Jump to content
Българският форум за музиканти

Тарамбуки


Recommended Posts

Има ли хора който свирят на тарамбука, джембе или нещо от тоя сорт? Аз съм си купил една индийска Дарбука и майками едвам се издържа :killyou:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 122
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

а знаеш ли някаде да се сабират хора сас тарамбуки ?

мое

ей тука се записах на плейара B) се опитах да ремиксирам едно парче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТарамбукаЧука

мм...кофти се чува щото записвам с мп3плейара

иначе 20те секунди 01:00 до 01:20 мисла че добре се е получило ;)) аве още бая имам да уча :ph34r:

Редактирано от DummTekKa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:greenball: супер е! :o

Между другото на тарамбуката само циганите и викат дарбука,а пък в щатите на тарамбуката викат думбек и ми е много смешно....

 

Аз докато бях у4еник и вкъши си репетирам :think: и вси4ко живо под прозора се спряло и слуша ,маика ми идва в стаята поглежда през прозореца на вън и вика "маи ще трябва да късам билет4ета ве4е.."

 

:beer::beer::greenball:

 

еи такива изториики разни.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ахаааа.... аз си мислех че индийските и египетските тарамбуки се казват дарбки мм... всъщност така ми казаха :P) мм.. то тука в тоя сайт си пише тукатука

тва със саседите мноо яко :)) аз съм замисли да си напраа топлоизолация на стената от вътре и тка мисла че ше изолирам шума :))

иначе аз хоих на гайдарското надсвирване в Гела и навръ6тане минахме през Асеновата крепост ии аз си се катера сас тарамбуката мм подминаваме крепоста и се качваме оште по нависко и там кат залумках ии стаа бати якото ама сам застанал на една скала ии поглеждам надоло и някфи туристи ме снимат и ми пляскат такиа хаха яко стана :)) :)

gelaGaidarite.jpg Мноу са яки евалата :P:):P

Редактирано от DummTekKa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

емм тва сега навсеки език си има разли4на дума но на българки правилното е тарамбука/без зна4ение произхода на инструмента/

моята тарамбука е със пластикова кожа оба4е/ не е естествена/

 

а на саита несъм съгласен със това 4е са писали арабска табла там на една от снимките ,таблата е съсвсем разли4ен инструмент.

 

хаха супер трябвало е да кажеш 4е си духа на Асеновата крепост .....

Редактирано от Mephistofel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TS-TBKM_sm.jpg

аууу ллеелеее човече прилича ми на робот тая тарамбука :dance: няква супер лъскава ъпгрейдната версия :dance:

...

TS-DM_main.jpg

а тва си е волтрон хахх мноу добре са го измислили :) мисля че щеше да е по яко , ако бяха примерно джембе,тарамбука,дарбука :P

................

аз си мисля че тарамбука е това тукатука

а иначе дарбуката и дюмбека ги мисла за едно и също :wall:

....

иначе на туристите им казах че съм от оркестъра на Атанас :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иначе е тва е мойта.. е тука малко беше контузена brokenbukae.JPG

new%20skin.JPG

и е тая ма тя е супер малка и не работи moe_tarambuka.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дам TOCA е може би наи-квалитетната фирма за производство на тарамбуки

само като я гледам на тая снимка ми изглеждат много големи винтовете и си мислия дали няма да пре4ат като се свири ина4е е супер

другото е 3 тарамбуки с разли4на висо4ина на тона ка4ени на стоика

 

 

тарамбука,дарабука думбек е название на едно и също

 

а джембе-то е пак хенд-драм ама африкански и ударите са малко по

 

разли4ни при него,докато тарамбуката си е с ориенталски произход

 

тва на саита много хубаво 4е са ги заснели фолклорните инструменти моита тарамбука е абсолютно същата като на снимката :dance:

ха-ха ина4е звънците са пропуснали да покажат вси4ки разновидности

 

:think: а тва доло защо не се вижда?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мене долното не ми се отвара :) мм.. аз и такава съм намисил си купа българската аве аз колко работи сам намисил си купа мм... ;))) иначе за имената на тарамуките нема смисал да спорме кой как иска така да си им вика :)

ти имаш ли нещо записано със тарамбуката /? са ми пратиха еин пич записвал докато сме тропкали на Гела на момнети добре е станало 2 джембета и мойта тарамбучка ;)Гела

даже на моменти се чуват и гайдите ;))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.