Jump to content
Българският форум за музиканти

Тарамбуки


Recommended Posts

пич тва е доста тъп въпрос при положение че съм ти сложил и снимки , ако не виждаш никаква разлика между 2те хха тва вече е голем проблем :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 122
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Пич, не вярвам, че визуалната разлика е единствена. Нея я схванах....явно напоследък съм станал по-умен! :)

Мисълта ми беше има ли разлика във звука и каква е тя, защото на тарамбука не съм свирил :)

Благодаря ти за отделеното внимание!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми нзм как да ти опиша звуците :( виш във ютуби или видеогугал мм във некой сайт пиши дарбука дюмбек и там квото се сетиш джембе конга бонгос и така ше видиш и чуеш разликите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Stumble сниимката която си дал е на Джембе!

 

По вапроса за Тарамбуката и Джембето и в двата случая си говорим за хенд-драминг.

 

Какви са разликите:

 

1.Произхода и употреба им: Джембето е африкански инструмент, Тарамбуката-арабски, единия се употребява в музиката на Южна Африка и в популярните напоследък в Америка драм-съркълз,а другия в ориенталската музика/арабска,турска вкл. българския фолклор и тн/.

 

2.Тембърът и звукът: При Джембето баса /или този удар който е в центъра/ е по нисък в сравнение със този на Тарамбуката, самия звук е по дълбок и по мек.

 

3.Материалите и изработката: Тарамбуките най-често са с метален корпус или керамичен,Джембетата са от дърво или пласмаса.

 

4.Начина на настройване и диаметъра на кожата.

 

5.Техниките на звукоизвличане: Има разлика между ударите които се използват като при при Джембето така и при Тарамбуката.

 

-------------------------

Аладин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://home.zonnet.nl/duoizvorfoto/tarambuka.jpg

 

Ето тази утре си я купувам за 70 лв.Нищо чи за втори път ще пипам тарамбука. :violin: Важното е че ще изнеса съседите. :green: :):)

здравей.извинявай,но ми изглеждаш много познат.случайно да не се казваш мони?

 

Не Николай се казвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

membrantae.JPG тая мембрана си купих неска :) няма нищо общо със старите лудница е яко се кефа хаха казаха ми че била ПРО :)

 

Я кажи от каде я взе и колко пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха я кажи ти пя от коя надежда си :) аз съм от 5 :)

мембраната я взех от един индийски магазин на кирков ..... не мога те ориентрам каде точно на кирков щото там е лудница хах аз като хода до тоз магазин се не го уцелвам от първия път каде е хахха даже един път по тъмно леле 1 х обикалях хаха :) ии се си викам за другия път ще го намера от първия път и .... . .. . аххах тряя карта компаси ку4е водач

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

близо до 74 съм аз :wacko: 5та част ... 15 клас :D_

 

:wacko: ее то кво стана кв.Надежда ->tarambuka-town

 

 

както се казва да живее центъра и НДК :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
хихи май сам си само аз :)) еммм... и сам войнат е войн

spoko i az sum tuk

;)

 

хаха е нема страшно щом и ти си тук :" :dance: ква тарамбука имаш ?

бтв ако не пишеш на кирлица щи се карат ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.