Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте,

докато прослушвах едни стари касетки (отпреди 30 години), които майка ми си е записвала откъде ли не, намерих този инструментал на саксофон и китара. Двата инструмента се редуват по интересен начин, докато свирят основната мелодия. Поразпитах тук-там някои меломани, но никой не можа да ми каже как се казва парчето, така че надявам се тук да разбера :) Ето линк към ъплоудваната мелодия: http://vbox7.com/play:9573977e5f

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Може Челентано да е на бек вокалите. :D Не знам дали е филмова музика, но сигурно някой щеше да се е сетил откъде е. На касетката повечето парчета бяха от 70те/80те години, She Made My Day (The Shorts), You give me all I need (Scorpions), Monkberry Moon Delight (Paul McCartney), Big Dipper (Elton John), It's Raining Man (The Weather Girls) и още няколко не много известни. Това беше единственото инструментално парче в цялата касетка. Мислех си дали не е инструментален кавър на някоя песен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Качвам запис на парчето с много по-добро качество (директно от касетката): http://vbox7.com/play:958c5d9262

Надявам се сега по-лесно да разпознаете парчето. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го разпознах точно, но продължавам да си мисля, че прилича на музика към италиански филм - "уестърн спагети" от края на 60-те! Заради тази загадка през този месец изгледах няколко такива стари филма! Ако пък не е музика към филм, тогава е просто музика като към филм.

А, защо толкова държиш да знаеш истината за тази мелодия?

Всъщност, човешкото любопитство е здравословно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми просто съм фен на инструменталната музика и искам да намеря мелодията в по-добро качество.  Пък и касетката е записвана по комунистическо, така че мелодията би трябвало да е поне малко известна щом е стигнала до БГ. Но е факт, че обикновено не ме свърта на едно място, докато не намеря песен, която ме кефи. :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери някой познат със SmartPhone - Shazam се казва програмата, за аудио разпознаване или псе пробвай с друг audio recognition...

 

Успех...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.