Jump to content
Българският форум за музиканти

Записа на DI сигнал, през интерфейс (преамп)


chalgasucks

Recommended Posts

Я вземи качи един чист запис, да видим какво става. Може и нещо кратко, смилено да изсвириш и да пробваме да го прекараме през някакви ефекти. Предполагам не си доволен от крайния резултат, то чистия записан сигнал не вярвам да ти трябва сам по себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Добре ми се струва. Само много леко си удрял по струните май, повече ярост се иска :P Вземи разреши download-a на дадените файлове от soundcloud, че да пробваме да направим по един re-amp.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

струните са чисто нови , 2-ри ден им е :) , адапторите също не мисля , понеже като знам със старите как бешеее :hysterical: ,
като сравнение мога дам :
https://soundcloud.com/paco-ophan/ola-englund-right  - мисля ,че всички чувате за какво аджеба говоря :)
В описанието той използва същите адаптори като моите , е др китара , др техника за свирене и мн други неща , не се опитвам да докарам неговият звук , просто исках да разбера възможно ли е толкова Осезаема разлика във самият тон (абстрахирам се от свиренето му и съответно моето :D) да се дължи именно на използването на хубав интерфейс :)

 

сега като се замисля най-удачно би било да изсвиря същата партия като неговата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как без , кабинет симулациИте на Pod-a SUCK от всякъде :)

Правилното е да изключиш ВСИЧКО, което може от Pod-а. Каб симулации или още по-добре импулси ще си пуснеш от Cubase-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 5 минути играчка в cubase ей това сътворих:

https://dl.dropbox.com/u/59307400/Paco_Re-amp.mp3

Струва ми се ОК, въпреки че е доста късно и надали преценката ми е изключително добра в момента. Използвал съм TSE808, LE456 и LeCab с някакви вградени импулси + малко EQ.

Относно семплите ти, вярно леко глухо звучат, като за нови струни. Да не си намалил високите от врътката на китарата без да искаш? Ако си включваш китарата в инструменталния вход на интерфейса, и той няма как да се превключва на линеен (в някои интерфейси я има тази опция), не би трябвало да е там проблема.
И вече си иска стегнато и добро свирене. Дори и в тежкия метъл, за якия тон доста допринася свиренето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е аз докарвам същият звук с vst , но  сложи същите vst-та на Ола китарата и разликата е огромна .Доста  силно свиря ,не съм намалил високите.
Извода до който стигнах , след цяла вече търсене е интерфейса, кабела и ако от това няма промяна , ще си видя електрониката , другите фактори са ми малко несериозни, за да глъхне толкова китарата
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

22VSL няма инструментален вход ;) 44vsl има 2. Ако вземеш 22VSL ще трябва di-box. Behringer имат един активен DI20. По принцип марката не е с репутация, но това е добро, за парите си ;)

http://www.presonus.com/products/AudioBox-22VSL - не само, че има. Има ДВА :)

Говорих с съпорта на Пресонус преди време и ми обясниха, че активен бас "не е препоръчително " да се записва без ди-бокс ;)

Иначе си има инструментални входове, няма line in. Моя грешка. 

Добре, че си обърнал внимание да не подвеждаме момчето :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих едно сравнение с твоя запис и оригинала на Ола:

https://dl.dropbox.com/u/59307400/Paco_vs_Ola.mp3

Напълно еднаква е обработката, само съм прибавил допълнително EQ към твоята китара, че да доизравня разлики на тона от свиренето, до колкото може. Не бих казал, че разликата е от земята до небето.
Относно китарата, най-добре намери китара със същите адаптери и пробвай на живо как звучат двете. Не би трябвало да е много голяма разликата. Иначе има вариант и с електрониката да не ти е наред нещо. Ама пробване трябва. Така малко гадаем на сляпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

е доста е осезаемо , няма какво да се лъжем :)

 

за сега темата е изчерпана , след като пробвам с интерфейса ще пиша , до тогава наистина няма смисъл да гадаем

Редактирано от chalgasucks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.