Jump to content
Българският форум за музиканти

Black Fire - Chernata Ovca


Recommended Posts

 Момичето пее ..добре, но определено не е това нейната песен. Впреки , че става дума за миксиране , не мисля , че мога да се абстрахирам от това. Относно микса според мен е надут , все едно е правен на слушалки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^Духът на оригинала е убит най-вече от изпълнението и идеята за звук на групата. Мислиш ли, че при един по-друг микс на готовите записи, би се проявил духът на оригинала?
За барабаните ако имаш забележки, по съм съгласен, понеже като звук са изцяло мое дело (като изпълнение са мислени от китариста). Но отново съм се съобразявал с изискването на групата, да се търси модерен звук. А това вече си опира до вкус, на едни им харесва, на други не...

 

^Какво имаш предвид под "надут", че не можах да те разбера?

Редактирано от Mairomaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както винаги в духа на форума,някой трябва и да наклепа темата.Ако няма нищо да кажете,знайте че мълчанието е злато.Но нищо,идва пролетта,ще си чешеме езиците по кварталните кафета на по бира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което коментираме НИЩО ли е?

Или трябва да не изказваме мнение, зашото не се припокрива с нечия хвалба?

Защо тогава се пуска темата? Нека да се напише още в началото, че се приемат само хвалби и точка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Какво имаш предвид под "надут", че не можах да те разбера?

 

Имам предвид ,че са повдигнати много високите и ниските на всички интрументи , липсват среди и резултатът  е напудрен има блясък , но му липсва същност. Така става обикновенно ,когато микса се прави на слушалки . При професионални (или читави) монитори резултата е друг. Аз не се занимавам с миксиране , и не мисля ,че моето мнение е меродавно , но понеже помоли за мнение аз си го дадох.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^Никой не ти говори само за хвалби. Аз лично си искам критика дори, но да е смислена критика относно микса ми. Знаеш, аудио инженерството има много сходно с електро инженерството, и както ти постоянно правиш забележки в "Изработка и ремонт" да не се говорят празни приказки, а да се говори с научни факти, така и аз сега :)

Коментари от рода на "изцяло е убит духа на оригинала", въпреки че може и да са верни сами по себе си за много хора, с нищо не ми помагат да разбера къде са ми грешките в микса и какво съм можел да направя по-добре. Че музикална стойност кавъра я има малка, я има никаква ми е ясно и на мен. Но ме интересува как съм си свършил упражнението по миксиране.

Рядко ми се отдава възможност да записвам група и гледам да се възползвам от малкото шансове които имам. И аз се дразня че трябва отделям сумати време за edit на записания материал, и аз бих предпочел да работя с добри групи, които правят качествена музика, но това е положението.

Относно раздела, много се зарадвах като го направиха, но в момента ми е тегаво, че няколкото човека които наистина разбират от миксиране и се навъртат из форума, вече почти не пишат в раздела.

 

^Сега те разбрах :)
Може и да се прав. На мен ми звучи добре, но това е нормално, след като аз съм го смесвал. Наистина на слушалки съм го правил микса, но мисля, че съм си свикнал на слушалките. Винаги остава едно колебание обаче, по принцип и аз предпочитам на монитори да смесвам и осъзнавам негативните страни на смесването на слушалки. Може и да си прав, че ми влияят слушалките по такъв начин, поне до някаква степен.

П.П. Поне слушалките са ми що годе линейни или поне едни от най-линейните, които могат да се намерят на пазара. С евтини слушалки наистина може много да се обърка човек.

Редактирано от Mairomaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо слушам микса на "истинско". Ето какво аз смятам, че не е добре:

  • Постоянно пиква сигнала. До средата на песента ресетнах поне 7-8 пъти. По-натам стига до +1.2dB! В същото време не е много намачкано, явно не си настроил добре лимитъра накрая;
  • Барабанчето ми седи малко глухо. Ривърба му за мен е странен и силен;
  • Крашовете са мааалко по-тихи. Тези, които се чуват на куплет и пре-хорус, а не онзи... сплаш ли е там на припева, дето трябва да ти е китаец по принцип;
  • Райд чинела е много силен;
  • Китарното соло иде малко тихо;
  • Вокала е малко тих.

Има и разни други проблеми, които са от аранжимент, изсвирване, качеството на апаратурата и процеса на запис.

 

ИМХО. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не можах да разбера какво и харесвате на певицата? Безхарактерния глас, липсата на чувство при испълнението или верното пеене, ама като на счетоводител - без живот...

Не знам как се е смесвало и мастурбирало копието, ама е убит духа на оригинала. 

Може пък това да е идеала в момента? Щом толкова "музиканти" изразяват задоволство...

Това ли наричаш критика?

Какво рабираме от горния пост:

1. Потребителят не харесва нищо.

2. Потребителят е на около милион години от нас бедните душици - "музиканти"

3. Потребителят яко спами всяка тема и предизвиква САМО безмислени постове като този

 

Валяк, докога бе брат? Айде малко по-сериозно ;)

Може и много да знаеш, ама първо се научи да пишеш правилно и после казвай кой какъв е, че определено е дразнещо на всяка тенджера да си мерудия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оп-паааа. От кога съм ти брат , бре аараб?

1. Не харесвам калпави неща и хора.

2. Да променим посоката - някои са далеч от истината, но егото им е на милион години от действителността.

3. Това не е спам. Това е критика. Защото форумът заслужава по-високо качество.

Всеки си има камбанария. Има ниски и високи камбанарии. Вместо да събаряме високите, хайде да вдигаме ниските по-нависоко, А?

 

Като се замисля има спам. Предния пост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То вярно, че с годините оглушавам, но ...

Средите на целия микс са леко потънали (проверено на BD880pro  и Klein&Hummel OY) - бих пробвал с един мултибанд компресор малко да ги повдигна - но това е типичния "слушалков " микс - и аз съм ги вършил такива :)

Изпяването ми стои като четено от лист, а не изживяно - безлично е точната дума, но няма да коментирам нататък.

Доста по-лоши миксове се въртят из радиа и др. медии - говоря за звук и баланс.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да кажа много за микса, понеже сега слушам на слушалки, но като цяло ми звучи малко сурово. И китарата му се струва малко сурова. Казваш, че това е по вкуса на китариста, та едва ли можеш да направиш нещо кой-знае какво по тоя въпрос.

 

 

Партията на китарата в интрото не е съвсем вярна.

Певицата пее добре, но не е точно в тон с песента. Това е бунтарска песен. Така звучи симпатично, популярно, но не и бунтарски.

Но казваш, това не е твоята част :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оп-паааа. От кога съм ти брат , бре аараб?

1. Не харесвам калпави неща и хора.

2. Да променим посоката - някои са далеч от истината, но егото им е на милион години от действителността.

3. Това не е спам. Това е критика. Защото форумът заслужава по-високо качество.

Всеки си има камбанария. Има ниски и високи камбанарии. Вместо да събаряме високите, хайде да вдигаме ниските по-нависоко, А?

 

Като се замисля има спам. Предния пост.

Направи си сайт: www.visokakambanaria.com .

Така ще можеш да съдиш кой е прав, кой е крив и да махаш онези с ниските камбанарии, като всички нас :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината, голяма част от темата е спам. Черната овца е песен, която всички знаем и може би е трудно ухото на слушателя да избяга от оригинала, затова толкова коментари и сравнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.