes:

Затова наистина ще оценя, ако ми дадете някакъв пример, за аудио карта която върши работа. Под пример разбирайте точно име, което да мога да копна в гугъл и да разуча :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам компютър AMD Athlon 64X2 Dual Core Processor 4200+ 2.21 GHz и 2GB RAM и като си изтеглих Guitar Rig (май 1.2 беше) засичаше супер много и delay-а (или latency беше, представа си нямам) беше нетърпимо голям.

 

Питам, трябва ли да имам ПО-добър компютър за да подкарам програмата както трябва? И ако не, какво трябва да направя?

Редактирано от Metalix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.