Jump to content
Българският форум за музиканти

Запис на класическа китара в домашния условия - избор на микрофон и звукова карта


ntraykov

Recommended Posts

Премислих нещата отново и в крайна сметка реших да си взема Focusrite Scarlett 2i2 сега и Т.Bone CS300 или микрофон на старо. Смятам, че това е най-разумното решение в момента.

 

Звуковата карта наистина доста ми хареса. Всички ревюта, които гледах бяха положителни, а и вашите мнения също.

 

За микрофона - видях наскоро Behringer B1 на старо за 90лв. Ако не изпадне нещо на старо тези дни, директно ще си взема T.Bone-a или Behringer C2. Лошото е, че T.Bone май не се продават в България, а се поръчват от чуждестранни сайтове, а доставката е някъде към 25 евро. Случайно да знаете, дали някой магазин не внася? Изглежда доста читав дори и от микрофони 2-3 пъти по-скъпи от него. След време пък, като събера повече пари смятам да си взема SE X1 или Shure PG 42. И двата доста ми харесват и са горе долу на една цена. Така ще 

 

Благодаря на всички за мненията! Доста ми помогнахте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай , чакай....
Къде вкара Behringer B1 до Behringer C2??? Единият е с голяма диафрагма, другият с малка, като C2 се ползва двойка за стерео картина. С тях се записват овърхеди на барабани, китари (акустична, класическа) и т.н.
Почети малко за микрофоните ;)
Поръчай си от musicworld.bg Доставят от Томан без доставка, но трябва да чакаш примерно 15-20 дена.
Как става? Пишеш какво точно искаш и даваш линкове на този мейл: helpdesk@musicworld.bg
И не, не работя за тях ;)
Според мен Скарлета и Т.боне си остава офертата за теб, не забравяй за изолация ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.