Jump to content
Българският форум за музиканти

С какъв инструмент свирите?


Topsun

Recommended Posts

Нищо ме казвам за Мотиф-а B)

просто написах за какво е подходящ моя PSR :P

аз никак не съжалявам, че го имам между другото B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 125
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз се подвизавам с Roland D-10. Знам, че не е нищо особено (даже е смешно в сравнение с гореспоменатите модели и марки), ама само за това стигнаха парите.

Въпросът ми е някой знае ли как може на тая машина да и сложа ефекти от интернет? И дали въобще може имайки предвид, че ми е набор, т.е. '83! Той Roland-а си има слот за мемори карт, ама тия джаджи са дефицитни и скъпи. През миди вход/изход може ли да стане? Ако някой може да помогне ще съм много благодарен :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Роланд D10 не е модел 83 година,а 88!Има много звуци из интернет :violin: в sysex формат.Просто трябва да ги потърсиш и да разбереш как да ги експортираш в Роланд-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е-е, значи е по-млад от мене :P

И за да изплувам от неведението: този съсекс формат за какво е по принцип?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много на ти с нещата,но доколкото разбирам този формат е някакъв тип миди информация,която носи единствено параметрите на звуците,който качваш,т.е. инструментите,който намериш в нета за роланд-а няма да можеш да ги качваш на друг тип синтезатор,защото няма да може да разчете информацията,която носи файла sysex.Логично-ако свалиш от интернет саунд банки за Yamaha DX7 в този същия формат-ще можеш да ги експортираш единствено и само в тази ямаха....

 

Нека и по-компетентните да се намесят! :guitar:

 

П.С. Мисля ,че в интернет повечето звукови банки са точно в такъв формат.Има много сайтове за свободен даунлоуд на звуци,където има и обеснение кое как се прави точно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След дълги консултации с фамилният юрист-консулт, реших че "подрънквам" като подмножество на "свиря" ми дава правото да споделя и аз на какво свиря ;)

 

Yamaha PSR 79 :D Може да е детска играчка, но мен си ме кефи :D

 

psr79_medium_jpg.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе силен/слаб. За без пари - толкоз :D А като един бивш акордеонист, не мисля че ми трябва нещо повече - има повече от необходимите ми клавиши :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да де :blink: точно за това говоря!тебе си те кефи този модел,а аз казвам кой е по-готин (за мен) от същата марка и струва по-малко пари :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да, но dj x II е модел от 2000-та година. А моя синт го взех 1998-ма, така че нямах такъв избор :blink:

 

Беше най-евтиното животно, което можеше да се купи и да има MIDI интерфейс. Тогава имах AWE64, после SB Live. С разни sound fonts на стейнуей и разни готик органи, си кефеше много. И все още ме кефи, само е гадно че няма touch response, а и не бих имал нищо против една октава в повече :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе въщам се на темата,че като си купиш нещо ново и много се зарибяваш и не излизаш и само свириш и разучаваш!това е полезно!ако можех щях да си купувам всеки ден по един нов синт и щях да си имам сигърно един апартамент фрашкан до горе!там щях да прекарвам времето си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.