Jump to content
Българският форум за музиканти

Записа на DI сигнал, през интерфейс (преамп)


chalgasucks

Recommended Posts

Колеги случва ми се следният проблем, по-точно загадка или "мистЕрия" :D .
Записвам си DI сигнала през, моя интерфейс (Line 6 POD x3 live) - който принципно , всички занем не е създаден за интерфейс ,но върши тази работа.
DI сигнала не се обработва през Line 6 и някакви негови преамп симулациИ (до колкото ми е известно) и съответно DI китарата не ми звучи подобаващо (колко неочаквано нали :D :D )
От друга страна всички хубави интерфейси (говоря около 500 лв и нагоре) имат вградени преамп симулациИ в тях и предполагам ,че това оказва някакво значение върху DI сигнала им (или бъркам) ?
Попаднах на DI китари специално на Ola Englund (знам кво ще кажете , ооо той записва с ебаси майката за това звучи яко, нямаш шанс) и в описанието , той казва ,че записва отново DI но през Presonus 22vsl (интерфейс) и разликата в сигнала е повече от Осезама. DI китарата звучи супер плътна , доста ярка като звук абе има си пънч от всякъде :) .
Та да се върнем на проблема , дали това се дължи точно на тези преамп симулациИ на интерфейсите или аз някъде се губя по нишката ???

 

ПС: Китарата ми е Ibanez тяло липа , със SD SH6 - ( като да вметна след слагането на нови адаптори ,въпросният DI сигнал значително се подобри )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

XMAX се води сега виждам , този специално на Presonus , до колкото знам(все пак не съм ползвал такъв интерфейс) тези  преамп симуалциИ,(микрофонни, пропуснах да ) са вградени във.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Можеби аз , нещо не стоплям правилно ,не съм запознат с интерфейсите изобщо!

Редактирано от chalgasucks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е преампа им, не е симулатор - това е търговската марка на техния входен предусилвател - какъвто има на всеки инструментален и линеен вход. :)

 

П.П. симулациИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип, в повечето интерфейси, имаш просто инструментален вход, без никакви симулации. Идеята на записания DI сигнал е да е едно към едно с това което ти излиза от китарата. Всеки интерфейс обаче, до някаква степен променя DI сигнала, но това не е толкова осезаемо по принцип. Ако виждаш големи разлики, по-голяма вероятност има това да е заради различната китарата и начин на свирене. И трябва да си сигурен, че използваш точно инструментален вход. През линеен вход далеч не е толкова добър резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да изясним няколко неща и после да видим къде е проблема:

1. Какви са адаптерите на китарата - активни, пасивни?

2.Какъв е ди-бокса - активен, пасивен?

3.Какъв софтуер ползваш?

4.На какви нива записваш?

5.Какъв кабел ползваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

както казах не съм , много запознат ;)  явно не се симулатор така , записвам през линейния вход факт. Връзката ми е китарa --> Line 6 -->USB-->Cubase 5 -->Inputs DRY-->Record :), сле това плъгините.
1.Пасивни SD SH6 Distortion
2.Ди -бокс, ползвайки Line6 Pod x3 live , нямам си на идея :D , Както казах това не е DIbox
3. Cubase 5
4. Нивата ми не клипват , относно децибели нямам си на идея DI не съм обръщал внимание с какво ниво

5. Кабел - 10 - 20 лв  ... макс ! :D
 

Редактирано от chalgasucks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След кратко претърсване на нета се разбира, че това е амп симулатор с USB връзка. Доколкото разбрах адаптерите са ти Seymor Duncan и моят съвет е да включиш китарата директно към инструменталния вход от страни без ди-бокса. В упътването на Line6 пише, че импеданса на инструменталният вход е 1 мега ом, което е достатъчно за китарата ти.

Сподели резултата, ако не си доволен дай повече инфо да търсим проблема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам - най-добре е китарата директно в инструментален вход на някакъв интерфейс. Всички останали варианти оцветяват малко или много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ползваш ди-бокс би следвало да го включиш в XLR входа на Line6. Микрофонният вход. ;)

Това ще даде по-добър резулат от първият даже. Просто включи ди-бокса в XLR входа. Като ползваш канон-канон от ди бокса ( балансирания изход).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали стана ясно но аз DIbox нямам :), ползвам само Line 6 във китарният му "инпут", във XLR  там в интерес интерес на истината не съм включвал др. освен вокален микрофон, освен да пробвам значи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не сме се разбрали.

Тогава забрави за XLR входа и ползвай само инструменталния вход отстрани. Никакъв линеен вход.

Основното е, че нещо не става ясно, но доколкото аз разбрах - ползваш линейния вход отзад на Line6. Инструменталният вход е отстрани ;)

 

 

Добре е да ползваш не много дълъг кабел - 3-6м.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да ползваш пода само като интерфейс виж там в книжката как се байпасват всички ефекти и обработки на звука - така ще получиш най-прозрачен звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.