Jump to content
Българският форум за музиканти

Смесване на домашни колони


Fortissimo

Recommended Posts

. . . . . . и да не забравиш да ги свържеш с кабел поне за 600-700 лева метъра, че иначе - зле!

 

Ясно ти е, че това са озв. тела за домашно слушане. Те не са правени да звучат вярно, а да звучат вярно и приятно. Това може да се окаже доста по-голяма разлика, отколкото ти изглежда в момента.

 

Музикантите ползват какво ли не. Познавам човек, който смесва САМО на някакъв български касетофон от преди 20 години и не иска и да чуе за друго. Дали можеш да смесваш на тези колони знаеш само ти. Когато ти слушат парчетата никой няма да пита какво си ползвал, хората ще оценяват музиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, ще звучат по-добре, но не по-вярно. Активните колони са по-линейни в повечето случай, а като говорим за Genelec е сигурно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо уточнявам, че съм леймър :D , но ще си изкажа и аз мнението пък опитните ще кажат дали има нещо вярно.

Щом не става думи за монитори явно е за демо или за удоволствие. На слушалки е кофти да се миксира явно, а за колоните вече не само трябва да ти звучи приятно, но и да наглеждаш spectrum analizer-а и да правиш доста сравнения с други песни(записани в професионални студия) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В добавка ти пожелавам да имаш парите да си вземеш и студиото, в което да слушаш S6А...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Не, ще звучат по-добре, но не по-вярно. Активните колони са по-линейни в повечето случай, а като говорим за Genelec е сигурно.

вярно е! От Genelec звучат по-приятно много колони на този свят. Но Genelec не са правени да ти звучат добре... Иначе света щеше да е прекалено хубав - ем да смесваш, ем да ти е готино... Най-важното е да ти е гадно, не е ли така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Genelec звучат по-приятно много колони на този свят.

Не знам..

преди няколко дена павиха 1 студио в БНР и бях там... сложиха едни трилентови геналеци (модела не го видях). Та слушахме там 1 ЦД със професионални записи в лабораторно студио, което съм слушал и на други колони. Е не знам ама тези геналеци (а и акустиката в студиото влияе) звучаха убийственно !!! по-добър звук не съм чувал.

И мойте колони не звучат така реално и красиво. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.