Jump to content
Българският форум за музиканти

С какъв инструмент свирите?


Topsun

Recommended Posts

Задавам този въпрос защото напоследък се замислям върху следния вариант:да си купя лаптоп и саундкарта,която е външна и да си ползвам моят Alesis quadra sinth + piano като клавиатура пък и може и някои бленди да му ползвам :) Изключвам варианта да си купя Мotif es 8 скоро,въпреки че не са толкова скъпи,но просто много тежи :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 125
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Digital Piano Yamaha P90. Най-добрите хамър клавиши в тоя клас според мен! И вероятно и най-добрият пиано звук. Имах преди това Korg SP-200 - боклук и половина... Korg могат да правят всичко друго, но не и електронни пиана. А може да не ми повярвате, обаче има едни нови преносими електронни пиана Casio Privia, които тежат 12.5кг и като звук са кофти, но като клавиатура са май почти толкова добри колкото Ямахата ми. Замислям се за нещо такова за репетиции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да и на мен ми хареса:lol:точно за такова нещо говорех и аз :) иначе ямахата сащо я бива :lol: но аз търся по скоро уъркстейшън.и разбира се хамър механика :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой пробвал ли е S90? Скъпичко изглежда, но май е най-добрата комбинация - перфектните хамъри на Ямаха + добър звук за пиано (който обаче съм чувал, че не бил толкова добър колкото на P90) + синтезатор.

 

Всъщност в момента съм пред много труден избор... Защото имам нужда от синт, но нещо не особено претенциозно - предимно да запълвам с падове, стрингс, тук-там по някой лийд, но рядко. И се чудя над следните варианти:

1. Продавам си моето пиано и си взимам S90.

2. Купувам си някакъв евтин синт от сорта на Yamaha PSR. Евентуално може и Roland Juno D, за което знам, че е евтин, но много добър синт, само дето май го няма в БГ още.

3. Купувам си някакъв модул - така ще го управлявам от електронното пиано с твърдите клавиши, но пък няма да имам пич бенд и модулация...

4. Купувам си лаптоп, хубава външна звукова карта и ползвам софтуер, като и тук няка да имам пичове и пички.

 

Как мислите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само PSR недей - за нищо не стават, може би новите са по - добри малко, ама са скъпи.

Някой синт от CS серията не е лош вариант, ако намериш.

БТВ Аз имам един модул Yamaha TG 500, ако мислиш за такъв вариант, продава се. Ще ти свърши тая работа идеално - 64 гласа полифония, добър звук, т.н.

А PC винаги си трябва, задължително е. Но за сцена не е удобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само PSR недей - за нищо не стават, може би новите са по - добри малко, ама са скъпи.

Някой синт от CS серията не е лош вариант, ако намериш.

БТВ Аз имам един модул Yamaha TG 500, ако мислиш за такъв вариант, продава се. Ще ти свърши тая работа идеално - 64 гласа полифония, добър звук, т.н.

А PC винаги си трябва, задължително е. Но за сцена не е удобно.

За колко продаваш модула?

 

Аз комп си имам вкъщи, при това достатъчно добър за аудио, но си мислех за нещо мобилно за сцена, но май наистина не е удобно.

 

А имаш ли представа как стоят нещата с поръчване на инструменто по интернет от чужбина - какви са данъците и т.н.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Само PSR недей - за нищо не стават, може би новите са по - добри малко, ама са скъпи.

Някой синт от CS серията не е лош вариант, ако намериш.

БТВ Аз имам един модул Yamaha TG 500, ако мислиш за такъв вариант, продава се. Ще ти свърши тая работа идеално - 64 гласа полифония, добър звук, т.н.

А PC винаги си трябва, задължително е. Но за сцена не е удобно.

За колко продаваш модула?

 

Аз комп си имам вкъщи, при това достатъчно добър за аудио, но си мислех за нещо мобилно за сцена, но май наистина не е удобно.

 

А имаш ли представа как стоят нещата с поръчване на инструменто по интернет от чужбина - какви са данъците и т.н.?

Аэ мога да ти докарам.Само кажи какво. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ползвам YAMAHA PSR 2000

Идеална е за китаристи и караокаджии B):P

моделите PSR не са ми от любимитеB)както писах по-горе-хавата е мотиф :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.