Jump to content
Българският форум за музиканти

KORG PA 600


Tim1

Recommended Posts

Здравейте,

взех си  KORG PA 600 ,в момента го разучавам,изглежда  синтезатор  с  много здрав  саунд. Само гледам,че е  GM2 /дженерал миди 2/,трябва ли да  слагам нови  инструменти за мидитата ? Вероятно  трябва да дръпна от сайта на КОРГ инструментите  за CAKEWALK ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

взех си  KORG PA 600 ,в момента го разучавам,изглежда  синтезатор  с  много здрав  саунд. Само гледам,че е  GM2 /дженерал миди 2/,трябва ли да  слагам нови  инструменти за мидитата ? Вероятно  трябва да дръпна от сайта на КОРГ инструментите  за CAKEWALK ?

За дженерал миди-1 има контрола F0 7E 7F 09 01 F7-дали ще трябва да слагам друга контрола-F0 7E 7F 09 03 F7  за GM 2  ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте,аз продължавам да разучавам клавира.Бих искал да попитам колегите които има КОРГ Па 800-

-на мидитата съм си направил на 4-ти  миди канал да ми е този,който е на клавиатурата-и например свирим хорце-да ми избира излиза акордеон,или свирим някой евъргеиин-да ми избере пиано с програм-ченджа-въпроса ми  къде  да вляза  да направя настройки-на клавиатурата да ми е 4 миди канал, да си правя предварителни настройки-да ми извиква инструментите ?

-друго бих искал да попитам-къде се правят настройки за аудио каналите за микрофоните-има два входа,където вероятно мога да си включвам микрофони и да пеем чрез клавира-къде се правят настройки-високи,..ниски...ефект....на тези два входа ?

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ще се опитам да ти помогна с няколко неща...

1. За да редактираш миди на самия синтезатор трябва да си в режим на секвензер.

2. Ако редактираш миди на Cakewalk трябва да имаш .ins файла за па600. Има такъв файл..

3. Назначаване на ефекти може да стане в Cakewalk със SysEx, а в клавира когато си в режим на секвензер от копчето меню на екрана ти се показва бутон ефекти...

 Късмет за сега....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Знае ли някой има ли разлика в OS 1.00 предложена от корг на страницата им за Pa600 с дата 05.24.2013г. и операционната система OS 1.00 зареждана до преди тази дата в клавира? Аз имам клавира и на екрана ми се изписва OS версия 1.00 от дата 07.10.2012. Дали има някаква разлика с предложената от корг на тяхната страница? Питам защото имам случаи на забивания на клавира които съм споделил вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам знаете, че  Korg Pa600 има слот за MicroSD card. Ако това все пак е нещо ново за вас заповядайте на фейсбук страничката Korg Pa600. Знаете ли обаче при какви условия може да бъде ползван?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

При Korg Pa600 MicroSD card слота се използва единственно и само като Security Dongle  при влизане в режим на зареждане на информация в паметта на клавира и допълване на нови сетове към фабричният.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демек за медия,за прехвърляне на файлове :no: ,за пускане на мидита и запис на такива,за текстове и пр. не се ползва :slap: .Така ли? Или не съм те разбрал правилно :oops: горе? :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.