Jump to content
Българският форум за музиканти

Malmsteen tone with Marshall 8040 and DOD 308:


YNGWIE308

Recommended Posts

Тонът е много добър - с една идея прекалено звънтящ в сравнение с малмстийския. Обаче в записа има някакво отвратително дразнещо пищене, което не можах да разбера откъде идва - микрофония ли някаква, или нещо друго?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гейн на 10,ако го намаля чуствителноста за легатото драстично ще ме спъне.Boss Ns-2 Noise Suppressor ще излекува всякакъв шум[надявам се и този в главата ми] :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TONY, докато свирех имаше пуснат СТРУГ който придаваше този vinage sound,а отвън санитарите ми се караха че времето за свиждане отдавна ми е било свършило :Dиначе като цяло се чувствам по добре :wacko: на обед ни изкарват на разходка...........     

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саунда е типичен флекс доста тънък няма обем няма живина.

 

Ти клипа си го пуснал за да се похвалиш и да чуеш само положителни мнения или ?

 

Да много добър китарист си но усилвателя не струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирнята е супер - ти си знаеш. Звукът на мен ми звучи малко поизпържен - явно всичко е на макс - и на ампа и на драйва в краката. Може и да се създава тази илюзия - ако е записвано с телефон например. Обикновено видеата от телефон звучат точно така "тънко". Ти как си записал всъщност?

 

Едва ли ампа е чак такъв проблем - чувал съм хора да звучат прекрасно и на много по-лоши ампове.

 

Но звукът си е субективно понятие със субективни параметри - няма две еднакви мнения по въпроса.

 

Аз лично бих предпочел този тон, пред един симулиран такъв например - но това си е мое мнение и отново е субективно.

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

metalhammer ,,разбира се че приемам критики. :D Относно звука мисля че експеримента мина добре :blink: кубето звучи добре ,просто се опитах да изкарам възможно най дразнещия звук :wacko:  като усилих всичко на max.Иначе клипчето е записано с фотоапаратЧЕ и Данчо както винаги е прав,  звукът си е субективно понятие със субективни параметри и аз също бих предпочел този тон, пред един симулиран такъв например.Звука не може да се слага в рамки важното е да се забавляваме ,макар и само на обед когато ни изкарват на разходка или когато има свиждане :D Поздрави... :cheers2:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbup: Признах те за "Хей, Джо" с привкус на Малмстийн. То са едни арпежи, едни хармонично подредени секвенции... За звука - такъв е търсен. "На вкус и цвет товарищ нет."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.