Jump to content
Българският форум за музиканти

Отношението творец-потребител


Recommended Posts

Лими,

а представяш ли си да свириш в студения подлез и никой да не ти плаща?

Има една средна нишка, която обаче в този спор никой сякаш не я вижда. И двете страни имат право, но не на 100%. 

 

Реално работниците в Сопот стачкуваха, защото са работили а не са им плащали. Фолк "дивите" им дреме дали някой ще си купи диска им, след като за 1 участие вземат годишната заплата на стачкуващите работници.

 

Така, че не бъдете крайни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Лими,

а представяш ли си да свириш в студения подлез и никой да не ти плаща?

 

:yes: Това значи, че не съм избрал правилният подлез в правилното време или не ставам никак, ама никак за музикант и в такъв случай и аз трябва да садя домати на нечия вила, щото и аз нямам собствена!

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фактите са факти - те не могат да са крайни или нежни. Единствената полезна посока, в която може да отиде темата е в отговора на въпроса как може съвременния музикант да превърне съвременните си слушатели в пари. Ако не може, просто трябва да търси друго поприще.  По същия начин ако на Лими никой не му дава пари, просто означава, че или е на грешното място, или е некадърен музикант - по същия начин като онзи цигулар дето беше свирил в подлез и никой даже не обърна внимание, че бил един от най-добрите съвременни музиканти, и свирел с най-скъпата цигулка в света. После, на съответното място, си е продал билетите за нужния брой пари пред нужните хора.

 

Което идва на моята визия за нещата, че бъдещето на музиката е подобно на това като софтуера - софтуерът вече не е толкова печеливш като продукт, колкото като услуга. По същия начин музикантите ще трябва да бачкат здраво не толкова за да предоставят песни, колкото за да ги изпълняват пред хора.

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, и на мен ми беше готино в училище и в гимназията. Събирах пари от закуски, за да си купя касетки на любими изпълнители (пиратски, защото оригинали нямаше). От тук, нищо, че съм купувал, пак изпълнителите нищо не са получили. Но ако не ги бях слушал, едва ли щях да им ходя на концертите сега. Така да се каже, фенщината нямаше да я има.

Да се върнем на времето за касетки...както казах, и на мен ми беше готино в гимназията, но порастнах. Времената се промениха. Пазарът също. Сега нямам време, желание и т.н. да ходя по сергии, магазини и т.н за музика. Така е, животът се променя. Това не ми пречи да откривам нови изпълнители и албуми почти всеки ден. И не ги ценя по-малко. Напротив, ставам им як фен, както едно време на Металика и Мейдън...например :) Тук идва моментът да спомена, че си купувам музика на изпълнители, които са ме вдъхновили и са ми харесали. Много от тях са неизвестни или малко известни. Наскоро подпомогнах записите на албум, с идеята, че после получавам албума, когато е готов. За тази кауза съответният изпълнител беше пуснал онлайн форма, която всеки може да попълни и да даде толкова пари, колкото прецени, че може. Начини има. Има и пазар. Има и купувачи. Има и концерти. Има и много други работи. Въпросът е, че малко хора могат да проумеят, че не можеш да продаваш парен локомотив във време на космически кораби.

...и...не...благодаря...не искам CD...нямам на какво да го пусна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажем,у бг-то се продават булки на по 12г и коне с каруци,кви космически кораби те гонят..

Все пак ,май емигрантите трябва да се сетят,че повечето пишещи тук са на територията бг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е - тук нямаме нужда и от предупредителни табели да не перем бебета в пералнята и, че в чашата с горещо кафе (ВНИМАНИЕ) има горещо кафе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.