Jump to content
Българският форум за музиканти

Тарамбуки


Recommended Posts

ей ма то имало и не толкова скъпи B) имам един познат той каза че е дал 200 евро за неговата а тези като не са толкова много пари вършат ли хубава работа тук гледам някакви 38лв това не ми се струва много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 122
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Вършат, вършат, не всяка разбирасе, обаче тези са ръчна изработка и си мисля, че може да им се вярва. 200 евро?!? :godbless: ехаа :P и какво толкова специално има в нея, че струва толкова много? Готви ли :P:P:D тези дървените(дето я гледаш за 38лв), незнам дали аз съм попадала на такива или е в тях причината, обаче много бързо им се отпуска кожата и трябва да и слагаш разни неща, за да я опънеш отново :P .Иначе определено си вършат работа. И за разни походи са идеални, защото са лекички :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хах тея са разни сувенири ве , препоръчвам да не си ги зимате :P освен ако не искате сувенир и мене първата ми беше някаква такава смешка дет си чупих прастите на нея . Наи добре си земете една бългърска тарамбука те са от 35 до 70 зависи от размера който искате :godbless: във джас шопа на Пепи Славов и магазините при консерваторята и магазина който е на НДК там от лявата страна дет минават траймвайчетата от тая страна се пада :P е там са виждал че имат и от 3те размера :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ааа ми така кажете че са сувенирни аз като не разбирам от тарамбуки :think:

в кой магазин е най добре да си взема и към колко пари да гледам да е? ти като по разбиращ направо ми кажи коя и от къде да си я взема и колко пари да приготва че сега в петък ще пътувам :godbless:

 

 

абе всъщност не е задължително да е тарамбука аз от такива ударни инструменти много много не разбирам ама сега какво ми хрумна тая идея какво друго може да си взема нещо така като тарамбуката ама да е по лекичко и преносимо да си трипам и да си ходя с него :P

Редактирано от JennY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е аз написах няколко магазина , прочети ми пак поста :P земи си малко храна във ена торбичка и една хармоника :godbless:wanderer.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе сладури може ли да ми кажете колко струва едно такова удоволствие (цените ме интересуват)

http://www.magazinche.com/category.php?catid=38

давам ти само пример, но е много лесно да си намериш тази информация, дори без да засягаш темата във форума :headbang:

то тва са декоративни тарамбуки, ина4е там за проблемите с кожата то се гледа какъв механизъм има за настроиване, ако по никав на4ин неможе да се опъва или отпуска кожата ,тарамбуката е за кофата..

 

принципно за 60-70лв можеш да си намериш доста сносна тарамбука :)

 

-е то има и малки тарамбуки или бонгоси те са още по малки

Редактирано от aladin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ве Аладине те питам нормално ли е табла да струва 65лв ? значи ет кат тея е само че са една идея по-малки Tabla-thumb.jpg

защото тука във София във един инийски магазин ги гледам и ми се струва супер евтино :think: и все пак не мога да намера кина си ги зема ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мии, аз това 'магазинче' го дадох за пример, само да види дамата колко лесно може да се намери такъв тип информация. Само като напишеш 'тарамбука' в гугъл и ти излизат хиляди резултати..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами напълно възможно защото се слу4ва понякога за някои екзоти4ни инструменти да ги третират като сувенири много от търговците по разни такива магазин4ета не са музиканти и може да излезе на сметка докато се усетят за реалната стоиност и коригират цената.. ;)

 

колко по малки са шот да не да гледаш някви игра4ки ;)

 

ако са в някои специализиран магазин сигурно ще са по скъпи

 

по он-лаин магазините на запад варират м/у 134 и 500$ :think:

 

между другото таблата един от наи-трудните инструменти има около 32 вида удари тоз които ща у4и трябва да е индиец за да стигнеш все пак до истината.. ;)

 

 

мравата ако напишеш само тарамбука в гугъл ще ти излязат вси4ки места из нета кадето е била изписана думата тарамбука без оглед по какъв повод,а не цените и магазините в софия кадето се продават тарамбуки ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ве не са играчки хаха :metalist:) а повечето места във София кадето продават тарамбуки , нямат качни оферти във сайтовете.Разхождаш се малко и разглеждаш примерно във африканския магазин на Патриарха има джембета , инийските на Ботев там има дарбуки, при Пепи Славов имаше БГ тарамбуки. Аз си спомянм че преди кат търсех и аз по нета и ми излизат само няккави сувенирни дет освен че за нищо не стаат са и скъпи :godbless: или пък такива маркови джембета дет са по 1 торба пари

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забелязъл съм че всички бият бас със дясната а със лявата пръстите яко играят , апри мен дясната прай сичко лявата едвам се включва :godbless:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз страдам от подобно "заболяване" - по-слаба лява ръка. Но да ти кажа с много мъки и желание можеш да ги изравниш нещата. Ако не напълно, то поне частично. Но упражненията за изравняване са адски скучни. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.