Jump to content
Българският форум за музиканти

Black Fire - Chernata Ovca


Recommended Posts

Помогнах на приятели да запишат този кавър. Общо взето мой е микса и мастъра, както и съм бил в ролята на recording engineer и producer :P

https://dl.dropbox.com/u/59307400/Black%20Fire%20-%20Chernata%20Ovca.mp3

 

Линк

 

Китарите са записвани през Boss MD-2 и чистия канал на Peavey Classic 30. Това си беше по вкуса на китаристите и трябваше да се съобразявам с това. Само за соло китарата съм използвал Guitar Rig 5.
Басът е евтин Squier, записван през DI.
За вокалът съм ползвал Studio Projects B3.
Барабаните са редени, SSD 3.5 семпли.


Критики относно свиренето и изпълнението може да си спестите, знам че има доста кусури от тази гледна точка и за това причините са няколко, но няма значение това сега. Най-вече ме интересуват мнения относно микса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

не е точно каквото търсите като мнение, но държа да отбележа, че интерпретацията на вокала много ми допада както и самото пеене.

В китарите има нещо което ми се струва не на място, но за съжаление не мога да определя точно какво.

 

В качеството на консуматор, като цяло изпълнението доста ми допада.

Поздрави на приятелите за кавъра.

Слушах го няколко пъти.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесва ми,има няколко "дупки",демек някой трябва да изсвири акорд или акцент на баса,но е празно пространство.Незнам дали humanize на барабаните не трябва да се направи малко,защото са прекалено точни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Humanize съм правил. Използвал съм както вградения алгоритъм на SSD, с default настройка 3, така и допълнителен randomize на velocity в midi файла. С него процедирам така. Увеличавам стойностите до толкова, че да започне да се забелязва разлика в силата на ударите. Ако продалжа след това, свиренето започва да става куцо (аматьор барабанист).
С timing почти никога не си играя. При свирене с метроном и липса на удари, които умишлено избързват/изостават от метронома, чувството за жив човек идва най-вече от вариации в силата и характера на ударите. Един добър барабанист трябва да може да изсвири парчето до толкова добре, че да не правят впечатление леките вариации в timing-a, освен ако не се сравнява с метронома примерно.

Освен с randomize съм си играл и с ръчно променяне на velocity на места, за акцент.

П.П. Сега като се замисля, чувството за прекалено точни барабани може да идва от контраста с не особено ритмичните китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^И аз това си помислих ама не ми се казваше...Иначе за микса много добре,все едно си смесвал на мойте слушалки.Абе къде са ми слушалките :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е супер, освен барабаните... тук трябва голям и плътен звук, а нещо ми се губят. И на слушалки ги слушах и пак неми харесаха. Опитай друг кит или просто промени настройките на компресора ;) Опитай да го сложиш заедно назад всичките, не само барабанчето :)

Много ми хареса баса, вокала, китарите са малко различни, ама щом китаристите се харесват - всичко е ок :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И друго, като пишеш барабаните имай в предвид, че на 4 такта, втория и четвъртия са поне 60% по-слаби ;) Говоря за момента с фуса и райда ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С барабаните много странна работа. Един приятел китарист, въпреки че не се е занимавал с миксиране, с доста опит като свирене и слушане на музика, също каза "барабаниста сякаш не удря много силно".
Аз си мислех, че съм докарал достатъчно плътен звук, като за тази old-school песен (не че съм искал да прилича на оригинала де), без да отиват твърде екстремни нещата (metalcore звук например).
Това със слабите времена на фуса, вярно съм го пропуснал. Не знам дали е абсолютно правило и трябва да се спазва винаги, но май е добре да се има предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти знаеш нещата с правилата как стоят в този вид работа - няма такива, но ако искаш да прилича на истински барабанит е добре да има динамика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш ще ти напиша дръмс, ще ги пусна през SSD 3.5 и ще ги пратя мултитрак да си ги досмесиш. Като един виден он и офф лайн дръмер мисля, че ще се получат по-добре. ;)

 

Инак по китарите наистина има леки неточности като изсвирване. Не е фрапиращо, но ако целите супер резултат... Колегата е прав и за онези "дупки". На 00:56 май всеки свири различно... :greenball:

 

Вокала кефи! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря за предложението, но вече съм завършил микса. Иначе SSD 3.5, както споменах и аз имам. С писането съм сигурен, че ще се справиш по-добре, друго си е да си барабанист човек  :thumbs_up:

Иначе съвети относно кое е могло да се напише по-добре са добре дошли, както и такива по звука като цяло.

 

П.П. Абе от друга страна, леко куците барабани в момента са в унисон с китарите :P Иначе ептен контраст щеше да е, ако бяха екстра барабаните. Не че се оправдавам де  :whistle:

Редактирано от Mairomaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже съм пълен лаик в миксирането(редене на тупани и тн), няма да давам акъл.

Като цялостно впечатление от кавъра, давам оценка 3,5 максимум. (като обикновен слушател)

Певицата ми звучи, като младата Мими Иванова(което да е било някъде 73-та), пееща парче от 90-та,

през 2013-та. Доста странно, но защо пък не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не можах да разбера какво и харесвате на певицата? Безхарактерния глас, липсата на чувство при испълнението или верното пеене, ама като на счетоводител - без живот...

Не знам как се е смесвало и мастурбирало копието, ама е убит духа на оригинала. 

Може пък това да е идеала в момента? Щом толкова "музиканти" изразяват задоволство...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето за това съм пуснал темата в раздел "Смесване и мастериране" и изрично споменах да не се коментира изпълнението :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.