Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно звука и свиренето


Axer

Recommended Posts

Здравеите!! 

Изкам да ви питам дали когато се свири на електрическа китара звукът който се чува от усилвателя влиае на свиренето?Примерът ми е следния: Когато си купих китарата първо я пуснах в един лампов усилвател на един приятел и с процесор.Тогава си свирех добре и с доста вдъхновение а като се прибрах в нас пуснах китарката през един самоделен усилвател със един ужасен високоговорител и не ми е голям кеф като свиря.Та въпроса ми е дали наистина звука е фактор за свиренето? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ти сам си го казал доста добре, перефразирам:  като беше готин звукът свирех добре и ми беше кеф... като стана гаден - не ми беше кеф да свиря.

По-ясно от това, здраве му кажи :yes:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е звука с който свириш да ти е комфортен(приятен, да ти е кеф ) - то това има ли нужда да се споменава :)

Аз много често си свиря без да включвам китарата.  Така  евентуално после  може да се абстрахираш от  звука , непокриващ изискванията ти и това да не ти влияе на самото свирене и пак да ти е кеф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе и аз тръгнах да пиша същото,ама се отказах,дрънча си на изключена китара,дървото си пее,включа ли ампа се почва шоуто,фийдбеци и т.н. звука увлича..

по някое време някой чалгар ще ти викне полиция,а половин квартал ти се радва че озвучаваш междублоковото пространство с рок жици,

е ушите дават заето за 2-3 часа после,се едно си пукал с калашник :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко което казват колегите е така, особено важи за живо свирене.Ако има пред теб монитори, които са набримчени и криват,  става ужасно. Излизат среди и почва едно пържене нема оправяне. :crying:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато всичко ти е (почти) наред със звученето - свириш си с удоволствие, самочувствие и свобода.

Когато нещо не е наред си разконцентриран, ограничен, притеснен (некреативен).

С всички е така - в по-голяма, или по-малка степен.

... Разликата е само в това, какво точно се възприема, като "наред"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,Док е прав както винаги,просто трябва да се чете внимателно и из между редовете,на повечето китаристи целия гиър/оборудване върви с тях,и така е настроен,

един вид ако си свикнал на маршалски овърдрайв звук трудно ще се оправиш на абсолютно чист туинревърб,

аз като тъпо копеле не ми ли ревне отзад ампа да изкара фийдбек въобще не искам да свирА(колко си мога) :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз си мислех че и на мен ми хлопа дъската.Колегите ми се подиграват защото като нещо не е наред (я кофти струни я нещо друго по китарата) все ръчкам по кубето.Поздрави и добре дошъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А също и друго забелязах (понеже моите умения са на нивото малко над начинаещ) със хубавия амп си свиря нещата добре и правилно а със моя кофти амп много бъркам работите като свиря.Как с нетърпение очаквам да си взема едно по хубаво кубе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакам доста време Рокфайър да се включи на първо време.

Но понеже си трае, ще влезна на слабо.

Нещо ми се струва Биг Жав анадъ тъп лаф тая тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.